ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.06.2016
APR-2016
single

Către satisfăcător

[Eurovillage Suites Brussels] Foarte zgomotos

Locatie: Excelenta daca aveti treaba sau vreti sa stati langa Parlamentul European care se poate vedea din gradina apartamentului.

Spatiu: Apartamentul este foarte spatios (in jur de 90 mp) si are 3 dormitoare, un living generos care include si o chicineta bine dotata, doua bai (una de serviciu). Se ofera prosoape si sapun/sampon la baie.

Dormitorul pe care l-am folosit avea cam 16 mp. Pat dublu, confortabil, putin cam prea moale as spune. Nu exista sifonier ci doar un suport cu multe umerase. Masa si fier de calcat disponibile.

Nu mi-au lasat deschise toate dormitoarele desi nu tin minte sa fi fost vreo mentiune ca nu am inchiriat tot apartamentul. Dar nu sunt sigur. Oricum, daca grupul este mai mare creste si pretul cazarii.

Chicineta este dotata cu o gramada de ustensile pentru gatit si servit masa. Se ofera chiar si mancare instant pentru cei care nu au timp sa mearga la restaurant (contra cost, desigur).

Per general, apartamentul este curat, dar este loc de mai bine.

Apartamentul este situat la parter ceea ce ii confera acces direct la mica gradina din fata. Cateva masute cu scaune si banci sunt disponibile pe terasa si in gradina.

Incalzirea se face cu convectoare electrice.

Aspecte negative:

- pe site-ul de pe care am facut rezervarea aparea o alta adresa. Cu cateva ore inainte de a ajunge am primit un mail prin care imi cereau sa ridic cheia de la o alta locatie. Am mers acolo si am constatat ca, de fapt, acela era apartamentul. Pentru mine a fost bine pentru ca era si mai aproape de locul unde trebuia sa ajung in ziua urmatoare. Oricum, cealalta locatie era in acceasi zona.

Pe site-urile de booking adresa este Rue Wiertz 6, dar acest apartament era situat in Rue Godecharle 14.

- din pacate, izolatia fonica a dormitorului (si a apartamentului, per general) lasa mult de dorit. Practic, ai senzatia ca dormi cu geamul deschis. Se aude tot de afara; in jur de ora 23:00, in fata geamului de la dormitor s-a oprit un grup de tineri a caror conversatie am ascultat-o fara nici un fel de problema. La ora 06:30 a venit masina de gunoi; am crezut ca au intrat in apartament sa ridice gunoiul :).

- pe usile dormitoarelor si livingului este un anunt care spune sa tii usa inchisa deoarece personalul de intretinere ar putea intra in apartament (chiar si in lipsa ta!) pentru lucrari de intretinere.

Daca mergeti la Bruxelles si vreti sa stati in apropiere de Parlamentul European va sfatuiesc sa cautati alta solutie.

Trimis de marian 1973 in 03.06.16 11:16:28
Validat / Publicat: 03.06.16 13:47:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BENELUX.

VIZUALIZĂRI: 1890 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marian 1973); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Baia

[03.06.16 13:02:20]

Mutat la rubrica "Apartments Eurovillage Suites" nou creată pe site.

[03.06.16 13:25:43]

@marian 1973 -Asta e intrarea? goo.gl/maps/XAvbjUYPuar

marian 1973AUTOR REVIEW
[03.06.16 13:28:04]

@webmaster26 - Exact! Unde este VW Golf gri. Multumesc!

marian 1973
Alte impresii din această RUBRICĂApartamente regim hotelier: