ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.05.2016
DIN: Tulcea
ÎNSCRIS: 23.10.13
MAY-2016

All time - un restaurant dragut unde chiar se mananca bine

Daca tot am ajuns in Galati cateva zile si azi a fost o dupaamiaza cat de cat linistita am iesit putin la plimbare cu cumnata mea, iar dupa o repriza rapida de cumparaturi ni s-a cam facut foame. Bun... unde, ce mancam? Am ales restaurant All Time, unul drag cumnatei mele de altfel, am mai fost de cateva ori aicisi am fost destul de incantata. Si daca tot suntem nefumatoare, mai nou, am hotarat sa mancam inauntru, chiar daca era bine de stat si afara.

Am regasit un local linistit, cu o muzica buna in surdina, clienti nu foarte multi la acea ora de dupa amiaza, personalul amabil, ospatarita foarte draguta si binevoitoare.

Interiorul este amenajat cu bun gust, aerisit, luminos iar meniul nu foarte variat dar se gaseste mancare pentru toate gusturile, ai carne (atat porc, vita, pui cat si miel/berbecut ceea ce nu prea gasesti la majoritatea resturantelor), peste, pizza, paste, salate, deserturi... cam de toate.

Meniul este prezentat sub forma unui ziar (destul de draguta ideea), iar preparatele au primit nume dragute, alintate, gen "Spetialitatea locantei - cotlet de miel grill sau gustare "taci si-nghite" - mamaliga cu branza, unt si ou; "bruscheturi" sau "omleta lui Fortosu".

Aaa... ceea ce mi s-a parut inedit, nu am mai intalnit treaba asta nicaieri pana acum a fost faptul ca nu servesc supe/ciorbe duminica, (zi, de zi, de zi... mai putin duminica...) ceea ce nu mi se pare rau deloc, au spus ca este o regula a locului.

Mancarea foarte gustoasa, am optat pentru o impletitura mixta pe grill din pui, porc si vita cu o salata si cartofi taranesti preparati intr-un fel diferit... dar apetisanti iar cumnata mea un snitel "Kaladjorge". Si daca tot e bal... sa fie pana la capat, la desert am mancat placinta din mere cu inghetata de vanilie si dulceata de afine, respectiv pananasi cu dulceata de capsuni/ciocolata.

Restaurantul dispune si de o terasa draguta, intima, inconjurata de un gard viu, unde fumatorii pot savura o mancare buna, dar nu numai. Am vazut ca au si cateva paturici pentru cand e mai racaoare.

Toate servite aspectuos, iar gustul a fost pe masura asteptarilor.

Abia astept o data viitoare de rafat culinar!!!

Trimis de angela_tudose in 08.05.16 22:06:04
Validat / Publicat: 08.05.16 22:37:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GALAȚI.

VIZUALIZĂRI: 3050 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (angela_tudose); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Placinta cu mere vs papanasi cu dulceata de capsuni

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Galați? :