ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.05.2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 10

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Un fiasco?

In primul rand as dori sa va spun ca am ales acest hotel din cauza impresiilor (marea majoritate bune) de pe acest forum. Nu suntem fitosi, dar ne asteptam ca 5 stele sa fie 5 stele...

In fine... ajungem la hotel, arata impunator, ne da camera in village (nr 8203), foarte draguta, tripla, mare... in conditiile in care aveam o dubla standard. Ni s-a parut ca miroase intepator, dar ne-am gandit ca era de la produsele de curatenie. Cand ne uitam mai bine pe dupa colturi era pliiiin de mucegai, se coscovea varul. Incercam sa vorbim cu managerii, le-am spus chiar sa imi dea mie ceva sa curat, nu am rezolvat nimic. Am dat pana la urma cu servetele umede, cu parfum, pentru ca pur si simplu ustura pe gat.

Ne ducem la baie.. wc-ul plin de mizerie (dejectii), iar nu a venit nimeni... a doua zi am plecat la Bodrum, am cumparat domestos si ne-am pus pe frecat. Inclusiv de pe cada curgeau dare de jeg. Intr-una din nopti a plouat foarte tare... dimineata era balta jumatate de camera cu tot cu bagajele noastre inmuiate. De abia dupa amiaza au curatat apa dupa ce ne-am dus sa facem scandal.

Hai, terminam cu camera... ajunge!!! In viata mea nu am vazut atata mizerie intr-un hotel ca acolo... pacat de locatie... este fabuloasa, dar nimeni nu intretine. Toate arata de parca sunt din anii 80, coscovite, daramate... mese, scaune, baruri, piscina interioara, centru spa... ha ha cica spa... nimic nu merge zici ca stau sa cada pe tine sau astepti sa cazi tu prin ele.

Restaurantul arata mai bine, dar atata mizerie si naclaiala si in timpul mesei vine cate un nene soios care da cu matura pe la masa ta, ca iti vine sa iti iei campii. Cat despre mancare... pauza... pe bune. E ca la cantina... nu tu fructe, nu tu ceva carne. Toate mesele alea de prezentare erau goale. In fiecare zi acelasi salam roz, branza, cascaval, cartofi prajiti si niste tocanite. Plecam cu copiii la Mac in Bodrum.

De animatie... nici nu se pune problema... locul de joaca pentru copii era mai mult inchis (bine... mai multe leagane am eu in curte), spectacole in amfiteatru... pauza. La ora 22.00 era o liniste ca la azil.

La intrare au aqua parkul, langa terenurile de tenis... de fapt doar unul ca restul erau dezafectate. Langa ele foarte multa vegetatie, de care nimeni nu avea grija. Deja era covor de frunze si flori imbibate in apa care aratau ca intr-o mlastina. Va zic de mlastina ca am simtit-o pe spatele meu la propriu cand am alunecat si mi-am facut praf si spatele si picioarele.

Ce sa va zic... pacat de hotel... e construit frumos, intr-un loc frumos, dar te simti ca un "homeless "acolo. Si cred ca ne reprofilam pe greci ca la turci de cand nu mai vine puhoiul de rusi le-au cazut standardele! Scuze pentru review-ul atat de lung...

Trimis de andu2005 in 29.05.16 11:19:29
Validat / Publicat: 29.05.16 11:59:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya Granada Tekirova Euphoria

VIZUALIZĂRI: 2764 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andu2005); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.05.16 11:52:28]

@andu2005: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 63&ridAnt=68886

eug
[29.05.16 16:12:54]

@andu2005 - pacat de concediul ratat! Anul trecut nu era chiar asa. Cel putin masa SI bauturie au fost la superlativ! Era uai SI aveau bauturi de import fine.

Dar totodata este foarte adevarat ca era genul de locatie unde pentru orice trebuia as dai. 1$ facea minuni!

Pacat de banii SI timpul irosit. Sa ai alegeri inspirate pe viitor.

andu2005AUTOR REVIEW
[29.05.16 22:55:38]

@eug: Multumim... am auzit ca anii trecuti a fost altfel... Asta a fost bafta noastra! Chiar asa... poate anul viitor )

andu2005, eug
Alte impresii din această RUBRICĂDuja Bodrum (ex Kervansaray) [HV-1] [Torba]: