ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2016
ÎNSCRIS: 28.06.16
JUN-2016

Vilă cu piscină proprie - Villa Maistro - complex Villas Horizon

villashorizon.gr

Pe data de 13 iunie am ajuns in frumoasa insula Lefkada dupa un drum lung cu masina din Romania.

Nu este foarte greu de ajuns in Kariotes atata timp cat ai un gps la dispozitie, vilele insa sunt mai greu de gasit deoarece nu sunt la strada principala si astfel am fost directionati de catre unul din angajati catre complex.

Villas Horizon este un complex de 4 vile situat in zona Kariotes cum am precizat mai sus, cea mai apropiata de Lefkada Town, vile foarte ingrijite, fiecare cu piscina proprie, gradini cu flori si maslini si cu capacitate intre 6 si 10 persoane.

Ca si zona de amplasare, din punctul nostru de vedere a fost perfecta, avand acces usor la toate plajele insulei, la centrul orasului Lefkada si la Lidl, supermarketuri si piata de peste (3-4 km max de la locatia de cazare).

Noi am ales Villa Maistro, am fost 8 persoane, adulti si am fost multumiti 100 de alegerea facuta desi la o scurta cautare de reviewuri nu am regasit nimic si sincer am plecat usor ingrijorati.

Ca si capacitate de cazare vila are 3 dormitoare cu pat dublu si o canapea extensibila in living, fiecare camera este dotata cu aer conditionat, fiecare dormitor are baie proprie fie cu dus, fie cada iar pentru cei din living a existat o toaleta de serviciu.

Fiind fara masa asigurata, am avut la dispozitie o bucatarie complet mobilata si utilata, (frigider, cafetiera, cuptor, plita, sandwich maker, vesela, tigai, pahare, masina de spalat vase si totul ABSOLUT IMPECABIL SI CURAT), avand experiente neplacute in tara vis a vis de curatenie la astfel de vile inchiriate, am ramas foarte placut impresionata cat era totul de curat. Deci am putut gati in voie si in conditii ca acasa.

Masina de spalat haine si masa de calcat si fier la parter si lenjerie si prosoape curate/schimbate odata la 3 zile.

De asemenea vila avea langa piscina si un foisor cu gratar, chiuveta si din nou vesela asigurata, o alta masa cu umbrela langa piscina si sezlonguri.

Proprietarul vilelor, domnul Efthimios, s-a ocupat cu mare atentie de noi si ne-a vizitat aproape in fiecare seara pentru a vedea daca mai avem ceva nevoie.

Recomand cu drag acest complex, pentru noi a fost o oaza de liniste fiind situat intr-o zona cu gradini de maslini, accesul 24 din 24 la piscina si intimitatea fac din aceasta locatie un element pentru un concediu de vis.

PS - Drumul si gatitul a fost chiar mai ieftin decat ne-am asteptat insa despre asta intr-un viitor post.

Trimis de enciuadinamihaela in 28.06.16 20:29:32
Validat / Publicat: 28.06.16 22:19:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1806 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (enciuadinamihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Piscina proprie

[28.06.16 22:04:22]

@enciuadinamihaela: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Horizon Villas [Kariotes], LEFKADA" (nou-creată pe sait)

calatorul
[30.06.16 14:47:34]

E intr/adevar un loc demn de retinut, am gasit asemenea locatii si ori erau prea noi ori neinregistrate, am plecat tot cu grija ca nu avem informatii suplimentare si impresii de la turisti. Motiv pentru care le/am prezentat aici de cand am descoperit AFA, si multumim pentru informatiile oferite, In Lefkada am gasit o vila/pensiune in capatul opus al insulei la Vasiliki in aceleasi conditii foarte bune de stat si dotare si cu un pret asemenator, putin mai mic dar fie pentru ca era septembrie fie pentru ca era capatul de sud al insulei. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

enciuadinamihaelaAUTOR REVIEW
[06.07.16 13:10:08]

@webmaster45: Poziționarea este corecta. Mulțumesc

enciuadinamihaelaAUTOR REVIEW
[06.07.16 13:12:15]

@calatorul: Mulțumim. Vacante frumoase și dumneavoastră!

adela25
[06.07.16 15:39:13]

@webmaster45: am o întrebare va rog. Piața de peste unde este mai exact? As dori detalii mai multe

adela25, calatorul, enciuadinamihaela