ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.04.2016

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Locatie DA! Servicii NU! Restaurantul de la Pensiunea Lara [Valea Ierii]

Am ajuns la Lara pe spusele unui prieten care a fost foarte incantat de experienta precedenta. O locatie superba cu o arhitectura si un design unic in lume!!! Totul este din lemn si exista diverse zone in care poti servi masa sau te poti relaxa.

Ne-am cazat in 2 camere 3 adulti. Camerele curate si cu o amplasare minunata- terasa la lac.

Din pacate aici se incheie partea buna!

A venit vremea mesei si am fost dezamagiti total!! Meniul era cam saracacios si cu niste preturi foarte crescute. In fine! Comandam cate o ciorba si niste palinca si afinata de-a lor. Din spusele prietenilor mei... palinca era dezastru... fara gust si cu foarte mult alcool si zahar adaugat. Afinata a fost destul de buna.

Am fost serviti de o doamna draguta care incerca sa le faca pe toate (ea ne-a dat camerele, ea servea la masa, ea prepara bauturi la bar).

Ciorba a fost oribila!! Fara gust si ingredientele cred ca erau de foarte proasta calitate! (20 lei/100gr ciorba). Din ciorba mea si din ce mancare am vazut eu ca se mai servea, am dedus ca principalul domeniu al bucatarului era fierberea mixului de legume congelate. Am primit paine de casa care a fost buna dar foarte scumpa-1leu/felie. La urma am dorit un desert si am intrebat-o pe doamna care este cel mai bun desert al lor -» tiramisu si cu ceva serbet/inghetata.

Oooook... Cel mai bun desert al lor a insemnat 3... adica chiar 3 piscoturi inmuiate in apa cu esenta de migdale si zahar (nici macar cafea sau ness) cu o frisca sau crema deasupra si inghetata de casa sau ce o fi fost aia... fara gust!!!

Punctul culminant a fost cand prietenul meu care fusese cu ideea sa mergem la Pensiunea Lara (a stat acolo cateva zile in urma cu vreo 6 luni) a cerut o CAFEA... care era o zeama de zat de cafea fara gust, fara miros si fara vreun fel de consistenta. In acel moment am decis sa plecam in alta parte si ne-am decazat.

In concluzie, daca pun in balanta plusurile (locatie superba, apa, ciubari cu apa calda) si minusurile (mancare si bautura proasta, preturi mari pt calitatea serviciilor si senzatia ca te fraiereste cineva) si adaug un drum foarte prost... prefer sa imi gasesc alta destinatie de weekend!!

Trimis de OanaS. in 03.04.16 00:06:04
Validat / Publicat: 04.04.16 09:32:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂIȘOARA [CJ].

VIZUALIZĂRI: 2078 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (OanaS.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.04.16 00:39:02]

@OanaS. -

In acel moment am decis sa plecam in alta parte si ne-am decazat.

Să înțelegem din asta că nu ați stat acolo până la urmă, cel puțin o noapte?

[04.04.16 09:32:00]

În lipsa unui răspuns din partea autoarei, am considerat că presupunerea de mai sus este acceptată drept corectă.

Am mutat așadar articolul la secțiunea Restaurante în Băișoara (și împrejurimi) , destinată articolelor despre unitățile de alimentație publică din zonă.

Conform regulamentului, nu se pot publica impresii pentru o cazare dacă nu ați rămas măcar o noapte acolo.

Și nu în ultimul rând, @OanaS.: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

OanaS.AUTOR REVIEW
[06.04.16 22:09:03]

@webmaster: nu... am fost prea dezamagiti de restul serviciilor

OanaS.
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Băișoara? :