ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2016
ÎNSCRIS: 02.07.14
DEC-2014

încărcat de pe telefon!

De doua ori la han

Ma chinui de mult sa scriu despre aceasta locatie si acum profit pentru ca petrec Pastele in casa, cea mica a facut varicela!!!

In decembrie 2013 am petrecut craciunul in aceasta locatie. Am avut pachetul de 3 plus 1 nopti cu all inclusiv. Am ajuns cu ceva greutate pe la ora 17 cand deja incepea sa se intunece.

Am avut un apartament la etajul 2. Locatia este superba. Apartamentul avea doua camere, doua televizoare cu ecran plat, noi tinem mortis sa avem doua televizoare, patul matrimonial imens, baia spatioasa. Cazarea este speciala si noua ne-a placut foarte mult.

Acum vorbesc despre primul craciun. Era foaaarte cald. Cand am intrat in apartament am gasit programul pe masa si acesta era structurat pe momente. La ora sase era intalnirea in sala de la parter pentru a face cunostinta cu cei din hotel, la ora 19 era focul de tabara cu gustari si la ora 20 incepea masa.

In timp ce studiam programul s-a oprit curentul, fara curent nu era apa. M-am imbracat pe intuneric si am coborat la parter, a venit curentul dar s-a stricat centrala. M-am intalnit in lift cu managerul hotelului in tip foarte simpatic si au trebuit sa cumpere centrala in seara aia. Abia la ora zece a venit apa. Dar asta nu ne-a deranjat deloc ba ne-a amuzat.

Restaurantul este in alta cladire si asta a presupus o groaza de drumuri pentru mine. La activitatile de afara ieseam imbracate gros iar in restaurant in rochite, etc. Animatorii au fost extraordinari. Era un baiat Stefan umblat prin multe tari si care a stiut sa faca atmosfera.

Mancarea a fost buna. Am cautat comoara lui mos craciun, am avut activitati afara am tras de o sfoara, ne-am impartit parintii in doua tabere si am tras de franghie, am cazut in zapada, am avut concurs de saniute. Am participat la taiatul porcului cu tuica si vin fiert. In fiecare moment am avut activitati si nu am parasit nici o clipa locatia dar nici nu ne-am plictisit. Piscina era cu apa de 31 grade si ne-am distrat copios.

In fiecare seara am dansat si am avut concursuri pentru adulti. Intr-o seara au luat copii si i-au dus in alta locatie unde erau animatori costumati in printese...

In concluzie a fost foarte frumos si ca urmare cred ca am fost prima care a facut rezervare pentru urmatorul craciun cel din 2014! Si plecam iar la drum... Insist sa ajung mai devreme sa pot intra in piscina... Ajungem in jur de ora 16...

Primul lucru mi se cere diferenta de bani. Platesc si iar in apartamentul de la etajul doi. Locatia la fel de frumoasa dar... Parca era frig in camera... Scot termometrul de camera si surpriza... 19 grade??? Ma dezbrac repede si la piscina... repede ca la 18 intalnirea de la parter (programul identic cu cel din anul trecut). Iesim din piscina si pe hol un friggg eu cu copilul de 4 ani si 4 luni ud. Ajung in camera tot 19 grade... Spal copilul mirosea groaznic a clor iar apa din piscina nu mai era la fel de calda... Brusc ma enervez si cobor sa-l caut pe prietenul din lift de anul trecut! Surpriza nu mai era angajatul hotelului...

Animatorii nu au mai fost la inaltime si abia a doua zi mi s-a spus sa pornesc aerul conditionat in apartament sa fac cald dar pe holuri era in continuare frig, piscina clorinata si in concluzie una din atractiile hotelului nu a mai fost folosita... Ne reintalnim cu alti oaspeti din celalalt an... Cautam iar comoara lui mos craciun, activitatile nu au mai fost la fel de multe, Stefan nu mai era... Si in concluzie anul acesta nu ne-am mai dus, desi m-am gandit tot craciunul la apartamentul acela minunat iar fetita a intrebat de ce nu mai cautam comoara lui mos craciun??? Dar sa va spun ceva in primul an comoara lui mos craciun au fost doua cufere din lemn pline cu dulciuri, am plecat burdusiti de dulciuri in urmatorul an era doar un cufar si acesta nu mai era plin...

Ce sa zic poste daca s-ar intoarce prietenul din lift (managerul) ne - am intoarce sa facem sarbatorile aici pentru ca ne este dor de primul an... Nu cerem prea mult daca ne dorim o piscina calda si fara asa mult clor, caldura in hotel si animatori cu har???

In rest recomand locatia iar mancarea si restul noua ne-a placut foarte mult!!!

Trimis de rubrodica in 02.05.16 18:18:14
Validat / Publicat: 02.05.16 20:29:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SĂCELE [BV].

VIZUALIZĂRI: 1475 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rubrodica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 EUR pe cameră

[02.05.16 18:36:39]

@rubrodica - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 73&ridAnt=68288

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Hanul Mureşenilor:

• pagină generată în 0.044194936752319 sec