ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2016

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Dezamagire !

Am ales [***] pentru un sejur de 8 zile in statiunea Paralia, vila Elit, transport cu autocarul, imbarcare Ploiesti.

Ora de imbarcare 19.00, autocarul prezent la locul de imbarcare la ora 18.30. Debut cu dreptul. Am pornit. Autocar obosit, zgomotos. Soferii, 2 la numar, se vor dovedi foarte buni pe parcursul intregului traseu. De la Bucuresti, avem ghid, A.C : exceptional! Ajungem cu bine la Paralia, orele 9.00. Debarcarea la hotelul Akti Musson, propietatea firmei [***]. Prezentarea excursiilor optionale facute de Andreea (excelenta, un pic prea serioasa, prea profesionala), excursii care fusesera prezentate si in autocar si unde deja se facuse si inscrierea si incasarea banilor, dupa care liber pana la eliberarea camerelor, undeva in jurul orei 13.00.

Plimbare prin statiune, unde constat ca la toate agentiile de turism prezente, preturile sunt mai mici la toate excursiile, decat cele prezentate si incasate de [888]. Dar banii nostri deja erau incasati (apropo, nu s-a eliberat nici un fel de chitanta pentru banii incasati), adio excursii mai ieftine (au stipulat ca banii incasati nu se returneaza decat daca esti bolnav cu acte de la medic).

In plimbare, ajung la vila Elit, unde urma sa fiu cazat. A cazut cerul pe mine. Mizerie, jeg, lume nemultumita, am simtit ca nu pot sta acolo. Sun in tara, la agentie si solicit, daca se poate, contra cost si daca este liber, sa fiu cazat la Akti Musson, hotel prezentat ca fiind 3* superior, hotel pe care-l vazusem pe exterior si unde, in barul hotelului, ni se facuse prezentarea. Doamne ajuta, este o camera libera, platesc diferenta ceruta si beneficiez de cazare si demipensiune la Akti Musson.

La ora 14.00, primesc cheile, camera 309. Intru in camera, curat, aer placut, camera mica, dar fiind doar pentru dormit, este OK, lipsa suport pentru geamantan, il pun pe parchet, vreau sa ma fac comod, lipsa cuier pentru haine, intind hainele pe pat, merg sa fac un dus, nu exista perdea de dus, apa sare peste tot, constat ca nu este prosop pentru picioare, deci trebuie sa merg cu apa pe papuci prin toata camera, iau un prosop din bagaje pe care-l fac prosop de picioare si-l intind la usa de la baie, atunci constat ca nu avem decat 2 prosoape mari, cele mici lipsesc cu desavarsire.

OK, am facut baie, ma intind pe pat pana sotia face si ea baie, pun mana pe telecomand si dau drumul la tv. Surpriza, avem post tv in limba romana, tvr iasi, continui cu telecomanda, pe 2 un post muzical sarbesc, pe 3 tvr international, oau, iar un post in limba romana, pe 4 surpriza, ma trimite iar pe 1. Deci avem doar 3 posturi tv, mari si late. Nici nu mai pot comenta. N-am intalnit pana acum asa ceva.

Masa de seara, asteptata cu nerabdare. Friptura de porc la tava, cu garnitura de orez si morcovi si sos, salata de varza, fara ulei si otet dupa gustul meu. Solicit ulei si otet, o OLIVIERA, si constat ca nu au nici o oliviera in tot restaurantul. Primesc ulei intr-un bol de sticla si otet intr-un pahar. Fac turul pe la aproape toate mesele, deci doritori au fost.

Micul dejun : consistent, nimeni nu poate spune ca a murit de foame, dar, ANOST. Acelasi zi de zi, timp de 7 zile, am inteles de la clienti mai vechi, acelasi tot sezonul, de cativa ani. Sunca presata, cascaval, rosii, castraveti, oua fierte, masline negre (fara gust), iaurt, margarina, ceva gemuri, cereale... v-am spus, suficient, dar ANOST. Se simtea lipsa de interes pentru placerea turistilor. Sunca se putea schimba alternativ cu un salam, cascavalul cu o branza, oul fiert poate fi gatit si omleta sau ochi, maslinele sunt si ele de mai multe feluri, maro, rosii, verzi, exita si unt, recomandat in defavoarea margarinei.

Mesele din restaurant (curat tot timpul), acoperite cu fete de masa de hartie de unica folosinta, puse direct pe blatul de lemn. N-am vazut asa ceva in toata statiunea, nici la cele mai mici taverne, fetele de masa de hartie erau puse peste fata de masa de panza. Aspect de cantina!

Lenjeria si prosoapele se schimba la 3 zile, la noi s-a schimbat doar cearceaful de pat si fata de perna, cearceaful cu care ne inveleam a ramas tot cel vechi, iar cele doua prosoape mari, a ramas doar unul, fara a fi schimbat, celalat fiind luat de camerista. Normal ca am plecat s-o caut, suparat si cu gura mare. Surpriza, am primit, 2 prosoape mari curate, 2 prosoape mici de fata, curate, 1 prosop de picioare. Deci, se poate, dar doar daca faci galagie.

Hotel 3* superior? NU! In Romania cu greu ar primi 2*. NU RECOMAND!

Trimis de viorel iancu in 16.06.16 12:07:53
Validat / Publicat: 16.06.16 12:47:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3606 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viorel iancu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.06.16 12:47:05]

@viorel iancu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 86&ridAnt=69256

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

viorel iancuAUTOR REVIEW
[16.06.16 16:07:12]

@viorel iancu - Am uitat sa adaug, faci baie, prosoape ude, n-ai unde le pune la uscat, vii de la plaja, costume de baie ude, n-ai unde le pune la uscat. La hotelul de vizavi, pe balcon, sunt uscatoare de rufe care sunt prinse de balustrada balconului. Poate vad si cei de la Akti Musson. La intoarcerea acasa, alti soferi, tot 2, foarte buni, dar cam obositi. Ghidul insotitor, Florenta, incantatoare. Sa nu intelegeti gresit, tot ce-am scris este doar pentru a sti la ce sa va asteptati ca si turisti, dar in mai mare masura este pentru a fi citit de cei responsabili si a indrepta toate aceste lucruri. Asi dori sa citesc comentarii in care sa aflu ca toate aceste lucruri neplacute au disparut.

GabrielaG
[17.06.16 11:21:34]

Un superbonus din partea mea ptr acest articol. Si eu am fost cazata la acest hotel, am si scris impresiile mele de calatorie. Singura diferenta este faptul ca am fost in extra sezon, in decembrie si poate nu mi-am dat seama de anumite aspecte sau nu m-am "lovit" de anumite lipsuri.

Macar dvs ati primit masline negre, chiar daca erau fara gust )

dorin4x4
[07.08.16 14:35:00]

@viorel iancu - As merge si eu la AKTI MUSSON, m-am interesat putin si am infomatii contradictorii : cica ar fi camerele de 30-35 m2 si din alta sursa 10-12 mp, care este adevarul? ce distanta este de la hotel la plaja, de la agentie mi-au spus ca sunt vreo 70m, iar de marimea camerie nu stiau?! ca doar e hotel lor... multumesc anticipat de raspunsuri obiective

viorel iancuAUTOR REVIEW
[08.08.16 18:42:50]

@dorin4x4 - vre-o 15 mp. cu tot cu baie si hol.

plaja este aproape, in paralia totul este aproape, indiferent de locul de cazare, paralia nu este foarte mare.

restul ai citit in comentariul meu. concediu placut... !

dorin4x4, GabrielaG, viorel iancu
Alte impresii din această RUBRICĂAkti Musson Hotel: