ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2016

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Dezamăgitor

O să intru direct in subiect! Aquassis nu este nici pe departe hotelul frumos caruia i se face atata reclamă la agentiile din România. Este un hotel nou dar care nu merita mai mult de 3 stele, camerele sunt ok, dar curatenia in ele lasa de dorit, minibarul nu se alimenteaza zilnic asa cum spun ei (am stat si doua zile si in urma reclamatiilor la receptie a venit un baiat si ne a adus o bere, un cola si o fanta... a 3-a zi...).

Mancarea este acceptabilă, nu mori de foame, dar nici nu mananci cine stie ce, se repeta la 2 zile... Despre baruri vă pot spune ca un resort de 5 stele nu are un ICE COFFE, in situatia in care se recomandă sistem UAI, nici All nu cred ca sunt... nu UAI (sau ne cred pe toti prosti cand ne spun ca sunt UAI) vinul e catastrofă, berea nu are alcool in ea, ff slabă (probabil jumate e apa) bei 20 si nu ai nimic, sucurile nu au nici o treaba cu coca cola sau fanta (sunt la dozator si au gust de medicamente) sa ocupi sezlong trebuie sa te trezesti de la ora 6:30... altfel stai pe unde apuci!!!

Nu au nici un pic de verdeată, cativa palmieri ofiliți, despre echipa de animatie va pot spune ca este 0... nu suntem la primul an in Turcia dar va pot spune cu sigurantă ca sunt dezamagit de Aquassis in situatia in care e primul lor an si ar fi trebuit sa te impresioneze cu ceva pt a recomanda si altora hotelul... am uitat: cand am venit in prima zi, ne au spus ca nu mai au camere si daca vrem ne pot caza pe plaja unde au niste casuțe... normal am facut galagie pt ca platisem in hotel, in cele din urma am dat 20€ si am rezolvat problema, dar de ce sa ii dau???

Asta o pot confirma si alti romani care sigur vor scrie aici (ce au patit cu camerele...) hotelul nu este in Didim, este in Aydin, la vreo 10km de Didim, il gasesti foarte greu pt ca practic este in câmp si nu ai nici un indicator care sa te indrume spre hotel, m am simtit tratat cu dispret si indiferență de un personal total dezinteresat, in situatia in care eram 80% din hotel romani, sunt curios sa vad cati romani vor veni anul urmator... cred ca nici 10%...

Concluzie: NU RECOMAND, acum depinde de gustul fiecăruia, dar nu merita 5 stele si nici nu sunt UAI cum ei se recomandă!!!

Trimis de Mario Red in 30.06.16 11:28:22
Validat / Publicat: 30.06.16 13:38:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya- Lara-Alanya

VIZUALIZĂRI: 2672 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mario Red); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere hotel de la piscină!!!

[30.06.16 12:54:09]

@Mario Red: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

-------

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

[30.06.16 12:58:19]

@webmasterX: Multumesc pt exceptie, tot ce vreau este ca lumea sa stie si sa se gandeasca de multe ori inainte de a lua decizia sa isi petreacă concediul aici!

[30.06.16 20:46:48]

@Mario Red -

Eu acceptam fără să clipesc propunerea lor. Sunset Terrace Room, că asta ţi-au oferit ei, este mai scumpă decât o cameră deluxe cu seaview în hotel. Practic ei ţi-au oferit un upgrade gratuit, iar tu ai dat 20 de euro pentru a refuza oferta lor. Greu de înţeles pentru mine, dar... gusturile nu se discută.

FALS. Nu are nicio legătură cu Aydin, oraş aflat o sută de kilometri depărtare şi vreo oră şi jumătate de condus. Cu asemenea afirmaţii eronate îi poţi deruta grav pe cei care au bilete la Aquasis şi vor căuta hotelul tocmai în Aydin.

În realitate, Aquasis este undeva în mijlocul câmpului între Didim şi Mavişehir.

Hotelul nu este foarte uşor de găsit, drumul până în poarta acestuia fiind foarte nou şi încă netrasat pe hărţile GPS. Există indicatoare spre hotel şi nu ai cum să greşeşti. Noi am bâjbâit puţin pentru că ne-am bazat pe GPS şi nu pe indicatoare.

Dacă tot eşti încă acolo, lămureşte-mă şi pe mine: unde este cortul cu gozleme (Nomad Tent), că eu l-am căutat o săptămână fără succes?

printesa82
    [30.06.16 21:25:19]

@Mario Red - Cu votul meu... ati atins superbonusul .

[30.06.16 21:31:20]

@nicole33: Doamnă, mie imi apare Yenihisar-Aidyn locatia... va inteleg, am vazut ca sunteti consilier AFA... noi vroiam in hotel pt ca acolo platisem si nu era normala sa ne spuna ca nu au camere din moment ce stiau ca e platita si ca vom veni in perioada respectiva... stati putin sa inceapa romanii sa scrie aici...

[30.06.16 21:35:32]

@printesa82: Multumesc ????

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [30.06.16 21:39:48]

@Mario Red

Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya- Lara-Alanya

Unde aţi mai fost, la care hoteluri? - dacă poţi preciza.

Poate fi important pentru o mai bună înţelegere a recomandărilor.

[30.06.16 21:41:59]

@Mario Red -

Doamnă, mie imi apare Yenihisar-Aidyn locatia...

Yenihisar este corect. Aydin este toată provincia şi, totodată, un oraş aflat la 100 km de Didim.

am vazut ca sunteti consilier AFA...

Comentariul meu a fost făcut doar în calitate de turist care a petrecut un sejur la acest hotel înaintea ta din data de 5 iunie.

Am fost acolo și, în general, mie mi-a plăcut. Am avut și eu nemulțumirile mele, dar legate de alte aspecte. Pe mine cel mai tare m-a deranjat vântul.

Chiar mai bate vântul, că eu nu credeam să se oprește vreodată?

[30.06.16 21:55:19]

@tm67bru: Am fost in Lara la Delphin Diva, Delphin Palace, dar nu il compar cu alea pt ca acolo pretul este de la 2500 € in sus... dar am fost in Alanya la Mukarnas... la Granada, mi se pare slab fată de ultimele două... in situatia in care este nou si trebuiau să impresioneze prin ceva... dar ei sunt obositi si plictisiti inca de la primul lor an...

[30.06.16 22:04:30]

@Mario Red -

Nu vei găsi într-o zonă sărăcuţă sau în curs de dezvoltare, cum îmi place mie să spun, ca Didim luxul din Antalya.

Staţiunile de la Marea Egee au alte standarde.

Dacă este să compari plaja şi, mai ales intrarea în mare foarte abruptă şi plină de bolovani de la Mukarnas sau plaja aproape inexistentă de la Granada cu plaja cu nisip şi intrarea foarte lină în mare de la Aquasis, nu crezi că totuşi este un plus, important pentru cei cu copii? Ştiu, vei spune că nu se face curăţenie pe plajă, este adevărat, dar asta se poate remedia, în timp ce celelalte două hoteluri din Antalya nu vor avea o plajă decentă ever.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [30.06.16 22:09:08]

@Mario Red - mulţumesc.

Ai un termen de comparaţie solid, dar care - poate o să te suprindă - te şi dezavantajează... În sensul că aproape te obligă la alegeri "similare" — pe care NU le vei găsi în alte staţiuni (din Turcia şi, probabil, din alte destinaţii)

După Antalya - şi mai ales după un Delphin Palace - nimic altceva "nu va mai fi la fel"... (oricât de mult te-ai strădui să-ţi ajustezi aşteptările la preţul plătit...)

[30.06.16 22:13:14]

@nicole33: Perfect de acord, dar cand faci atata reclamă... cand e primul tau an ca hotel, asa de delasator sa fi, sa nu ai tu un Ice Coffe, mizerie in camere, bauturi extraordinar de proaste, personalul foarte rece, ma gandesc ca poate managerul este ff slab, nu stiu, venisem plini de optimism!!!

[30.06.16 22:33:38]

@Mario Red -

Vezi, depinde mult de aşteptările fiecăruia. Eu am ratat partea cu reclama excesivă. Ştiam că acest hotel s-a vândut extrem de bine în România, ştiam că a intrat în stop sales devreme pentru tot sezonul, văzusem poze cu machetele, dar... cam atât. În acea perioadă aveam alte planuri pentru concediul din iunie, o altă destinaţie, care însă nu s-au concretizat şi atunci am revenit la prima mea dragoste-Turcia şi am ales într-o noapte, bucuroasă că am mai prins locuri, deluxe seaview.

Când am primit conceptul LAI al hotelului am realizat imediat că este prea slab pentru gustul meu, am înţeles care va fi nivelul hotelului. Am vrut să renunţ, dar eram şi curioasă să-l văd, astfel că am scurtat perioada sejurului la Aquasis (şi bine am făcut) şi am prelungit sejurul la cel de al doilea hotel, care mi-a oferit mult mai mult pentru un preţ cu puţin mai mare.

Mie mi s-a părut că managerul se străduieşte să mulţumească pe toată lumea, în perioada sejurului meu îmbunătăţirile se vedeau de la o zi la alta, eu am apreciat eforturile acestuia.

Au început să apară grătarele, băuturile de import au apărut şi ele treptat şi destul de timid, a tot plantat umbrele şi a adus şezlonguri pe plajă, chiar dacă mai mult de jumătate din ele erau libere la orice oră, iar hotelul era plin.

La fel, la piscină erau şi câte 3-4 rânduri de şezlonguri în unele zone, astfel încât era exclus să spui că nu găseşti sau că trebuie să rezervi de dimineaţă.

Niciodată un hotel aflat în primul an de funcţionare nu are cum să meargă ca pe roate, unele lucruri se reglează din mers.

[01.07.16 01:03:45]

@nicole33: Bate in fiecare zi...

manuta_1969
    [06.07.16 11:33:18]

Buna ziua, am venit ieri din acest hotel si sunt multe lucruri pozitive de spus

1... toboganele au program 4 ore pe zi nu 2, ...

2 indicator este spre hotel fff mare [nu stiu cand la ridicat dar noi l-am gasit].

3. bauturile de la lobby super calitate,

4, conceptul este LAI si nu UAI...

revin cu poze si detalii...

Multumesc mult nicole33 ptr sfaturile cu drumul spre didim... super exacte...

nu uitati ca pretul este ff mic in comparatie cu belek si lara alta clasa...

va doresc vacante reusite

[06.07.16 11:37:37]

@manuta_1969: Nu era nici un indicator cand am fost noi, topoganele da asa e, 2 ore pe zi de doua ori, cat despre bauturile din loby... (fiecare cu gustul lui...) noua nu ne-au placut!!! In foaia pe care o aveati in camera scria UAI daca va aduceti aminte, iar la agentie ne-au spus ca regimul este UAI!!!

nrs †
    [06.07.16 12:06:12]

cum a spus nicole33 in alt ecou denumirea conceptelor e mai mult o chestie de marketing, pentru a sti clar ce se intelege prin acel concept in hotelul respectiv trebuie consultata lista cu ce ofera pentru ca fiecare pune ce vrea in conceptul respectiv (exista UI la anumite hoteluri mai complet decat UAI la alte hoteluri)

manuta_1969, Mario Red, nrs, printesa82
    Alte impresii din această RUBRICĂAquasis Deluxe Resort & Spa: