ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2016
DIN: Satu Mare
ÎNSCRIS: 12.06.16
JUN-2016

Nyirbator Termal Apartman si Sarkany Furdo

Ne am intors recent de la Nyirbator, unde am petrecut trei zile cu adevarat relaxante.

Dupa 70 de km parcursi din Satu Mare, am ajuns la Termal apartman unde aveam rezervat o camera pentru 2 adulti, 2 nopti ptr 30000 Ft, in care aveam inclus si intrarea pe perioada sederii in Sarkany Furdo.

Distanta de la apartament pana la strand era de aprox 200 m, pe care i am parcurs plimbandu ne pe langa un lac imens de pescuit.

Un strand cu un bazin de inot, un bazin pentru copii, doua bazine termale si inca unul mai micut ptr relaxare, si doua topogane, strand care se afla in mijlocul padurii.

Este o zona foarte frumoasa, cu adevarat relaxanta.

Apa era numai buna de inot si super curata.

Va recomand cu drag o vizita si aici!

Trimis de printesa82 in 20.06.16 15:56:03
Validat / Publicat: 20.06.16 19:12:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3176 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (printesa82); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster26 [20.06.16 19:12:05] »

@printesa82 - Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

@printesa82, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

Mutat în rubrica "Termal Apartman [Nyirbator], NYIREGYHAZA" (nou-creată pe sait)

printesa82 [20.06.16 20:14:24] »

@webmaster26 - Nu inteleg de ce ati trecut Nyiregyhaza, cand eu am fost la Nyirbator...

webmaster26 [20.06.16 20:23:59] »

@printesa82 - Deja ți-am răspuns la sesizare :

Nu avem secțiune distinctă pentru Nyirbator. În cazuri de genul acesta rubrica (hotelul) se încadrează la cea mai apropriată localitate/zonă. E mai bine decât la ALTE ZONE!

Dupa cum observi rubrica creată este Termal Apartman [Nyirbator], adică am specificat în descriere localitatea unde se află hotelul.

printesa82 [20.06.16 21:07:42] »

@webmaster26 - Coordonatele gps sunt corecte.

Yersinia Pestis [01.12.16 15:05:49] »

Da, din punctul ăsta, voi, cei care locuiți în Satu Mare sunteți tare avantajați, toate aceste baze de agrement din Ungaria vecină vă sunt la îndemână. Eu, dacă ar fi să vin din Mărășești- Vrancea, ar trebui să merg două zile până acolo.

Păi, de ce, mă pot înneca și în Siret?!

Glumesc, îți dai seama.

Am amintiri tare frumoase despre Satu _Mare, este un oraș chiar frumos, uite și din punctul ăsta ai un mare avantaj față de mine! Web, nu e drept!!!

printesa82 [01.12.16 19:14:15] »

@Yersinia pestis: Vara trecuta am fost la mare, am stat de vb cu vecinii de acolo. Erau patru tineri... din Caracal... care auzind ca suntem din Satu Mare... erau putin in ceata cu localizarea... nu stiau pe unde vine acest oras... la care desteptul dintre ei le explica. Poi Satu Mare este sus de unde se agata harta 'n cui☺. Atunci am auzit prima data acest lucru☺. Iubesc orasul meu cu bune cu rele. Si da suntem avantajati ca suntem aproape de aceste baze de agrement din Ungaria... insa suntem prea departe de litoralul nostru din pacate????. Multu' de vizita!

printesa82, Yersinia Pestis
    Alte impresii din această RUBRICĂTermal Apartman [Nyirbator]: