ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2016
ÎNSCRIS: 26.06.16
JUN-2016

Casa din padure - Relaxare totala, frumos, de nedescris!

Bun gasit!

As vrea sa incep prin a spune cat de bine m-am simtit la Casa din Padure. Am fost de multe ori acolo insa nu am scris pana acum. De aceasta data, insa, văd o recenzie total neprietenoasă pentru Casa din Pădure, o locaţie care, deşi se află în pădure, pe pontoane din lemn, un aspect absolut original, oferă condiţii mai mult decât civilizate.

De atâţia ani am trecut pe acolo, de atâţia ani am găsit gazde primitoare, dar nu mi s-a întâmplat să fiu refuzat cu vreun fel de mâncare, dacă l-am cerut, evident, să nu fie remediată vreo mică problemă, atunci când s-a întâmplat să existe.

Copii mei au mâncat la fel de bine ca şi mine. Şi pui, şi alte feluri de mâncare, nu aşa cum scrie, tendenţios, domnul Popescu. Nepoţelul de 4 ani şi jumătae, la fel, a mancat ce a vrut sufletelul lui, fara sa il doara burta. Cam acum un an, a mancat la masa cu baietelul de cinci ani al domnului Clement. Pentru el s-a făcut, întotdeauna când am cerut, un fel de mâncare. Dar am vorbit politicos şi ni s-a răspuns la fel. Domnul Popescu Dragos e răutăcios doar pentru că nu i-a convenit că a fost servit după cei care erau, practic, primii în ordinea comenzilor. Daca nu vedeam cu ochii mei, nu scriam. De aici, au apărut critici. Şi el şi tatăl lui care se lăuda ca a lucrat "in Sistem", pe vremuri, au amenintat, au criticat si au cerut banii inapoi. Domnul Clement, mare rabdare a avut, si a promis ca le inapoiaza suma care facea diferenta pentru cazarea platita in avans.

Apoi, a doua zi dupa ce au plecat, am vazut critica si fotografiile puse de domnul in cauză. Haideti sa fim seriosi!. A pozat piscina in care se reflectau norii, ca sa arate ca e apa murdara. A doua zi, copii si parinti faceau baie acolo. Terenul de tenis, la fel, cazusera frunze ca doar este in padure si la orice furtuna cad crengi. De aceea te duci la Casa din Padure. Nu te astepti sa ai natura langa tine si sa lege careva frunzele de copac, ca sa nu mai cada.

Cat priveste telecomenzile care n-ar functiona sau dusurile, ca iti ramn in mana robinetele, astea sunt povesti de rea creadinta. Sunt dusuri moderne, cu hidromasaj, pe care omul nu a stiut sa le folosesca, desi se lauda ca lucreaza la o multinationala cu leafa de 6.000 euro pe luna. Va marturisesc ca si eu am intrebat. L-am chemat pe domnul Clement pentru ca, deschizand un robinet, fara sa stii care este dusul si care este cel destinat masajului, te poti trezi cu apa in cap. Domnul Clement mi-a explicat. La fel si "Dorel", omul care se ocupa cu intretinerea, i-a explicat clientului de multinationala cum sa foloseasca dusul....

Va marturisesc ca nu am stiut ca ti se cere factura ca sa publici pe acest site. Dar o fac, pentru ca, desi am venit pentru doua zile, am ramas sase zile. Am fost, in aceasata perioada, la Festivalul iei, din Hobita, satul lui Brancusi. Am vizitat locuri de o frumusete aparte din acea zona

Va pun si eu niste fotografii care arata adevarul, asa cum stiu toti oamenii pe care ii cunosc si care au fost pe la Casa din Padure.

Restul sunt mizerii…

Trimis de Marinka in 26.06.16 16:48:55
Validat / Publicat: 30.06.16 08:29:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RUNCU [GJ]. A mai fost în/la: Casa din Padure Runcu Gorj

VIZUALIZĂRI: 5187 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marinka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 O casa ca in basmele cu Alba ca zapada, la Casa din Padure

[26.06.16 19:14:19]

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticității și naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce copia unui eventual document de plată care să dovedească prezența acolo în calitate de turist plătitor.
NOTĂ: Eventualele documente trimise NU vor fi făcute publice.

[30.06.16 08:28:10]

OK; deși s-au trimis pe o adresă de mail greșită (scrie clar în mesajul de înștiințare „NU răspundeți la acest mail, mesajele voastre nu ajung nicăieri... ”!), am reușit să recuperăm imaginile cu dovezile solicitate și vom publica în scurt timp articolul.

Popescu Dragos
[30.06.16 14:32:39]

Buna ziua,

Stimata d-na, ce sa mai zic?

Vor mai veni si alti turisti pe acolo, vom mai vedea in timp si alte feedback-uri reale.

Va intreb sincer: cine v-a pus sa scrieti acest feed-back asa frumos?

Daca pozele pe care eu le-am pus, credeti ca sunt neadevarate, pot demonstra oricand si oricui autenticitatea acestora.

Este complet ireal ce spuneti: ne-ati auzit dvs pe noi vorbind? Ne cunoastem, am stat la aceeasi masa la Casa din Padure? Am zis eu in comentariu ceva de servirea noastra inainte sau dupa alti clienti? In mod evident dvs ati primit aceste informatii de acolo din interior sau mai rau acest feed-back este complet 'facut' pentru denigrarea unui feed-back adevarat/cinstit si nu creat ca cel adaugat de catre dvs.

Cat despre bani: tocmai ce am venit dintr-o vacanta de multe mii de euro, nu asta era pb noastra de a plati mai mult sau mai putin intr-o vacanta in tara sau strainatate. Faptul ca am ajuns in aceasta locatia s-a datorat comentariilor pozitive citite pe acest site, pe noi nu ne-a interesat pretul cand am ales Casa din Padure, nici macar nu am comentat suma care ni s-a cerut pentru 3 nopti cazare + masa desi locatia este de mentionat ca nu avea nici macar o lista de preturi sau un meniu afisat la vedere asa cum se solicita din punct de vedere fiscal in aceasta tara.

Noi am mers in multe locatii bune in Romania, pana acum nu ni s-a intamplat sa fim amenintati de vreun proprietar, nu ni s-a spus vreodata ca putem fi cumparati sau putem fi facuti public ca fiind 'oameni rai' la locul de munca de unde ne castigam salariul si asa mai departe... Partea interesanta pe care dvs ar trebui sa o retineti este faptul ca eu am inregistrat intreaga mea discutie cu dn-ul de la Casa din Padure, mai exact salvate audio 28 minute si 40 de secunde, injurii primite. Eu pot demonstra in caz ca mi se cere ca ceea ce zic este doar adevar si nu fictiune cu scop denigrator.

Asa cum am promis, imediat ce ne vom recupera banii platiti in plus = 600 Ron, urmeaza sa-i primim de la aceasta pensiune (ni se tot amana plata lor), voi da uitarii aceasta experienta negativa, voi lasa insa deschis contul meu aici, cine vrea sa intrebe ceva sau cine va vrea sa se intalneasca cu mine personal oriunde in tara asta, voi accepta si voi dovedi ca ceea ce am scris este 100% real.

Zi frumoasa va doresc!

77 mir
[18.07.16 09:51:32]

@Marinka: Asa este realitatea pe care ati prezentato. Este o locatie de vis iar carcotasi sunt peste tot. Ce nu au acasa vor in alta parte. Ce serveste dimineata la masa domnul cu reclamatia. Cate feluri de mancare. ??? Peste 2 saptamani voi fi din nou la Casa din Padure. Boss vezi ca venim.

77 mir
Alte impresii din această RUBRICĂCasa din Pădure: