ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.05.2016
SEP-2007

încărcat de pe telefon!
ARTICOL ARHIVAT

Viena

Austria o ador in primul rând pentru Sissi! Am fost de 2 ori cate 4 zile din care 2 am fost in Pandorf.

Deci pot spune ca in 6 zile nu am vazut nimic din ceea ce ne poate oferi aceasta capitala minunata plină de istorie, de nou ai vechi, de cultura si originalitate.

Daca mergi in Viena si nu mănânci ciolan si sa bei bere te duci degeaba! Am probat peste tot unde am găsit ciolan in meniu dar nicăieri nu se compara...

Pentru o vedere de ansamblu neaparat putin divertisment in Roata mare, asta daca va plac si Senzațiile tari si nu aveți rău de înălțime. Este bine sa va faceti un incinerăriu de acasa cu ce vreti sa vizitați ca obiectivele turistice sunt la distante măricele si nu le puteți face la picior.

Duomul Sf Stefan mi-a plăcut foarte mult! Mai mult decat celebrul Doum din Milano.

Mie imi plac foarte mult parcurile de distracție si o zi mi-am petrecut-o in Prater!

Trimis de Jamy in 21.05.16 12:50:36
Validat / Publicat: 21.05.16 16:22:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA.

VIZUALIZĂRI: 1830 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Jamy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS -2 PMA (din 4 voturi)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[21.05.16 16:21:46]

Nivelul redus de detaliere clasifică articolul sub pragul de publicare (sau undeva la limita lui). Din acest motiv, impresiile nu primesc PMA standard, alocate în mod obişnuit fiecărui articol încărcat pe sait [PMA standard = puncte de mulţumire-apreciere standard = din partea echipei administrative].

Sperăm să găseşti însă timp / disponibilitate pentru a completa un set minim de aspecte - referitoare, de exemplu, la camere, bucătărie & masă, alte facilităţi oferite de unitate; amabilitatea personalului; împrejurimi, drumul până acolo, etc - eventual un set minimal de fotografii din (mini) sejur, astfel încât să putem totuşi reda articolului "votul saitului" -- şi, implicit, posibilitatea de votare a lui de către ceilalţi membri.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII (afişat cu roşu sub textul trimis), disponibil permanent până la validare şi timp de 30 de minute după aceea. Eventuale completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă).

- pentru a încărca fotografii din [mini]sejur: amfostacolo.ro/pic_addnew ... 61&ridAnt=68717

dorgo
[21.05.16 21:02:06]

"Austria o ador in primul rând pentru Sissi!

Am fost de 2 ori cate 4 zile din care 2 am fost in Pandorf. Este bine sa va faceti un incinerăriu de acasa "

...

Hei, de ce sunteti rai cu omul si nu-l votati, a scris si el cu Smartfonul ala cu taste mici, pe care nu-ti incap degetele, poate doar pixul, a pus si poze. Apar greseli neintentionate. Si-apoi are dreptate, Sissi era o frumusete, merita sa vizitezi Viena sau Corfu, doar ca sa vezi locul unde a locuit printesa. Iar in loc de Pandorf, eu cred c-a vrut sa scrie Pandora, (ah Smartfoanele astea), planeta aia ciudata din Avatar, unde totul e posibil. Cu ultima propozitie insa nu sunt de acord, biserica nu vede cu ochi buni "incineraul", sau poti sa-l faci, dar la cimitir, ca sa-ti bage urna-n pamant, trebuie mai intai sa platesti o taxa de ingropaciune.

Vedeti ca azi, de "noaptea muzeelor", e cu intrarea libera si la Bellu, ah, ce n-as da sa fiu si eu acolo, cu o lanterna in mana, sa vad sculpturile alea celebre, ce merita inca un reviu.

Sa va zic o chestie. Daca Bucurestiul se mai numeste si "Micul Paris", asta se datoreste si cimitirului Bellu, care este un adevarat mini-"Pere Lachaise" parizian.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
Dragoș_MD
[21.05.16 23:10:05]

@Jamy - Dacă tot ai pus poze, ar fi fost chiar util să spui măcat două vorbe despre fiecare; de pildă, în P01 apare biserica Sfântul Francis de Assisi, aflată foarte aproape de Reichsbrücke, podul din P04. Din câte știu, despre biserica asta nu prea s-a scris aici (și recunosc, și mie mi-a scăpat, deși am stat relativ aproape de ea).

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Mihai18
[04.06.16 21:59:16]

Situl AFA are acoperire națională, deci mai multă grijă la redactarea unor impresii de călătorie.

Reviewurile anterioare le-am votat mai mult pentru inspirația dv. de a alege destinații interesante.

În acest review nu pot fi de acord cu expresia

„Dacă mergi la Viena și nu mănânci ciolan de porc și nu bei bere, atunci degeaba te duci acolo”

Oare, pentru dv. Viena doar atât înseamnă? De vreme ce ați fost de 2 ori, puteați să scrieți mai mult sau doar ați vrut numai să ne informați că ați fost și la Viena, aceasta ca performanță turistică

Postarea P-3 este total nepotrivită, ea poate fi doar o poză de familie.

Pentru aceste motive eu m-am abținut să votez reviewul. Se impune mai mult respect pentru situl AFA. Și mai spun ceva. Pe AFA intră cine vrea dar se menține cine poate. Vă aștept cu reviewuri consistente.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

dorgo, Mihai18