Vila Iris [Băile Govora]

înscris/ă în 27.04.15
APR-2016
+ COPII: 1 -- varsta: 8 ani

Recomand cu caldura

Intr-o dupa amiaza insorita de aprilie am ajuns in Govora, la vila Iris, un pic cam reticenta ce-i drept. De ce? Nu-mi lasase loc de speranta medicul referitor la decizia mea de a-mi trata copilului si in alt mod dacat cel alopat. Si totusi, cu speranta in suflet si … “fie ce-o fi” am ajuns, cum spuneam mai sus, la vila Iris la fam. C.

Aici, “din capul locului” cum spune olteanu’, ne-a intampinat atat Dl. Florin cat si D-na. Mihaela C. cu o ospitalitate iesita din comun, Nu exagerez. A fost ca o “izbitura”… eu fiind obisnuita cu oameni mai reci.

Pe langa faptul ca am avut parte de o cazare impecabila:

- curatenie;

- bucataria pusa la dispozitia turistilor dotata cu tot ce e necesar pentru a te simti ca intr-un restaurant de 3 stele;

- aerul din camera si de pe culoare avea mereu un iz inmiresmat de margaritar;

- stateai nu stateai o saptamana - vinerea se facea curatenie generala in camera (sters praf, aspirat, curatenie toaleta, schimbat lenjerie etc.).

Acei oameni nu stateau deloc. Daca nu ii vedeai prin curte asta insemna ca nu sunt acasa, altfel erau ba catarati la luat – pus de perdele, ba in rodul de flori echipati cu sapaliga in mana, ba epuizati de efortul depus la extinderea de noi camere si spatiu de recreere in care de abia astept sa ma relaxez cat de curand cu familia mea.

M-am indragostit de acei oameni pentru ca acolo am gasit nu numai o oaza de sanatate ci si confort psihic, acel moral ridicat de care aveam nevoie in acel moment.

De aceea am scris “dl. si d-na” cu “D”-mare si pentru asta ma inclin in fata lor, pentru ca m-au ajutat foarte mult din toate punctele de vedere (in special cu tratamentul) … + ca ne-au plimbat la Horezu si prin imprejurimi. Foarte frumos!

Nu pot incheia fara sa concluzionez ca, da – locatia este excelenta, nota 10 (pacat ca e maximul permis), aerul are un excelent efect terapeutic, peste tot numai padure, totul verde, iar daca va plac trilurile de privighetori aici aveti ocazia sa le ascultati pana tarziu in noapte.

Impresiile nu s-ar termina aici, dar spatial este limitat.

O viata lunga DOMNILOR C.!

semnat Fam. T (din Craiova)

Impresii încărcate de teocris in 10.05.2016 14:03:27

Validat / Publicat: 10.05.16 14:46:24

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (teocris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 10 voturi) nota2

[10.05.16 14:45:25]

@teocris: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 47&ridAnt=68530