Pensiunea Casa Lacului [Mălaia] (unitate neclasificată)

21.06.2016
Avatar elise
DIN CRAIOVA
înscris/ă în 12.05.08
JUN-2016
REGIM MASĂ Cazare , masă
640 RON

O locaţie de vis

Am petrecut un weekend prelungit la aceasta pensiune, strict din dorinţa de relaxare. Alegerea a fost influenţată de locaţia pensiunii şi grădina-parc destul de spaţioasă, amenajată chiar pe malul lacului Brădişor. Am avut 2 zile întregi de aer curat, verdeaţă şi linişte, exact cum ne-am dorit.

Pensiunea este în standarde, cu amenajări de calitate, curăţenie, condiţii bune. Mobilier simplu, camere aerisite, lenjerii şi prosoape impecabile, mancare bună, nimic de reproşat din aceste puncte de vedere. Am avut vedere spre lac, dar acesta nu prea se zăreşte printre ramurile copacilor, care sunt destul de dese în acest moment al anului. Oricum, priveliştea era deosebită, grădina pensiunii este de vis, chiar mai frumoasă decât în imaginile de pe site sau facebook. Grădina este amenajată cu gust, există mese cu bănci, foişoare, şezlonguri şi scaune, balansoar pe malul lacului, o mulţime de variante pentru cei care vor să respire aer curat. Noi am profitat şi am stat toată ziua la aer.

O singură observaţie aş avea de făcut cu privire la meniul zilnic: mâncarea a fost foarte bună, dar desertul a lipsit cu desăvârşire. La un moment dat am întrebat proprietarii unde găsim un magazin de unde să cumpărăm ceva dulce, eventual îngheţată, ne-au explicat unde este, şi auzind ce dorim să cumpărăm, ne-au oferit câte o porţie. Şi asta a fost. Nu a mai existat altă ofertă. Ne-ar fi plăcut să avem şi ceva dulce, o prăjitură de casă, măcar un chec sau un pandişpan cu fructe, o clătită banală dar... nimic. Mai ales că am stat acolo de vineri până luni. Am observat la alte pensiuni mai multă deschidere către client... De asemenea, gama de băuturi este aproape inexistentă. Nu am găsit decât bere, Pepsi şi Cola zero. Ne-ar fi plăcut o limonadă, întrucât nu prea sunt adepa sucurilor din comerţ, sau un vin alb de exemplu, la servirea peştelui... Nu am avut parte... Menţionez că acestea sunt puncte de vedere personale, nerelevante pentru cei care nu sunt amatori de dulciuri sau de limonadă/vin.

În restul privinţelor, proprietarii au fost foarte receptivi, nu am avut niciun fel de problemă. De exemplu, când am vrut să folosim prizele dintr-unul din foişoare, le-au reparat imediat, fără probleme.

În concluzie, am avut un weekend relaxant, recomandăm pensiunea cu mare căldură, repet: locaţia este DE VIS...

Impresii încărcate de elise in 21.06.2016 11:46:35

Validat / Publicat: 21.06.16 13:03:53

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (elise); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 12 voturi) nota2

[21.06.16 12:00:36]

@elise - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 54&ridAnt=69370

pagină generată in 0.0762720108032 sec