ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2016

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Camping Hacienda - vacanta de cosmar

Camping Hacienda... am citit cu mare atentie rcenziile anterioare si am facut prostia sa mi petrec cateva zile de vacanta in acel loc. Impresia mea? e genul de loc unde dupa ce ai ajuns odata, juri pe ce ai mai sfant ca a 2 a oara nu mai faci prostia. De ce? sa incepem cu inceputul.

Am ajuns in camping intr o zi de luni, la inceput totul a parut ok, intr adevar locul este superb umbra pomilor este extraordinara intr o zi torida de vara, dar din pacate aici s au cam terminat lucrurile bune si au inceput minusurile:

- dusurile - curate (in primele 2 zile pt ca dupa ziua de marti pana vineri dupa amiaza cand am plecat noi nu le a mai curatat nimeni), majoritatea - 3 din 4 - au timere setate ca durata in jur de 5-10 secunde, o placere sa ti se opreasca apa dupa 5-10 sec. Un alt minus: nu exista agatatori in interiorul dusului, deci sunt convina ca toti vor fi incantati sa si atarne la usa exterioara a dusului bikinii folositi, hainele murdare, si schimburile curate care pot fi admirate de toti trecatorii sau de cei care se spala pe maini la chiuveta deoarece ca sa fie siguri ca se vad perfect in toata splendoarea cei care fac dus, proprietarii au instalat niste oglinzi imense in fata dusurilor, folositoare mai ales cand veti da la o parte perdeaua dusului pt a va lua prosopul sau schimburile curate. Pitoresc nu i asa?

- tot legat de dusuri - o mare intrebare am si eu la proprietari: unde este apa calda? ca eu de luni pana vineri n am vazut o, am vazut doar o parodie de apa calaie spre rece. Si ca bonus, nu va deranjati sa invartiti de robinet, este inutil, nu va puteti regla temperatura apei - veti beneficia de alegera proprietarilor 3 sec de apa rece ca gheata, 1 sec de apa calaie spre rece. Daca aveti tupeul sa va spalati pe cap cu apa respectiva, va veti alege ca si mine cu o mare raceala, dar na, riscul meseriei nu?

- toaletele - aceeasi problema timp de 3 zile nimeni nu s a deranjat sa le curete, sau sa puna hartie igienica. Ba mai mult, ca bonus, o serie de toalete- pt ca exista 2 grupuri de dusuri si toalete, ma refer la cele mai apropiate de casa, au setat, ce altceva? decat un timer de aproximativ 30 de secunde. Deci daca faceti prostia mea sa veniti noaptea la toaleta si dupa ce va veti chinui sa va faceti rost de hartie, pt ca de pe toaleta nu ajungi la hartie nici macar daca te cheama Ghita Muresan, si exact cand va veti aseza in sf pe toaleta veti descoperi, cu mare placere sunt convinsa! ca lumina s a stins, si cum nu exista ferestre nu vezi nimic, deci poti sa ti spargi capul linistita de pereti pt ca nu exista intrerupatoare, si cand in sfarsit ajungi pe pipaite la usa, descoperi ca si holul este la fel de intunecat, iar intrerupatorul este pus la 1.5 metri departare de usa toaletei. O adevarata aventura... din care speram ca veti scapa fara ceva rupt sau vanatai.

- chiuvetele - aceeasi problema si cu chiuvetele - nici un fel de apa calda, sapun si servetele de sters pe maini, luati va adio, nu exista asa ceva - cand am incercat sa le explicam proprietarilor acestia nici macar nu ne au ascultat ci au si inceput sa se planga ca turistii fura tot: sapunul, servetelele, hartia igienica, buretele de vase de la bucatarie, detergentul de vase de la bucatarie etc etc - ideea e ca toti turistii pleaca acasa cu tot ce gasesc pe acolo, si acesta este motivul pt care nu se gasesc de nici unele. La fel, timp de 3 zile de marti pana vineri nimeni nu le a curatat, doamna de la curatenie a lipsit cu desavarsire. Or fi furat o turistii si pe dumneaei? va las pe dvs sa va dati cu parerea.

-bucataria - utilata cu de toate, tacamuri si vesela de proasta calitate - le fura turistii, nu uitati - in rest curatenie, dar nu au auzit de burete de bucatarie si lavete - le au furat turistii. Ce nu pricep este de ce buretele de bucatarie de f buna calitate pe care doamna proprietara mi l a dat marti seara, era bine sanatos si, culmea, prezent pana vineri dupa amiaza. Putem doar sa presupunem ca turistii hoti isi luasera liber sau erau ocupati cu altele.

- preturile - exagerat de mari pt conditiile oferite, adik un loc pe iarba la umbra, loc care se afla extrem de aproape de santierul naval Mangalia, deci toata noaptea veti fi rasfatati cu galagia si huruitul macaralelor care muncesc non stop, si din cand in cand mai si scartaie, precum si de trenurile care circula fix noaptea cand incerci sa dormi. Intr adevar nu este vina proprietarilor, aceasta este locatia, dar mie mi se pare un motiv excelent pt a mai scadea din pret, nu stiu altii cum sunt, dar eu in vacanta vreau liniste cat de cat.

In concluzie - data viitoare voi cauta alta locatie.

Trimis de mih_sorina80 in 27.06.16 22:30:24
Validat / Publicat: 28.06.16 06:45:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VAMA VECHE / 2 MAI.

VIZUALIZĂRI: 4416 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mih_sorina80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster10 [28.06.16 06:45:19] »

@mih_sorina80: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

cristynuk* [08.07.16 00:12:37] »

@mih_sorina80 -

Subscriu la ceea ce a zis doamna Sorina. Se pare ca nu s-a schimbat nimic la Hacienda camping. Am fost acum 5-6 ani si exact aceleasi probleme le-am intampinat. 100% adevarat fiecare detaliu mentionat.

cristynuk*
Alte impresii din această RUBRICĂCamping Hacienda [2 Mai]: