ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2016
JUN-2016

Sub orice critică
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Încă sunt acolo, nu veniţi!

Vreau sa incep prin a spune ca, desi verific amanuntit recenziile altor persoane, anul acesta parca am fost orb! Singurul site dupa care m-am ghidat a fost Booking.com, care desi avea recenzii nefavorabile pentru perioada revelionului, avea note foarte bune pentru perioada de vara a anului 2015. Ei, nu-i asa!

Suntem de doua zile aici, locatia este frumoasa, curata, avand facilitati suficiente chiar si pentru familiile cu copii (loc de joaca, piscina pt. copii). Si cam aici se opreste totul.

Serviciile sunt execrabile. Mentionez ca dintr-un grup de 9 prieteni prezenti, probabil sunt un pic mai pretentios, dar nu cel mai pretentios din lume, asa ca inainte de a scrie, am cerut parerea tuturor.

Veniti pentru a ne odihni si relaxa, am ales serviciile all inclusive, asa cum facem intotdeauna, pentru a nu avea grija costurilor si alergaturii dupa mese (impreuna cu un copil de 6 ani).

Ajuns la hotel, esti intampinat frumos (ai crede) prin prezentarea unui cartonas despre care ti se spune ca a fi un cadou constand in "complementary drinks", una de persoana, un coctail (asa ar trebui) in afara celor de la free bar. Am mai primit din astea, zic, de la sampanie la intrarea in hotel la coctailuri reale. Aici incepe bataia de joc! Coctailul este de fapt o limonada mai mult dulce decat acra intr-un un pahar de plastic de 125 ml plin cu gheata. Adica o lamaita ai spune, nimic deosebit fata de ce gasesti la bar sau ce poti sa-ti prepari singur dintr-o sticla de suc cu apa si gheata.

Masa incepe cu cina, asa cum e prezentat in oferta, iar aici cu greu gasesti ceva comestibil. Painea veche de doua trei zile, preparatele din comert avand gusturi ciudate, probabil cele mai ieftine, iar mancarea gatita... Da! Oribil! Mustarul, sosurile, pana si ciocolata e indoita cu apa.

Sa nu mai amintesc aici de bauturi, ceva dulce (uneori) cu gust de... Asta in conditiile in care la Excelsior, in aceeasi localitate, hotel de trei stele platesti jumatate din pretul de aici si e mult peste asteptari. Fara a mai amiti aici de hotelurile grupului DIT (Arabela), unde experienta e la superlativ.

Va recomand, prieteneste, ocoliti acest hotel!

Trimis de Dan G. in 26.06.16 10:05:09
Validat / Publicat: 26.06.16 12:56:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Arabela, Excelsior, Evrika - Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 5326 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dan G.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.06.16 10:50:43]

@Dan G.: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

@Dan G.: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

fanespoitorul
    [26.06.16 18:38:01]

@Dan G. - Daca ai fi citit cum a fost de revelion poate acum erai scapat din calvar. Noi nu am vrut sa ne enervam cum ne-am enervat mai demult. Cu toate ca erau -9 grade afara ne-am plimbat mult pe plaja. Masa si la noi a fost execrabila si am inceput cu cina. Am fost in Balcic sa mancam. Am facut frigul pentru ca aparatul de aer conditionat nu a facut fata si geamurile termopan nu izolau. Ca locatie si cum arata hotelul este OK dar serviciile lasa de dorit. Noi am crezut ca asta se intampla iarna cand este deschis numai cateva zile. Inainte erau foarte multe recenzii favorabile. Noi am spart ghiata. Chiar sunt curios cum vor fi serviciile pentru vara 2016 la Golden Line.

[26.06.16 20:37:27]

@fanespoitorul: Am crezut ca ceea ce s-a intamplat de revelion e doar un caz izolat, in afara sezonului. Dar m-am inselat, de aceea nu am mai asteptat sa termin sejurul pentru a-mi relata impresiile. Acum, dupa cateva ore numai completez despre masa de seara prin a spune ca frigaruile si aripioarele de pui erau crude (in conditiile in care sunt foarte multi copii aici), iar pestele intr-o usoara stare de putrefactie. Desi nu e frumos, azi am simtit nevoia sa dau jos din gura mancarea pe care o aveam. In schimb iepurele a fost bun, dar nu toata lumea mananca iepure.

banal
    [27.06.16 17:25:30]

@Dan G. - Salut, pe aceeasi moneda am mers si eu, am zis ca revelionul in Bulgaria o fi mai ,,fara vlaga ,,si citind recenziile dupa AFA am luat un sejur prin Ianuarie. Te rog daca ai timp sa-mi raspunzi la urmatoarele intrebari. Eu vin din 1 iulie.

1. Pana la cina, in prima zi se poate servi ceva de mancare? gen fast-food pe la piscina?

2 Parcarea este free asa cum zic si daca este aglomerata?

3 Apa in piscina este acceptabila din punct de vedere termic?

4 Curatenia in camere este ok?

5 La restaurant exista lupta pentru mancare si te plimbi cu farfuria in mana?

Multumesc anticipat si iti doresc sa ai concediu placut!

[30.06.16 15:12:14]

@banal - Pana la cina nu poti servi nimic, este prima masa pe care o vei lua in restaurant. Iti vor verifica cartonasul pe care este inscrisa camera si perioada sederii, primit de la receptie odata cu cheia camerei, bratarile si cartonul "bauturii de complezenta". Se uita bine la tine de parca ai fi terorist. Dupa ce te invata nu te mai baga in seama. Ai putea sa incerci in jurul orei 16 un snack pe terasa de sus. Au fost prietenii mei o singura data dar nu au avut ce consuma. Eu fiind in alta aripa a hotelului, nu am stiut de existenta locatiei pana in penultima zi... Dar merita sa incerci. Dupa scrierea articolului parca s-a schimbat ceva in privinta mesei, in sensul ca, la fiecare masa gaseai ceva comestibil de mancat, ori m-am obisnuit eu cu mancarea. Dupa trei zile mi-a fost curatata camera, mi-au luat prosoapele murdare care, nu au fost inlocuite cu altele! La piscina nu ai decat free bar pentru All Inclusive cu bauturi diluate la maxim. Barul se inchide la 22! Parcarea este free in limita locurilor disponibile (vreo 20). Noi am gasit loc pentru 2 masini. Apa din piscina e super, atat termic cat si din punct de vedere al curateniei, chiar si pentru copii. Noi am stat atat la piscina, dar fiind foarte cald si aproape, ne-am bucurat de valurile superbe ale marii. Ca de obicei dupa furtuna in larg, marea cam murdara. In restaurant, chiar daca ma repet, mancarea e suficienta dar proasta calitativ (gust). In rest, a patra zi am plecat toti, nu au zis nimic si ne-au dat cate o sticla de vin de 1/2 de camera.

tumisfabu
    [10.01.18 12:32:36]

@Dan G. : Buna, imi poti spune cum este plaja din proximitatea hotelului si preturi la sezlonguri, te rog? Multumesc!

[15.01.18 19:14:11]

@tumisfabu: Plaja este foarte aproape, practic in stanga, treci strada, cobori cateva trepte si in 100 de metri esti pe faleza. In dreapta ai cam 300 de metri pe o straduta intr-o panta lina. Sezlongul costa intre 15-20 leva dar poti negocia.

tumisfabu
    [29.01.18 13:34:25]

@Dan G. : multumesc frumos!

[30.01.18 15:48:20]

@tumisfabu: cu mare placere!

banal, Dan G., fanespoitorul, tumisfabu
    Alte impresii din această RUBRICĂApart Hotel Golden Line: