ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2016
ÎNSCRIS: 07.02.12
MAY-2016

încărcat de pe telefon!

Pastele 2016

Anul acesta m. am hotărât sa petrecem minivacanta de Pasti si 1 Mai la Miramar. Anii precedenti am fost la Albena la Kaliakra superior. Pot face usoare comparatii. Kaliakra se afla in Albena si te poti plimba atat pe plaha cat si pe aleea cu buticuri :). La Ozbor Miramar erau doar plaja si marea :). Poti face o excursie la Nessebar si iti bucuri sufletul si ochii :), fiind printre cele mai vechi orase din Europa.

Sa o luam cu inceputul :).

Sejurul a fost din 29 aprilie _2 mai. 2 camere 4 ad si un copil 5 ani

Am plecat cu noaptea in cap din București sa nu prindem aglomerat la vama unde ca de obicei organizarea lasa de dorit sau indiferenta isi spune cuvantul.

Drumul a fost ok si la ora 8.45 eram in fata hotelului unde surpriza :) doar la 10 se deschideau portile.

Voucherul l. am achizitionat in februarie direct de pe siteul hotelului (foarte prompta si amabila dra de la vanzari), sea view 300 eur La 10 am fost prima la receptie unde mi s. a comfirmat ca am o camera sea view foarte draguta dar inca nu este gata decat la 11. Asta e, nu ne grabeam nicaieri, am facut turul clubului, ne. am luat o cafeluta de la bar si ne. am bucurat de soare.

Angajații foarte amabili si serviabili.

Era curat la prima ora dar dupa ce s. a populat hotelul a fost dezastru :). Dar cum spuneam erau suficienti angajați si prompti.

Camera intradevar a fost k la 11, curata, calduroasa, sea view frontal, o placere dimineata sa admiri rasaritul.

Sala de mese intradevar era o cantina cu oameni nebuni si flamanzi care se agitau ca lacustele. Nu a excelat la capitolul mancare dar aveai ce alege. 3 zile a fost aceeasi cu un plus de miel in ziua de Paști.

Nu prea ai ce sa faci in afara hotelului.

Pt cateva zile sa te bucuri de soare si sa fii cu familia e ok.

Nu stiu cum e vara dar cred ca aglomerat.

Pt perioada mai mare de 7 zile prefer Antalya of course :)

Cam astea sunt impresiile mele despre acest hotel.

Daca vrei sa te relaxezi un weekend cu familia sau cu iubitul este ok. pacat ca erau 98% romani :)))

Trimis de mirelag2003 in 03.05.16 17:00:04
Validat / Publicat: 03.05.16 17:52:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 1866 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirelag2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

elee
[04.05.16 18:34:48]

Intr-adevar aglomerat ca anul acesta de Pasti nu am vazut niciodata la Miramar si am fost de vreo 5 ori.

Nu ai ce reprosa ca nu ai primit camera la 8.45 dimineata.

Am citit si eu rewievul anterior unde turistii se plangeau de frig in camere, noi am avut 4 camere, e adevarat nu in cladirea principala si in toate 4 functiona caldura.

Romanii-lacuste, perfect spus , pentru prima data am vazut atatia romani cu comportament indoielnic in acest loc, nu mai putin adevarat ca majoritatea se comportau civilizat, dar nu exista padure fara uscaturi.

eu zic ca turisitii erau 99.9 % romani.

Vacante placute va doresc! pentru un weekend hotelul este perfect, vara sunt si turisti de alte nationalitati, mai ale nemti ceea ce se vede si se simte!

[04.05.16 18:38:40]

@elee - Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

olteanul2010
[05.05.16 11:53:06]

Am avut si noi tentatia de a merge la Miramar dar a invins nostalgia si distanta mai mica. Am o curiozitate: cum a fost cu slujba religioasa de Pasti? Cand a avut loc (slujba de Inviere tinuta sambata la ora 24 sau o slujba duminica)? Acesta era punctul forte al Hotelului Miramar pentru noi.

Desi apartinem la clase de varsta diferite dar avem o educatie turistica apropiata. Noi consideram ca hotelurile din Bulgaria nu merita mai mult de 60 E/noapte in sezon, sunt ideale pentru un weekend de relasare iar pentru sejururi de o saptamana poti merge in alta parte cu 80E/noapte (pret minim practicat de hotelurile bune din Bulgaria in sezon)

mirelag2003AUTOR REVIEW
[05.05.16 13:31:03]

Care slujba, ce haine de gala???

Mancare si bautura doar ).

A fost de 1 Mai o slujba scurta la pranz tinita in bulgara, daca turca mai inteleg, bulgara ioc )).

Ati fost in alta parte???

olteanul2010
[05.05.16 15:40:38]

@mirelag2003 - Multumesc mult pentru raspuns, se pare ca de Pasti in Bulgaria nu este pentru noi. Credeam ca ati retinut pentru ca ati confirmat atmosfera si calitatea turistilor printr-un mic ecou la Kaliakra standard la impresiile postate de mine.

elee, mirelag2003, olteanul2010
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: