ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.05.2016
MAY-2016

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Evitati Papillon Zeugma

Am fost anul trecut si totul a fost de nota 10. Acum este de 5 cu indulgenta. Mancarea s a imputinat si este de calitate slaba, bautura la fel au doar J&B si Balllantines in rest bauturi locale.

Nu mai au sectiunea de mancare pt copii, locul de joaca de inchide la ora 17.

Bauturile sunt servite pe plaja in pahare de bere.

Fara halate in camera, minibarul nu s a umplut de 2 zile, personalul s a imputinat si nu mai este la fel de amabil.

Ca sfat evitati hotelul si agentiile care il promoveaza 5* si care dau explicatii de 2 lei

Dupa cum este mentionat si in site-ul agentiei:

Informatiile si fotografiile din prezentarea unitatilor de cazare au caracter informativ si sunt furnizate de catre partenerii nostri sau preluate de pe site-urile de prezentare ale acestora. Fotografiile prezentate pe site sunt generice si nu pot fi considerata contractuale, ele reprezentand doar efortul nostru de a imbunatatii calitatea informatiilor cu privire la conditiile unitatilor de cazare. Facem eforturi permanente pentru a pastra acuratetea si actualitatea informatiilor, insa nu garantam ca informatiile sunt complete, actualizate sau nu contin erori. Va recomandam sa consultati site-urile oficiale ale hotelurilor sau sa cereti informatii actualizate agentiei

Daca nu ma credeti sau daca aveti alta parere, facuta anul acesta va rog sa ma contraziceti.

Trimis de CristianMih in 30.05.16 11:15:36
Validat / Publicat: 11.06.16 22:31:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Tot Belek Papillon Zeugma 2015

VIZUALIZĂRI: 2675 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CristianMih); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Tot la pranz in restaurant

webmaster26 [30.05.16 15:42:04] »

@CristianMih: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--==--
Impresiile scrise "live" din sejur sunt de multe ori binevenite - cei interesați în acea destinație pot discuta "în direct" cu cineva de la fața locului, pot pune întrebări, solicita detalii etc.

Totuși, în unele cazuri e recomandat să fie lăsat un "timp de decantare" a impresiilor...

Te rugăm să completezi textul de mai sus cu impresii scrise la finalul sejurului - optim: la întoarcerea acasă.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII pentru a aduce oricând completări, corecturi, adăugiri textului iniţial.

Opţional: un set reprezentativ de fotografii ar fi deasemenea binevenit pentru ilustrarea articolului şi a sejurului în sine.
Pentru a adăuga poze: amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=68906

Până atunci, articolul este păstrat în STAND-BY

--==--

IMPORTANT: Rog anunță-ne când ai terminat (scriind un ecou, aici) - pentru a şti c-a sosit timpul să publicăm impresiile.

Cu mulţumiri pentru înţelegere.

webmaster26 [02.06.16 07:57:08] »

@CristianMih - Gata sejurul, ați ajuns acasă? Ceva completări, modificări (note) la final se sejur?

CristianMih [02.06.16 08:21:11] »

Pana la plecare nu s a schimbat nimic, topoganele de apa fara program afisat, clubul copiilor program 10 - 17 si nu 10 - 22.30 etc

webmaster [02.06.16 09:23:08] »

@CristianMih - Ajută-mă te rog să înţeleg ceva.

Ai scris, mai sus "Pana la plecare", dar din câte văd... scrii din acelaşi loc din care ai şi încărcat review-ul...

Ai cumva un sejur "mixt", la mai multe hoteluri?

webmaster26 [11.06.16 17:45:11] »

@CristianMih - Din câte ne dăm seama ați termintat sejurul și v-ați întors în țară.

Ceva modificări la review/note sau îl publicăm sub această formă?

CristianMih [11.06.16 22:01:53] »

@webmaster26: Salut, il puteti publica in aceasta forma. Multumesc

GabrielaG [13.06.16 14:25:41] »

Buna ziua.

Dupa cum ati putut observa si dvs anul acesta nu am avut placerea de a va intalni pentru ca nu am ajuns inca la hotel.

Nu vreau sa spun ca daca as fi fost eu acolo lucrurile ar fi stat diferit.

Neajungand inca la fata locului nu pot sa confirm sau sa infirm lucrurile spuse de dvs.

Totusi, ceea ce pot face este sa va multumesc pentru acest articol pentru ca voi transmite informatiile dvs mai departe si sunt sigura ca se vor lua masurile necesare ca in viitor turistii sa nu mai aiba de a face cu astfel de probleme.

Imi pare rau ca hotelul nu a mai fost la standardele asteptate de dvs dar speram ca in viitor sa mai reveniti pentru a vedea totusi ca hotelul tine cont de parerile turistilor si serviciile vor fi imbunatatite.

Cu respect,

Gabriela G.

NB GabrielaG este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
Corina70 [13.06.16 15:57:22] »

@CristianMih - Chiar atat de mult sa fi "decazut" Zeugma de anul trecut pana acum? Sa fi fost perioada sejurului prea devreme si ei sa nu fi fost pregatiti la capacitate maxima? Sau sa-si fi spus cuvantul si faptul ca a scazut afluxul de turisti rusi (ma refer la cei carora Putin le-a "sugerat" sa nu-si mai petreaca vacantele in Turcia)?

Acum cateva minute am citit un review despre Papillon Belvil, sejurul avand loc in aprilie anul acesta. O diferenta ca de la cer la pamant... desi fac parte din acelasi lant, iar Zeugma era cotata peste Belvil si Aysha...

CristianMih [13.06.16 17:26:35] »

@Corina70: verifica tripadvisor

Corina70 [13.06.16 17:42:27] »

@CristianMih - Oho, am verificat inca de la primele impresii postate anul acesta. Si parca tot nu-mi vine sa cred (nu in sensul ca nu cred ceea ce ati postat, tu sau altii, spun la modul general), nu ma asteptam la un astfel de declin. Poate isi mai revin totusi pentru restul sezonului estival, pe masura ce gradul de ocupare va creste si reclamatiile/nemultumirile turistilor isi vor face efectul scontat...

sabi [29.06.16 19:54:32] »

@GabrielaG: buna Gabi, ma poti ajuta cu o adresa de email sa te pot contacta?

Am trimis un mail pe [***] insa nu am primit niciun raspuns.

Încerc sa ma înregistrez cu silver card pe site ul hotelului si nu reușesc...

Vreau sa rezerv 10 nopți la Zeugma si vreau sa stiu daca pot avea o reducere.

Am fost de 3 ori la zeugma si o data la ayscha.

Multumesc, toate bune, !

Claudia S

webmaster26 [29.06.16 20:04:37] »

@sabi -

Am fost de 3 ori la zeugma si o data la ayscha.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

catmaya [25.09.16 00:11:20] »

Am fost la sfarsitul lunii august si nu pare ca totul este asa cum ai descris in articol. Eu cred ca perioada extrasezon a fost de vina.

Din ce am auzit au mai scazut din calitatea serviciilor si aici ma refer la bauturile din import si poate diversitatea mancarii (desi era suficient si asa) dar totodata a scazut si pretul deci pare ok sa primesti exact ceea ce platesti.

Eu nu am obiceiul sa revin la acelasi hotel deci nu am avut un grad de comparatie. Per ansamblu mie mi s-a parut ok ca hotel in tipicul turcesc si cu servicii de calitate chiar daca au mai redus personalul, cei ramasi se straduiau sa fie totul in regula. Foarte politicosi si dornici sa iti faca pe plac. Una peste alta il recomand.

webmaster45 [25.09.16 06:58:10] »

@catmaya:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

catmaya, Corina70, CristianMih, GabrielaG, sabi
Alte impresii din această RUBRICĂPapillon Zeugma Relaxury Hotel: