ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2016
JUN-2016

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

Un concediu ratat

M-am intors ieri din Grecia, localitatea Nea Vrasna, Vila El Greco care aici a fost descrisa frumos.

Pentru a nu va pacali si dumneavoastra, trebuie sa stiti ca din cele aproximativ 13 camere, doar 4 sunt omenesti, 4 sunt in ,,pod" si turistii au stat cu climatizarea mergand zi si noapte chiar daca afara era o temperatura normala pt. luna iunie. Cele 4 camere la parter, (a cincea era folosita ca depozit) sunt mici, mici, cu pat de 2 persoane lipit de perete, un mic sifoner si o noptiera. Fara un scaun sau ceva pe ce sa pui o haina.

Chicineta in camera si fara niciun pahar, tacamuri din plastic, plita electrica incalzeste camera care se poate aerisi numai pe usa ce da in balcon, camera ne avand geam.

Baia are un gemulet vecin cu gemuletul camerei vecine asa ca orice miros se raspandeste in ambele camere.

Chiar daca am avut vecini civilizati era imposibil sa nu auzi ce vorbeau in camera sau TVul, peretii fiind f subtiri De prosoape la baie nu poate fi vorba.

Din aceste motive este inechitabil ca pretul pt. toate camerele sa fie la fel. Sau cel mai corect ar fi ca agentia de unde cumperi sejurul sa te informeze ca tine de noroc cazarea in aceasta vila.

Curatenia si schimbatul asternuturilor la intrarea in vila s-a facut superficial in timp ce turistii stateau cu bagajele in curte.

Tele comanda TV fara baterii bune. Se poate prinde un singur post romanesc si acela neinteresant dar acum sunt meciuri care cu o cautare automata a tvuluile poti prinre pe un post grecesc.

Plaja este aproape dar salbatica, cu pietrisi si apa adanca dupa 2-3 m de la mal.

Trimis de MariaCo in 17.06.16 19:42:34
Validat / Publicat: 17.06.16 22:24:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: in Turcia si Bulgaria la mare si excursii in Austria, Suiedia, Norvegia etc

VIZUALIZĂRI: 3772 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MariaCo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.06.16 21:42:33]

@MariaCo: Bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 28&ridAnt=69279

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Vila El Greco Inn, NEA VRASNA" (deja existentă pe sait)

calatorul
[26.06.16 18:56:16]

Imi pare rau pentru surpriza neplacuta de la cazare si multumim pentru informatiile oferite. Eu de aceea ma feresc sa recomand locurile pe unde am stat chiar daca eu am avut norocul sa prind camerele cele bune. Nu stii niciodata cum isi doreste fiecare si ce primeste la cazare, uneori ai surprize chiar si in locurile unde ai mai stat. Din fericire pana acum nu am avut parte de surprize neplacute si pentru asta si AFA are partea lui de merit. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

calatorul
Alte impresii din această RUBRICĂEl Greco Inn [Nea Vrasna]: