ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2016

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Cosmar pe bani foarte multi

Mi-ar lua foarte mult sa va scriu despre nemultumirile de orice natura de la acest hotel, asa incat am s-o fac foarte succint: COSMAR.

Mancare foarte putina si foarte proasta intr-un hotel de 2,5 stele construit in anii 70 nefinisat nici pana astazi, cu un personal care nu stie sa zambeasca.

Regimul all inclusive este o poveste, eu ca si altii am fost nevoit sa mancam la restaurantele din afara hotelului si sa vizitam supermarketurile pentru a avea provizii pentru dimineata.

Restaurantele a la carte sunt la fel ca si restaurantull all inclusive.

De evitat.

Trimis de cristi_burca in 29.06.16 17:59:01
Validat / Publicat: 04.07.16 15:39:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 1389 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristi_burca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[29.06.16 18:29:36]

@cristi_burca - Din câte ne dăm seama, sunteţi încă "acolo" (în zonă). Deşi AmFostAcolo nu recomandă impresii trimise în timpul (mini)sejurului, nu respingem apriori asemenea cazuri.
Totuşi, pentru că saitul nostru se numeşte AmFostAcolo.ro, păstrăm deocamdată articolul în "stand-by", urmând ca la finalul sejurului să completaţi impresiile și notele finale, "decantate" prin eventuala experiență suplimentară.

Până atunci, mai aveţi timp să adăugaţi impresii, detalii, alte informaţii utile sau să "rafinaţi" notele acordate (folosiţi linkul EDIT IMPRESII), să încarcaţi eventuale poze etc.

IMPORTANT: Rugăm să ne anunţaţi (printr-un ecou scris aici, în rubrica de faţă) când consideraţi că aţi ajuns la "varianta finală" = că putem publica articolul.

[04.07.16 13:43:48]

@cristi_burca - Gata sejurul? Ceva completări /ajustări la note/poze?

[04.07.16 15:20:33]

@webmasterX - ne-am intors si din pacate nu am modificari de facut la textul initial

[04.07.16 15:34:05]

@cristi_burca - am notat, mulţumesc.

Review-ul va fi publicat în scurt timp

[04.07.16 15:34:47]

Câteva completări ar fi fost totuşi binevenite, aşa, pe final sejur.

adiso8
[05.07.16 11:19:58]

@cristi_burca - Nu pot sa inteleg de ce alegeti acest hotel daca are note foarte proaste.

[05.07.16 11:28:31]

@adiso8 - in ultimii doi ani notele erau decente, ne-am bazat si pe recomandarea unei persoane care a fost acolo doi ani la rand si a spus ca e OK.

acolo ne-am intalnit si cu alti romani care au mai fost la acest hotel si care au confirmat ca anul acesta conditiile, cel putin de masa, nu sunt nici macar la jumatate.

[05.07.16 14:33:45]

@cristi_burca - Buna. Eu am ales acest hotel sa plec acum in august cu familia. Colega mea a fost acolo la inceputul lunii iunie si mi-a spus ca partea de cazare lasa de dorit rau, ca miroase a mucegai in camera, dar la partea de masa, chiar ai ce alege: salate, fripturi, dulciuri, etc.

Nu ati facut nici o plangere la managementul hotelului, nimic?

Nu exista zona de barbecue asa cum apare in oferta lor? Nici dulciurile? Nici cortul de inghetata?

Te rog sa ne detaliezi putin, daca vrei. Multumesc.

[05.07.16 14:52:25]

@Elsa76 - exista intr-adevar salate, ca la orice hotel si ceva branzeturi, raionul de dulciuri exista si el, sunt cateva preparate din care am gustat dar nu am fost foarte incantat decat de vreo doua,

zona de barbecue nu a existat cat am stat noi.

ca sa va spun exact, in sala de mese erau maxim 4--5 feluri de mancare la pranz, din care unul era o tarta cu branza si paste, un soi de macaroane, al doilea era paste, un fel de mancare fie de vita sau de porc si uneori peste, si la fiecare masa sector de salam chorizo si inca un fel, indiferent daca era dimineata, pranza sau seara. dimineata in afara de oua fierte, omleta, scrob si un soi de crevursti care palea in multe culori, si evident unt si gem, salata si salam nu era nimic altceva.

nu am exagerat cu nimic cand am spus ca am fost nevoie sa cumpar mancare de la supermarket pentru dimineata, copiii mei plangandu-se la un moment dat ca nu mai pot manca doar paste.

noi am fost un grup de 24 de persoane (15 adulti si 9 copii), familiea mea fiind singura care a plecat cu doua zile mai devreme din cauza acestor neajunsuri.

cat priveste inghetata, exista la masa de pranza si in afara restaurantului doar de la 14.30 la 16.30 undeva inntre hotel si plaja.

am mai citit si alte comentarii ale altor turisti care au fost multumiti pentru ca era salata. din punctul meu de vedere pentru un concediu cu all inclusive nu se rezuma totul numai la salata.

ca sa nu fiu ipocrit, este singurul hotel unde am vazut program non stop la barul de la piscina si la lobby bar - asta ca si nota bene.

oricum, am sa insist si la prietenii care au fost cu mine sa plaseze comentarii pe site, ca sa nu creada cineva ca am vreo intentie de denaturare a imaginii acestui hotel.

insa oricum, dupa ce am vizitat hoteluri de 4 si 5 stele in ultimii ani atat in Bulgaria, cat si in Grecia si Turcia, va pot confirma ca la capitolul mancare este cea mai slaba locatie in care am fost pana acum.

[05.07.16 15:02:47]

@Elsa76 - am uitat sa mai fac o precizare. au fost persoane care au facut intoxicatie de la peste si nu numai din grupul nostru

[05.07.16 15:55:57]

@cristi_burca - Multumesc tare mult de comentarii. Mai ales ca eu merg aici cu un copil de 6 ani si nu vreau sa avem probleme.

Sa inteleg ca de programari la restaurantele lor cele cu specific asiatic, etc. nici nu se pune problema?

Repet, colega mea a fost aici in iunie si mi-a spus ca erau fripturi de toate soiurile, etc.

Eu am platit un pogon de bani, nu suntem pretentiosi, dar am ales acesta pentru liniste si conditii cat de cat decente. Vreau sa stiu daca am din ce sa aleg la mancare pentru copil? Nu am copil pretentios, dar nici paste nu va manca zi de zi. Doar rosii si inghetata la greu, daca sunt! :0

[05.07.16 16:19:53]

@Elsa76 - din cauza problemelor comunicate anterior, si noi am facut rezervari la doua din cele 3 restaurante, si anume la cel asiatic si la cel italian, dar am fost toti dezamagiti

cat priveste fripturile de toate soiurile, eu personal nu le-am vazut

si noi ca familie am platit 1500 euro pentru acest sejur, si asa cum am mai spus, la asa multi bani calitate atat de proasta nu am avut niciodata

daca baiatul mananca rosii, astea se gasesc la salate zilnic, si inghetata asa cum am spus, la masa de pranza si intre 14.30 si 16.30

eu personal, dupa trei zile in care am incercat sa gasesc variante de a gasi ceva de mancare am si renuntat sa mai cobor la restaurant pentru a nu face vreo istorie pe acolo si am preferat restaurantele din zona

nici noi nu suntem o familie pretentioasa, conditiile sunt de suportat in hotel, care asa cum am spus are maxim 3 stele, deranjul nostru a fost ca este cel mai scump concediu care l-am platit vreodata in conditiile de mancare si cazare cele mai proaste.

acum 5 ani am fost in Nisiuprile de Aur la Mimoza cred ca se chema - 4 stele si a fost fabulos, cum 4 ani am fost la Duni si am stat la Marina Royal Palace - 5 stele - si nu are nici o legatura cu ce se intampla la acest hotel. acum 3 ani am fost la Obzor la 4 stele si a fost mult superior, deci chiar cred ca am cu ce sa fac comparatie, asta ca sa vorbim numai de Bulgaria, ca daca e sa comparam cu alte hoteluri unde am fost noi ca familie in Grecia si Turcia, sentimentul este la identic

si noi am avut in grup pe cineva care a fost relativ multumit, ultimul concediu la mare fiind la Eforie Nord in urma cu 7 ani. dar nu cred ca este OK sa comparam decat mere cu mere, pretentiile avute fiind asemanatoare cu alte hoteluri de aceeasi categorie din aceeasi tara

[05.07.16 16:30:56]

@cristi_burca - Multumesc mult pentru explicatiile suplimentare. Sa speram ca in august vin rusii si vor fi mai pregatiti. Daca nu, asta este, vom veni mai slabi si mai bronzati. . Ramane sa revin cu review-uri si poze.

PS: Imi pare rau de concediul vostru.

[05.07.16 16:41:46]

@Elsa76 - va doresc concediu placut. oricum in hotel erau 70% romani, ceva ucrainieni, nemti, polonezi si rusi foarte putini. nenea Putin din cea am aflat ieri a dat liberi la concedii in Turcia. va doresc odihna, liniste si mancare mai buna ca a noastra.

danuta75
[09.07.16 18:28:40]

Buna ziua, daca ati platit 1500 E pt 8 nopti, intradevar nu se merita acest hotel. Eu am fost in perioada 3.07 - 8.07 si am platit 530 E pt 5 nopti si cred ca a meritat pretul platit pentru facilitatile oferite.

Elsa76 - Mancarea nu e grozava dar poti gasi ceva sa mananci. Mi-a placut ca salatele ti le faceai singur, nu erau amestecate cu diferite sosuri, cum e obiceiul la bulgari. Sucurile si bauturile ff proaste. Cafeaua era un ness destul de prost, inghetata era buna, de la Nestle, prajiturile cu muuulte creme care mie personal nu imi plac.

Una peste alta e primul sejur in care copiii mei nu s-au deranjat la stomac.

[09.07.16 18:52:00]

@danuta75 -

Eu am fost in perioada 3.07 - 8.07 si am platit 530 E pt 5 nopti

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[25.07.16 14:55:55]

@danuta75 - Nu suntem pretentiosi. Dar este prima oara in Bulgaria si cu un copil de 6 ani dupa noi. Am un copil care nu face nazuri la mancare, mare fan fructe, legume, iaurt, branza, inghetata si dulciuri.

Am ales hotelul pentru piscine, liniste, statiune gen pensionari. . Si la recomandarile unor colegi care au fost in mai 2016 si au fost foarte incantati.

danuta75
[26.07.16 16:23:07]

@Elsa76 - pt copil cel mai bine ar fi sa evite orice mancare din carne tocata, pestele si sucurile si cred ca va fi ok. Eu am plecat de acasa cu gandul ca o paine si un cartof tot am ce manca. Si am gasit ceva mai mult. Dar depinde de fiecare ce asteapta de la un concediu.

adiso8, cristi_burca, danuta75, Elsa76, hlli
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Varna Hotel: