ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2016
18 AD. + 4 COPII -- v: 9-14

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Paste la Miramar

Am sa va povestesc cum am decis sa petrecem Pastele anul acesta:

Am fost 9 camere si nu m am documentat sufiecient inainte de a lua aceasta hotarare. De obicei cand alegem Bulgaria mergem in Nisipurile de Aur.

De aceasta data un prieten care are o agentie de turism destul de mare nu am sa i fac reclama, ne -a recomandat acest resort.

M-am documentat despre el pe un site de rezervari online si prezenta o nota destul de mare 8.9

Parerea mea personala

-Parcarea hotelului este destul de mica dar se poate parca pe un teren privat, gratuit si este pazita non stop.

-La intrarea in resort cu masina trebuie sa arati voucherul de rezervare.

din acest punct de vedere f ok.

-Lobby si receptia ... este un holulet destul de mic cu 2-3 canapele si mai multe mese cu scaune, destul de saracacios pentru o intrare a unui hotel de 4*

- Check in ul destul de anevoios, multa lume, ,,fiecare cu pretentii, etc (romanii nu au rabdare, nu se face o coada la care sa se stea in ordine si se strang buluc si tipa si injura... iti trebuie putin rabdare sa treci peste acest pas)

-Receptionistii draguti si saritori, dar prietenei mele care si-a luat camera cu vedere la mare la plecarea din receptie a tinut sa i spuna ca are o camera superba si cu un view deosebit- realitatea era o camera la parter care avea gresie si era extraordinar de friguroasa. Spre seara fetele au mers la receptie si au cerut sa schimbe camera ca era mult prea frig, dar au primit un radiator. Iar despre view asa si asa.

-cazare radiator am primit si noi care am avut o camera cu mocheta situata la etajul 3 in cladirea principala. Aerul conditionat era setat la 24 de grade dar nu facea fata, baga aer rece asa ca mai bine renuntai la el.

-Primii turisti pe anul acesta am fost noi cu petrecerea de 1 Mai si Paste, asa ca cu noi si-au facut rodajul- hotelul neincalzit, aerul conditionat central nu functiona decat in cateva camere, noi din 9 camere in 7 nu functiona si nu toti au primit radiator, ca sa numai vb de bai care chiar nu aveai cum sa le incalzesti.

- Televizorul nu avea semnal, oricum nu l foloseam prea tare dar asa macar un pic.

Camerele mari spatioase, f curate si prosoapele schimbate zilnic.

Mancarea destul de variata dar asa si asa... la mancare nota 7,5 iar prajiturile au nota 5 asa cu indulgenta...

- Restaurantul era de fapt o mare sala de mese... nimic deosebit. Multe mese insirate... cu prea putine ferestre pentru aproximativ 1000 de oameni. cina sa se serveasca elegant sau la piscina, habar n am ceva mai deosebit nu... nimeni nu a simtit nevoia ca in noaptea de Paste sa se imbrace frumos, pentru ca atmosfera nu era una care te invita.

In ceea ce priveste divertismentul trebuia sa te muti in caminul cultural- o scena micuta si o mare de oameni si mese multe prea multe Nu mi am petrecut prea mult timpul stand aici... nota 6

Plaja absolut superba... plaja este privata si beneficiezi de un bar si un mic restaurant.

sezloange pentru toata lumea. Noi am prins vreme frumoasa si am stat la plaja, nu am exagerat dar a fost ok

Chelnerii, angajatii hotelului se purtau foarte frumos. In lobby este un bar deschis non stop la fel si un restaurant non stop.

Nu exista faleza sa te plimbi. Ideal pentru cei care isi doresc sa nu se deplaseze absolut deloc, mie personal nu pot spune ca imi doream sa fac vreo drumetie dar nici sa nu ies sa fac 2 pasi mi se pare mult.

Despre Obzor il pot compara lejer cu Eforie ceva, nu sunt o persoana pretentioasa sau cu mari asteptari dar nu am sa revin in acest hotel.

Trimis de ELENA1 in 02.05.16 22:00:08
Validat / Publicat: 02.05.16 22:37:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur- Melia, Griffid Bolero, Helios Sunny Beach Iberostar

VIZUALIZĂRI: 1771 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ELENA1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.05.16 22:17:35]

@ELENA1 - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 35&ridAnt=68298

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[03.05.16 21:47:19]

@ELENA1:

Asa de tineri si atat de frigurosi .

Hotelul nu dispune de un sistem de incalzire, la fel ca imensa majoritate a hotelurilor de pe litoralul bulgaresc. Nu ca la noi la mare ar fi altfel. Aerul conditionat face de obicei fata cu brio.

Am petrecut cu ani in urma un Paste aici si nu am suferit deloc de frig in camera, chiar daca Pastele a picat atunci mult mai devreme in aprilie, iar vremea nu a tinut deloc cu noi.

Parcarea pazita, gratuita si suficient de incapatoare pentru toate masinile este un mare plus comparativ cu Sunny Beach sau Nisipurile de Aur unde constituie o reala problema.

In mai putin de 2 kilometri ajungeai in Obzor unde te puteai plimba linistita.

Personal nu as da linistea din Obzor pe faleza galagioasa si kitch-oasa din Nisipuri, dar asta tine de gustul fiecaruia.

Alegeri mai inspirate pe viitor!

elee
[04.05.16 18:48:01]

Elena, parcarea hotelului este chiar acel teren privat, e drept anul acesta neincapator.

Checkin anevoios pentru ca ati ajuns odata cu multi conationali, noi am ajuns mai pe seara si a durat 3 minute.

Noi am avut 4 camere, in toate a functionat incalzirea, se pare ca am avut noroc.

In restaurant era un vacarm de neimaginat, de aceea am stat doar pe terasa, e un hotel all inclusive, nu poti avea pretentia unui restaurant de mare clasa.

Mie imi place in continuare Miramarul, eu zic ca e unul din cele mai bune din Bulgaria, desi eu as prefera un hotel cu mai putini copii, acest hotel e preferat de familiile cu copii. Mie tocmai faptul ca e departe de agitatie si faleza si tarabe imi place, eu si marea , cu toate acestea nu cred ca anul viitor pentru paste as mai alege acest hotel.

elee
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: