ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2010
DIN: BUCURESTI
ÎNSCRIS: 26.01.10
JAN-2010

Un hotel care isi merita cele 4*

Este un hotel care se afla in Bucuresti pe str. Nicolae Caranfil 63, are 4* pe care zic eu ca le merita.

Pretul unei camere duble este de 65 Euro (mic dejun inclus), camerele sunt destul de spatioase, bine dotate si curate.

Este la 5 minute cu masina de aeroportul Baneasa dar un minus poate fi pus la parcare (are doar citeva locuri ale hotelului, daca ai noroc poti gasi un loc in fata hotelului chiar pe Nicolae Caranfil).

Un plus pentru restaurant, nu prea mare dar curat, cu mincare buna-un meniu de prinz este 18 RON cu ciorba, felul 2 si salata.

Personalul amabil, gata sa raspunda la orice cerinta sau intrebare.

Este din lantul Best Western, o garantie in plus a seriozitatii.

Per total este OK, il recomand mai ales pentru cei care trebuie sa ajunga repede la Aeroportul Baneasa.

Trimis de Traveller in 12.02.10 10:03:27

VIZUALIZĂRI: 1580 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Traveller); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul fotografiat de peste drum ; are doar 30 camere.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[12.02.10 13:01:31]

daca tot poarta sigla BW, poate ar trebui inclusa si in titlul review-ului... WM? inclusiv pagina de net: http://book.bestwestern.com/bestwestern/productInfo.do?propertyCode=77586

webmasterXY*
[12.02.10 13:25:26]

Done! Multam Dragos

[13.02.10 00:21:03]

Nu sunt foarte convins de obiectivitatea evaluarii hotelului, este greu de presupus ca ai stat personal in hotel, fzamfir, dat fiind faptul ca locuiesti in Bucuresti.

Astept lamuriri suplimentare, inainte de a lua o decizie in privinta validitatii recomandarii.

Andox
[13.02.10 01:37:28]

Nu mai poate merge omu' cu amanta la hotel ca hop si tu ......Toma .... )

[13.02.10 15:46:26]

ptr asta, Andox, ar trebui conceputa o sectiune cu totul speciala, unde sa nu se poata intra decat dupa verificarea... genului utilizatorilor

[sau, ma rog, doua sectiuni -- ca sa nu ne discriminam colegele ]

okey... Impresiile postate de fzamfir pot fi utile, raman pe site, dar sub rezerva acelei note 'review invalidat' care avertizeaza cititorul ca nu este un review validat de noi (si care nu participa astfel nici la media hotelului si nici la 'zestrea' de pma a autorului)

TravellerAUTOR REVIEW
[13.02.10 18:31:25]

Wb, chiar am stat in acest hotel pentru ca serviciul meu este linga el si in vara am avut un proiect care a impus si ore de lucru noaptea iar firma a rezervat citeva camere la acest hotel; oricum nu obisnuiesc sa scriu reviewuri despre locuri pe care nu le-am vizitat sau nu am stat; deci faptul ca sta in Bucuresti nu ar trebui sa fie un handicap pentru nimeni in a scrie despre hoteluri. Apropo hotelul are o oferta de Valentine's day pe care o puteti vedea pe site; aviz bucurestenilor

TravellerAUTOR REVIEW
[13.02.10 18:55:10]

revin wb; am vazut pe site si alte exemple de bucuresteni cu reviewuri despre hoteluri din Bucuresti (ex: expert cu Crowne Plaza) deci atita timp cit nu este o regula generala despre asta invalidarea impresiilor mele mi se pare un pic subiectiva (:

[13.02.10 20:57:12]

fzamfir: daca accept ca bucurestenii (de exemplu) sa scrie recomandari despre hotelurile din orasul lor, din 100 de reviews-uri postate pe site cate crezi ca ar fi autentice si cate reclame mascate ca impresii genuine? Iti spun eu, MAXIM 1 -- celelalte 99 ar fi incercari de reclama.

Regula mea este clara: nu se accepta astfel de impresii - daca ai vazut unele sunt fie niste exceptii cu totul remarcabile, fie scapari ale noastre.

Si ORICUM inainte de a invalida un reveiw astept cateva cuvinte/lamuriri de la postator - la fel ca in cazul tau. Domnia-ta NU ai binevoit insa sa le oferi, desi ai fost prezent pe site (ai scris chiar un review intre timp). Ai preferat calea de a te plange ulterior. Din pacate, inutil - nu accept pe site impresii asupra carora am suspiciuni.

Andox, Traveller
Alte impresii din această RUBRICĂBest Western Stil Hotel: