SUS

REGIM MASĂ cina si MD
+ COPII: 2 -- varsta: 9- 12

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Cazare intermediară

Drumul pana in Muntenegru este destul de greu asa ca am optat pentru cazare intermediara in Serbia. Am ales Ethno Bungallows Boškova Voda si a fost o alegere extraordinara.

Cazare se face in casute de lemn care sunt superbe si foarte mari. In curte au o piscina naturala si o moara de apa pe care au si pornit-o sa vedem cum merge

Gazdele te asteapta cu placinte si prajituri traditionale insotite de o tarie locala. Pentru cina i-am rugat sa ne gatesca ceva traditional. Ne-au preparat o friptura de vita inabusita cu garnitura de cartofi la cuptor, diverse salate, paine de casa din malai combinat cu faina, 2 placinte aperitiv si una desert plus clatite iar din partea casei un platou mare cu branzeturi si un gen de muschiulet facut in casa, vin si tarie. Noi eram 4 adulti si 2 copii iar manacare ajungea pentru un batalion :))

La micul dejun ne-au pregatit paine de casa cu unt si dulceturi facute in casa si un platou cu branzeturi si mezeluri. Toate astea +cazarea au costat 150euro- initial noi am crezut ce pretul este/familie dar pretul a fost pentru 2 familii.

Proprietarii au un raftulet plin cu dulceata si miere de pin pentru vanzare, va recomand dulceata de fragute care este dementiala :)

Si cum o poza face cat 1000 de cuvinte... va las va admirati

Impresii încărcate de helen39 in 28.05.2016 12:22:46

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 28.05.16 / 14:38:04

VIZUALIZARI: 1188

A fost prima sa vizită/vacanţă în SERBIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (helen39); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  12800 PMA (din 14 voturi) nota2

[28.05.16 14:37:45]

Mutat în rubrica "Ethno Bungallows Boskova Voda [Ljubis, Zlatibor], UZICE" (nou-creată pe sait)

-----

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

-----

- helen39
[29.05.16 08:35:48]

@webmasterX - Sunt corecte coordonatele.

- Aurici
[30.05.16 10:35:28]

@helen39 - Într-adevăr ce ne-ai povestit dar și pozele ne-au lămurit pe deplin asupra locului. Am avut și noi o cazare intermediară în Serbia la întoarcerea din Muntenegru și am fost la fel de impresionată de condiții, de peisaj și mai ales de preparate. Ca și în cazul vostru la un mic dejun pe care am dat 5 EUR era mâncare cât pentru o armată și numai bunătăți. Pentru mine Serbia nu însemna o destinație până anul trecut dar a fost așa o surpriză plăcută că mă tot gândesc cum să-i mai fac loc, măcar așa tot de tranzit.

- daniela_iftimescu
[05.08.16 14:02:31]

@Aurici - Buna!

Si noi urmeaza sa plecam la sfarsitul lui august in Muntenegru si ne intereseaza recomandari de cazari intermediare in Serbia.

Poti, te rog, sa ne spui tu unde ai stat in Serbia la intoarcerea din MNE?

Multumesc anticipat!

- helen39
[10.08.16 09:14:44]

@daniela_iftimescu - La intoarcerea din MNE am stat la Camp Apartments Razvršje.

Am ales aceasta cazare fiindca am dorit sa facem rafting si proprietarul se ocupa si de acest lucru.

Cazarea a fost ok.

[10.08.16 09:24:29]

@helen39

am stat la Camp Apartments Razvršje.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Vezi fotografiile în versiunea ptr telefon sau tabletă

[8] foto. Click pe poze pentru a le mări

fotografii din vacanta la Ethno Bungallows Boskova Voda [Ljubis]Foto VOTATĂ de mine!
P01 [JUL-2015] Ethno Bungallows Boškova Voda

P02 [JUL-2015] Ethno Bungallows Boškova Voda