ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2016

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Am fost acolo

Intr-adevar am fost acolo si rau am facut. Dar stiti cum e "HO LUPUL'' la celelalte zone si locatii unde am fost (Halkidiki, Zakinthos, Corfu, Platamonas, Kusadasi si altele), pentru care se spunea ca e rau si nu am crezut si bine am facut, de data asta nici nu am luat in seama.

Sa va spun: in autocar am avut locul 5 deci am luat cu un an inainte bilete. Dupa 16 ore am ajuns in Thassos, undeva in pustietate pe varful dealului, unde numai capre si oi cu talangi se vedeau si se auzeau, foarte aproape de GIOLA 2.5 KM, pe care nu v-o recomand. Va rupeti picioarele si va intra spini lejer in calcaie, sau va rupeti masina, pentru a vedea nimic spectaculos - o groapa cu apa adanca, pietre si bolovani, crengi cazute in drum, mizerie, praf si mai trebuie sa faci drumul si inapoi.

Sa revin la hotel si va rog NU LUATI ACEASTA LOCATIE SI NICI HOTEL AERIA CARE ESTE TOT ACOLO.

La hotel curat, se schimba lenjeria si prosoapele, se scoate apa din baie care nu se scurge si se spala in camera zilnic la orele 14-14.30 cand sa te odihnesti.

La masa mancare buna, nu mint aveai ce sa mananci, dar vin si clientii de la AERIA (3stele) si va sufoca la masa. Ei au platit 3 stele nu 4 stele la AEOLIS, Pana la 10 ai voie apa plata si sucuri neacidulate groaznice, dupa 12 se deschide barul si ai voie apa carbogazoasa si ceva alcool. Doar intre 15-17 ai voie o alta cafea si ce nu se mananca dimineata se aduce la bar. Nu ai dreptul la inghetata, daca nu esti copil. Intre 17-18 inchis tot. Dupa 18 bei orice in afara de cafea, lapte si mai stiu eu ce. Microbuzul face 1-2 ture la plaja, daca l-ai pierdut pe jos 4 km.

Nu ai unde sa te plimbi, nu sunt nici scaune de ajuns, nu muzica (nici in surdina), nu ai ce vezi, la 22 stinge lumina si la culcare. Programe tv numai in greaca. Primul magazine la 3.5 km si nu ai mijloc de transport. Da nu exista autobus.

De abia am inchiriat dupa 3 zile o masina cu 29 euro 6 oameni pe 5 locuri, pt ca nu au mai mari decat pe hartie. A doua zi vroiau 45 euro pe inchiriere.

Am chemat 2 taxi, a venit 1 si a facut mai multe curse si totul numai de la receptie, era tot firma lor.

Am cerut un pranz la pachet (ca in celelalte locatii) si nu ne-au dat nici macar apa, ai plecat, ai pierdut, caci am facut excursie cu 30 euro de pers, si nu a prea meritat zic eu.

Erai pandit la orice pas, la orice imbucatura, era peste tot un curent de nedescris, ne-au durut capetele tot timpul, usi deschise peste tot, dar wc de serviciu era incuiat.

In ultima zi ne-au scos la 9, am plecat la 14 pe locul 25 in autocar si nu ne-au mai dat nici un pahar de apa, ca de noi plecam.

Am scris cam mult, dar va rog inca o data nu mergeti acolo, nu dati banii degeaba, este ca la camin de batrani, nu va pacaliti, nu sunt fitoasa, nu am pretentii mari (pat, toaleta si carne), dar sa nu ma plimb, sa nu am ce vedea, sa fiu pandita, sa nu aud muzica, chiar sa si dansez, sa nu am apa carbo cand am nevoie (1 pahar pe zi), este inadmisibil. Este oare Alcatraz de Grecia, pe banii mei?

Trimis de ari1960 in 22.06.16 10:30:43
Validat / Publicat: 22.06.16 11:57:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu, zakinthos, halkidiki, platamonas, salonic

VIZUALIZĂRI: 5634 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ari1960); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[22.06.16 11:43:08]

@ari1960: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 42&ridAnt=69407

AZE
    [22.06.16 17:25:16]

@ari1960: Buna ziua, am votat articolul Dvs pentru detalii. Eu am ales anul trecut Aeria pentru pretul mai mic, căutând o cazare cu pensiune AI fiind mai comod pt noi. Pe insula in afara de acest complex nu am. gasit alta oferta cu AI. Am citit comentariile negative scrise înainte despre acest complex dar negasind alta oferta AI am acceptat si m-am pregătit la ce este mai rau (cu masina din dotare, alimente de rezerva, etc) Pana la urma s-a dovedit a fi o experienta pozitiva pentru noi, de acolo si reviewul pozitiv scris despre hotelul Aeria de anul trecut. Si totusi referitor la ceea ce ati scris despre accesul către anumite obiective turistice, in Grecia cam la toate trebuie mers pregătit cu incaltaminte adecvata, altfel riscam accidente in loc sa vedem frumusetile. naturii. La restaurant adevărat este aglomerat dar patronatul este de vina, in trecut siAeria avea restaurantul separat (am. vazut locatia) patronii complexului au facut economie pe seama turistilor aducând si clientii Aeria la acelasi restaurant. Nu am. inteles nicicum. situatia cu inghetata, de ce doar copii au voie?

In rest fiind pregatiti si având o experienta putin mai neplacuta cu un an in urma in Grecia impresiile mele au rămas pozitive mai ales pentru frumusetile (de multe ori sălbatice) de pe insula.O sa revin in Thassos.

sorcati
    [23.06.16 11:24:33]

Mare greseala sa mergi in Grecia cu all. Mai bine stai acasa sau mergi in Turcia. Grecia are mult prea multe de oferit, ca sa stai sa astepti la all. Mergeti in Grecia si vedeti ,,salbaticia ,,insulelor oricare ar fi ele.

marival
    [13.02.18 20:35:15]

Bună ziua Noi anul trecut am fost la Aeria și Da am mâncat la Aeolis Am cerut înghețată și ni s a dat și mie și soțului chear în fiecare zi. Mâncarea este buna comparativ cu alte locații în Grecia.

Cine nu are mașina merge cu mașina hotelului la plajă. A făcut traseul pana la plaja pana la ultima persoana.

În ultima zi pe la 11 am cerut bere și cafea și ne-au servit de la bar. Preț 200 e 1 p cu Allincl Sf Mai început Iunie Aeria

Eu Recomand

AZE, marival, sorcati