ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.05.2016
ÎNSCRIS: 07.04.10
MAY-2016
single

La 4 * (stele) la tara

Satul Covaci, La 15 km de Timisoara, Nici nu am auzit de el pana acum, dar sa mai fie si un hotel de 4 stele aici?

De cum am parasit centura Timisoarei si am virat la dreapta unde imi arata ca este Covaci am patruns pe un drum de tara, relativ bunicel, fara petice... nu am mers mult si am dat de niste utilaje care racaiau asfaltul. Si era seara. In spate asteptau alte utilaje sa toarne asfaltul cel nou.

A doua zi era turnata si ultima bucata ramasa din racaiala de 50m, iar in ziua urmatoare era si liniata frumos cu var pe mijloc. D-aia imi plac mie timisorenii, chiar daca sunt din Covaci... Deci in 2-3 zile au asfaltat 1 km cu tot cu semne- o treaba facuta cap-coada. Bravo!

Am ajuns si la Anette Resort, dupa ce am virat la stanga aproape de iesirea din sat. Si m-am cazat. Aici este o parcare generoasa. Peste drum se vede o piscina (fara apa deocamdata), niste ponei pasc undeva in stanga.

Am inteles ca in curand se va deschide si un spa modern aici.

Camera se afla la etaj si pe hol sunt lumini activate de senzori de prezenta.

Arata bine si holul si camera. Am si balcon cu vedere la parcare. Baia este mare, cu cada si oglinda mare. Toti robinetii sunt in stil rustic, mai putin caloriferul pt. prosop care este alb. Robinetii astia tip vechi, patinati ca de cupru, desi arata bine mie nu imi plac personal, mai ales cand descopar ca sensul de deschidere este inversat, ba la apa rece, ba la calda, lucru ce poate duce la niste confuzii cand este vorba de reglaj. tot in baie avem si prosoape de toate felurile si un uscator de par modern.

Una peste alta, in camera am tv cu led, incalzire ac, este destul de cald. Am si un minifrigider care ma scoate din minti cu ventilatorul lui care face galagie asa ca il opresc prin extragerea lui din priza cand ma bag la culcare. Acum e liniste si pace.

De dimineata ma trezesc in cantat de cocos. Am micul dejun inclus. La restaurantul de jos primesc o cafea la cerere. E buna. Foarte buna. lapte, suc de portocale, branza, rosii, castraveti, dulceata, unt cereale, salam, cascaval, oua prajite. A doua zi la fel, oua ochi in loc de prajite.

Mi-a placut, chiar daca e la tara, Bravo!

Ce nu mi-a placut:

- frigiderul zgomotos

- baia fara aerisire (doar ventilator)

- nu a trecut nimeni prin camera sa ia hartiile sau sa dea cu aspiratorul si sa aranjeze patul, chiar daca nu era cazul (doar sunt 4 stele?)

-la receptie nu era in permanenta cineva, mai lipsea de pe acolo si trebuia sa las cheia pe biroul de la receptie, o gasem in aceeasi pozitie, nu o lua nimeni...

Oricum, felicitari pentru ce au realizat in acest sat din apropierea Timisoarei. O sa mai revin daca o sa mai am ocazia.

Trimis de mugur007 in 25.05.16 10:54:54
Validat / Publicat: 25.05.16 13:30:05

VIZUALIZĂRI: 1698 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mugur007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Uscatorul de par
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 28.00 EUR pe cameră

[25.05.16 11:00:49]

----------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 70&ridAnt=68821

mugur007AUTOR REVIEW
    [25.05.16 14:21:13]

@webmasterX - e ok, multumesc!

Floryn81 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [25.05.16 17:32:59]

@mugur007 - Atât din prezentul articol, dar și din fotografiile atașate, reiese că locația este una elegantă, bună de reținut pentru un sejur în acea zonă. Iar faptul că se află la țară parcă mai adaugă o bilă albă în dreptul pensiunii, înseamnă că zona e una liniștită.

Felicitări pentru ultimele articole, a însemnat ceva muncă să prezinți atâtea într-un timp relativ scurt!

mugur007AUTOR REVIEW
    [25.05.16 17:41:45]

@Crazy_Mouse: multumesc! uneori sunt lovit de inspiratie si pot sa scriu pagini intregi alteori nu pot sa leg 2 randuri si ma las pagubas...

mugur007
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Anette [Covaci]: