ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.06.2016
JUN-2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Pentru a-30-a oara in Albena, prima oara concediu ratat!!!

ATENTIE SE FURA BANI DIN CAMERA!!! DAR NU TOTI CA POATE ESTI BEAT SI NU OBSERVI????...

Am revenit in Albena pt a... oara, am incercat toate hotelurile de pe plaja mai putin acesta... si surpriza prima experienta nasoala de la bulgari.

Sa incepem cu inceputul, am ajuns in jurul orei 12 cu spaga de rigoare am fost cazati imediat... bratarile pt all inclusive urmau sa fie puse la ora 14.

Ajunsi in camere pareau a fi ok pt 2* numai ca in baie furnici, in camera paianjeni... Am lasat bagajele si am zis hai sa mergem la plaja ca nu am venit sa stam in camera. Am revenit la 14 ni s-au pus bratarile si hai la bar sa ne simtim bine ca nu stam decat 3 zile.

La oara 18 am revenit in camera pt a ne pregati de cina. Am coborat in restaurant am luat masa dupa care sa mergem pana in camera si apoi la plimbare.

IN CAMERA SURPRIZA NI S-AU SUSTRAS DIN 2 PORTOFOLE DIFERITE CATE 20 LEVA SI 100 LEI TOTALUL 40 LEVA SI 200 RON. MENTIONAM CA MAI ERAU DAR AU FOST MULTUMITI DOAR CU ATAT CA POATE SUNTEM PREA BETI SA OBSERVAM!!! Am coborat la receptie si am chemat politia... managerul si cu doamna de la curatenie au fost ultimii vazuti de noi pe culoarul etajului 2 care de fapt e 1 la bulgari... si de aici au inceput acuzatiile noi ca am vazut respectivele persoane ultimele managerul ca ma acuzi pe mine... politia cu vrajeala ca a fost geamul inchis? ... usa nu este fortata... femeia de servici nu mai era... da ce cauta sa faca curat impreuna cu managerul cu mopul in mana intre 18.30 si 20 cat am lipsit noi in timpul cinei?!!! Concluzia cercetam... ca la noi!!!

Pacat deoarece hotelul are aceeasi mancare bunicica ca si la celelalte de 4 *... bautura la fel... dar ne-a stricat tot concediul... asa ca aveti grija unde va tineti banii la acest hotel...

Raport pret calitate este bun daca nu s-ar fura l-as recomanda!!!

Trimis de Marius U in 21.06.16 12:08:45
Validat / Publicat: 21.06.16 14:10:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Gergana, Mura, Slavuna, Laguna, Borjana, Malibu, Kaliakra...

VIZUALIZĂRI: 2307 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marius U); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

AZE
    [21.06.16 15:26:23]

@Marius U: Îmi pare rau pt ce s-a întâmplat, mai ales ca Va place sa mergeti la mare in Bulgaria.

Cu aceasta ocazie eu am un sfat pt toti care scriu pe AFA: niciodată sa nu se lase bani in camera (doar strictul necesar), acolo unde este trebuie folosit seiful, chiar daca este contra cost,

este valabil pentru orice tara nu numai Bulgaria, in câteva cazuri când nu am avut seif, am ascuns portofelul aici trebuie folosita imaginatia (nu vreau sa dau exemple)

fanespoitorul
    [22.06.16 13:55:01]

@Marius U - Imi pare rau, Nu stiu ce sa spun. Noua nu ni s-a intamplat. In primul rand nu las banii in camera sau daca-i las...

[22.06.16 14:04:04]

Nici noua pana acum, dar toate au un inceput, asta e stim ce avem de facut pe viitor

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [22.06.16 21:47:30]

@AZE -

Ce ai vrut să zici cu "doar strictul necesar"?

Ori laşi bani în cameră şi îţi asumi riscul ca aceştia să dispară ori nu laşi şi gata.

În orice hotel, indiferent de ţară sau de numărul de stele, eşti înştiinţat că managementul nu îşi asumă responsabilitatea pentru banii, bijuteriile sau alte obiecte de valoare nedepozitate în seiful din cameră sau de la recepţie.

AZE
    [22.06.16 22:05:15]

@nicole33 - Buna seara, strictul necesar de bani despre care am pomenit in ecoul de sus este o suma mai mica (poate un 10 sau 20 de leva) ca sa nu ma duc de x ori la receptie in cazul in care am nevoie pt ceva rapid-asta in cazul in care folosesc seiful de la receptie. In cazul in care exista seif in camera se schimba situatia si nu se lasa nimic neasigurat. Sint perfect de acord cu afirmatia ca nici un hotel din nici o tara nu raspunde de bani, bijuterii si documente. Dar inca sint turisti care nu stiu acest lucru.

popamo2004
    [02.07.16 20:33:34]

@Marius U: Am fost in perioada 18 -26 iunie 2016 a sasea oara la acest hotel Cred ca nu am mai revenit de atatea ori daca nu am fi fost multumimiti. Am stat cate 8,10 si chiar 14 zile din cauza raportului super dintre calitate si pret. Nu am avut nici o problema cu banii, chiar am lasat pentru femeia de servici 4 leva pe pat si desi i-am spus, nu a luat pana nu i-am dat in mana. Leptopul, telefoanele, tableta, kindelul au fost la incarcat in camera fara probleme si asta in fiecare an. Cat despre paianjeni si furnici. Atata timp cat este cald si este si rezervatia Baltata langa, e normal sa existe. Am mai vazut ca unii critica ca in 7 zile nu li s-au schimbat asternuturile. De acord. Dar acasa de cate ori le schimba? Hai sa fim seriosi. Daca alegem sa mergem la singurul hotel din Albena de 2stele cu pretul aferent, nu ne asteptam la conditii de 4 stele. Atunci alegem 4 stele ca avem de unde. Apropo, noua ni s-au schimbat asternuturile de doua ori 8 zile si prosoapele de 3 ori fara sa le lasam pe jos. Nici nu am vazut camerista.

[02.07.16 20:47:12]

Am fost in perioada 18 -26 iunie 2016 a sasea oara la acest hotel

[05.07.16 20:17:46]

@popamo2004 -

Subscriu! Doar am venit de-acolo!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [05.07.16 20:29:50]

@Zoazore -

Subscriu! Doar am venit de-acolo!

Pe tine nu au încercat să te facă de bani?

Te întreb pentru că am auzit că ai avut la tine sume mari în numerar, mai ales lei.

[05.07.16 20:39:20]

@nicole33 - Ba da, dar le-am dat peste lăbi!

Am avut, să știi, 100 de leva și 100 de Euro, dar i-am ” apărat” cu trupul meu. I-am cărat după mine!

[05.07.16 20:41:31]

@popamo2004: Nu am zis ca nu mi-a placut, cunosc Albena ca in palma si serviciile de la majoritatea hotelurilor, numai ca este singurul in care am avut probleme si noi am lasat bani pt camerista in alte hoteluri si nu i-au luat dar surpriza aici nici nu am ajuns bine nu am apucat sa ii las ca in prima zi si i-a luat singura ca sa fie sigura sau poate chiar managerul ala ciudat ca zici ca e gay la cum se poarta ca era si el dadea cu mopul intr-o camera cand am plecat... cat despre furnici nu suntem chiar asa exagerati am intalnit si la et 10 la Kaliakra dar aici am avut cu zecile si pe capacul de la wc la prima ora e cam nasol nu?

[05.07.16 20:50:55]

Am fost in perioada 18 -26 iunie 2016 a sasea oara la acest hotel

- Ia te uităăă, deci ne-am intersectat. Noi am ajuns pe 23 iunie!

[10.07.16 10:33:52]

Imi pare rau sa citesc despre o experienta asa urata... Imi poti spune, te rog, in ce corp, camera, ati fost cazati?

[10.07.16 14:08:55]

@Sejurica: Daca imi aduc bine aminte cam 202

[10.07.16 15:35:32]

@Marius U: Multumesc! Am fost acum doi ani acolo si urmeaza sa mergem si anul acesta, dar citind review-ul tau, deja imi vine sa plang.

[10.07.16 16:35:23]

@Sejurica - Eu doar am venit! Nu plânge, că eu n-am pățit-o!

vezi impresii

[10.07.16 18:52:42]

@Sejurica: Stai linistita ca si noi chiar daca am patit-o nu inseamna ca nu mai mergem ???? doar ca o sa fim mai atenti!!! Poate a fost un avertisment ca am fost de prea multe ori in Albena si la muuulte hoteluri si nu s-a intamplat nimic, asta a fost o alarma sa nu credem ca aici nu se intampla????

[10.07.16 20:26:14]

@Marius U: ????

[10.07.16 20:28:25]

@Zoazore: ???? Cred ca furnicile si paianjenii m-au speriat cel mai tare...

[10.07.16 20:59:12]

@Sejurica - Fată, după două parfumări cu AROXOL, au dispărut TOTAL! E la parter, totuși. Vegetație... Păianjeni n-am văzut! Țânțari doar seara pe plajă...

cosminap
    [26.07.16 19:41:17]

Suntem de două zile la hotel! Toate bune și frumoase până acum vreo oră când am observat o "gaură" de 150 lei și 50 leva! Urât tare!

Recunosc... nu erau în cutia de valori, dar erau "mascați" bine... așa credeam eu!

[26.07.16 20:33:06]

@cosminap - Adică pe la 18? Personalul de curățenie nu prea este la ora aia prin hotel... Mai caută-i, poate-i găsești!

cosminap
    [26.07.16 20:46:20]

@Zoazore: Daca recepționerul nu a zis nimic... ????

AZE, cosminap, fanespoitorul, Marius U, popamo2004, Sejurica, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Mare (ex Dobrotitsa) Hotel: