ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.02.2010
DIN: piatra neamt
ÎNSCRIS: 29.09.09
SEP-2009
5 AD. + 2 COPII

Hotel excelent pentru tranzit si nu numai!

La intoarcerea din concediu, mai precis din Kusadasi, am ramas 2 nopti/3 zile cazati la Hotelul Azyade de 4*. Din punctul nostru de vedere va pot spune ca ne-am simtit foarte bine. Este usor de gasit si incepand de la receptie pana la camere, totul este ok. De obicei, nu plecati la drum si nu incercati sa rezolvati la fata locului partea de cazare. Rugati agentia cu care plecati sa faca acest lucru in locul vostru. Diferentele de pret sunt de 40-50% mai mari.

Camerele nu sunt foarte mari dar totul este facut cu bun gust si pana la urma cat stai in camera. Incerci in 3 zile sa vizitezi cat mai multe. In pretul cazarii aveti si micul dejun inclus care se serveste la ultimul etaj al hotelului. Peisajul de acolo... chiar deosebit. V-am atasat cateva poze care va pot spune mai multe...

Trimis de crivel in 17.02.10 11:35:59

VIZUALIZĂRI: 2868 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crivel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 intrarea in hotelul Azyade. Foarte placut luminat. Aproape toate hotelurile sunt micute. Aveti inclus loc de parcare, etaja, chiar in partea laterala a hotelului pentru 10 eur/zi. De la acest hotel poti ajunge unde vrei pe jos sau cu taxiul ( este acceptabil ca si pret )

[17.02.10 12:29:55]

Cat costa o noapte acolo? Intr-adevar e bun un hotel de tranzit pentru a merge in Antalya, de exemplu. M-ar interesa si pe mine.

Sau mai am o nebunie in cap, intr-unul din sejururile din sudul Bulgariei sa fug o noapte in Istanbul, ca tot sunt prin "zona"...

[17.02.10 12:36:31]

Buna Magdalena,

N-am reusit sa postez multe poze dar in seara asta am s-o fac!

in jur de 45 eur / noapte cu mic dejun inclus. Dar depinde de agentie.

noi am mers cu [...o agentie de turism]. Sunt excelenti si n-am avut nicio problema.

Pentru istanbul ai nevoie de min 3 zile. Sunt foarte multe de vizitat!

webmasterXY*
[17.02.10 12:40:39]

crivel, ....si pentru a mia oara acceasi rugaminte: RENUNTATI la a face trimitere spre agentii de turism.

Avem un sac de cartonase galbene/albastre/rosii care asteapta a fi distribuite celor care nu inteleg pe viitor atentionarea extrem de vizila cu privire la acest aspect!!!

[17.02.10 12:43:58]

scuze....mii de scuze!!!!

pepsi70ro
[17.02.10 16:39:08]

Ai o fotografie super cu rada Bosfor-sud, ma chinuiam sa-mi vad nava, in sept.2009 ma intorceam dintr-un alt port din Turcia. Oricum pare excelent amplasat hotelul, are cumva si adresa de internet? Eu n-am reusit sa o gasesc. Un vot pentru poze!

[17.02.10 16:43:03]

www.azyadehotel.com... cred ca asta e site-ul. oricum e foarte ok. sunt mult mai multe dar asta ne-a fost recomandat si chiar a si facut banii.

[17.02.10 19:07:00]

crivel, 45 euro e camera sau de persoana? Dupa poze, arata super.

[17.02.10 19:25:42]

Webmaster, aceasta este adresa corecta a site-ului:

S-a omis un "i", din greseala, si se face trimitere catre o pagina inexistenta

[17.02.10 19:50:25]

Aoleu, mi s-a facut un dor de Istanbul!... Nu stiu de ce imi place orasul acesta atat de mult? ...

M-am uitat pe site-ul lor si am vazut ca este foarte bine pozitionat, in zona istorica-Sultanahmet, aproape de Palatul Topkapi, Aya Sofia, Moscheea Albastra, Basilica Cisterna, Hipodrom si Marele Bazar. Te poti rasfata la sauna, masaj, jacuzzi si hammam, de sus, de la restaurant, se vede marea... Foarte frumos! Am facut o simulare de rezervare: o camera cu pat dublu+mic dejun (2 persoane) costa 99 euro/noapte.

Eu dau un vot acestui review pentru ca, pentru mine, personal, este util, desi putea sa fie crivel mai generos, scriindu-ne mai multe

pepsi70ro
[17.02.10 19:52:14]

cam multisor

[17.02.10 20:04:51]

Da, e multisor, dar daca ne raportam la preturile hotelurilor de 4 stele din zona veche (zona turistica), este rezonabil. Chiar ma uitam acum la cateva hoteluri si preturile lor. Totusi, sa ne gandim ca pretul este pentru 2 persoane/noapte.

Pepsi, repede ti-au "fugit" ochii pe mare, la vapoarele din rada Tie ti se potriveste, cred, o vorba romaneasca veche, dar adaptata de mine, la situatie: "Navigatorului ii sta bine pe mare."

[17.02.10 20:17:38]

corectat pagina web in fisa tehnica a hotelului

[18.02.10 08:03:01]

Intr-adevar, cam mult 100 de euro pt o noapte cu mic dejun, ancamaria multumim de informatii!!!

[18.02.10 09:34:23]

Sa va dau mai multe detalii. In zona, pretul unei camere pentru 2 persoane este de la 70 eur in sus.45 eur pentru o camera dbl/2 persoane/mic dejun inclus este un pret mai mult decat excelent.Camerele nu sunt foarte mari dar sunt frumos decorate. Baia este cam mica(dar la ei totul este mic) dar in rest, hotelul este ok. Din cate am obs nici nu exista vreun review despre el pentru ca, tot asa, nu prea se stie de el.

cum spunea ancamariagadea este intr-o zona centrala, mai bine spus in apropierea centrului vechi si faci foarte putin pe jos ca sa ajungi la destinatiile mentionate de ea.Oriunde vrei sa te duci faci doar max 15 min si credeti-ma...aveti ce vedea.

La palatul Topkapi poti ajunge cu un taxi si in 7 min esti la palat doar ca este destul de piperata intrarea.N-am reusit sa-l vizitez anul trecut dar cu siguranta anul acesta o voi merge.

Iastanbulul vechi este foarte scump dar traditia lor si faptul ca stiu foarte bine sa exploateze orice lucru este de admirat. Nu trebuie sa stai la 5 stele ca sa te simti minunat!Te duci sa vizitezi si mai putin sa dormi.Inca ceva, puteti negocia absolut orice si nu va lasati intimidati de turci...stiu foarte bine sa faca acest lucru.

Anul acesta ne-am propus sa ajungem, inca nu ne-am hotarat la Hotel Vera Mare din Belek sau Palm Wings din Didim. Cel din urma nu prea este vizitat de romani pentru ca nu prea se stie de el.

Daca va mai intereseaza anumite detalii nu ezitati sa mi le cereti...

[19.02.10 06:23:35]

Multumim pentru informatii! Daca mai doresc amanunte am sa te intreb mai aproape de "eveniment"...

[19.02.10 10:20:47]

Sa inteleg ca ati luat prin agentie camera cu 45 euro, pentru 2 persoane? Ar fi mai mult decat rezonabil!

[20.02.10 08:17:35]

da...printr-o agentie din Bucuresti. De 5 ani mergem numai cu aceasta si nu am fost niciodata dezamagiti.

daca vrei mai multe detalii iti dau id-ul de mess.

velescu.anamariacristinav. Ma gasesti seara dupa ora 20.00 ca in rest...munca inobileaza omul

ancamariagadea*, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂAziyade Hotel: