ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2016
JUN-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 1 an si 5 luni

Către satisfăcător

Nu recomand

Astera... dupa multe cautari am decis sa mergem in vacanta la acest hotel care este foarte recomandat de multa lume si nu inteleg de ce.

Am ajuns acolo pe la ora 12. Am fost intampinati de un nene cu par alb care ne-a explicat treaba cu parcarea (ii dadusem si 10leva) si ne-am dus initial sa platim parcarea la receptie (5 leva pe zi) si am parcat masina in parcarea subterana... aici au nota 10.

La 12.30 am fost la masa sa manacam cat timp ni se pregatea camera, la ora 14 ni sa dat cheia de la camera, am avut camera family deoarece am fost 2 adulti si 2 copii gemeni de 1 an si 5 luni si un carut dublu si cu toate astea ne-a dat camera la etajul 4 avand in vedere ca nu intra carutul nici in lift si nici in camera, ,,a trebuit sa il lasam in masina.

Camera era foarte spatioas (avea 30-35 m), am avut un blacon mare, ni sa dat si patuturi la copii, insa curatenia lasa de dorit. In tot sejurul o singura data ne-a schimbat lenjeria asta avand in vedere ca sa si murdarit mai des avand copii asa mici dar asta e, pe jos nu sa maturat si aspirat sau spalat niciodat, din cate am observat curatenia la ei erau doar sa ia paharele, gunoiul si prosoapele.

Internetul mergea foarte prost, am avut noroc ca aveam balconul vizavi de hotelul Marina si ei aveau wirless-ul fara parola si ma mai logam de la ei.

Nu prea inteleg sistemul lor de ultra all inclusive, aparatele de cafea se deschideau cam pe la ora 7 si cele de susucri, berea dupa 10:30, daca vreai sa servesti un coniac trebuia sa astepti sa se faca ora18, asa ca trebuia sa te axezi doar pe berea de la dozator, sucurile acelea jalnice sau gin.

Intre 10:30 si 18:30 gaseai la baruri niste fursecuri, foietaje sau fructe (mere si portocale) si la barul de la piscina se putea servi si inghetata,

Ce nu mi-a placut era mancarea. Nu ma duc in vacanta sa stau numai pe mancare dar faptul ca nu aveam ce sa le dau la copii ma enervat foarte tare.

Dimineata la mic dejun gaseai un iaurt foate prost, oua fierte, oua ochiuri, 2 feluri de branza, 2 feluri de cascaval, pizza ramasa de seara, carnati prajiti, 2 feluri de salam si sunca, rosii, castraveti, ridichi, in unele zile gaseai clatite, cereale si ca fructe mere, caise, banane taiate in 2 sau chiar 3 bucati.

La pranz gaseai piept de pui, dovlacei copti, vinete la gratar, morcov, brocoli, paste cu sos de bulion, macro la gratar, hering marinat, varza, sarmale facute din orez, niste piftele tot cu orez facute care erau jalnice...

La cina tot asa prost, intr-o singura seara am avut norocul si am gasit o ciorba de vita buna, in rest celebrul piept de pui, carnati prajiti, pizza, paste, salate, masline, castraveti murati, macro prajit, orez, fasole, tocanita cu carne de porc si ce ma oripilat era faptul ca aveau pere taiate in 2 care pana le aduceau deja prindea crusta si pepenele care era taiat in felii de 10 cm,

La mancare are minusuri multe, gemenii mei nu prea au avut ce manca, au facut diaree deci nu recomand sa mergeti cu copii mici,

Am mai fost in bulgaria 3 ani la rand insa acest hotel mi-a lasat un gust amar...

Trimis de Emilya in 24.06.16 11:07:27
Validat / Publicat: 24.06.16 21:18:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: La hotel Slavey si in Albena la hotel Gergana

VIZUALIZĂRI: 1916 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Emilya); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.06.16 12:53:56]

@Emilya: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂAstera Hotel & Spa Hotel:

• pagină generată în 0.049521923065186 sec