ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.03.2016
ÎNSCRIS: 13.06.11

Intalnirea AFA 2016 - Daca timpul s-ar putea dilata

Cu cata nerabdare si bucurie am asteptat aceasta intalnire, cu atata tristete si melancolie m-am intors dupa ce s-a sfarsit... Nu stiu cum se face, dar la fiecare dintre ele (intalnirile, fireste) am venit de joia doar ca pot sa profit la maximum, dar ce sa vezi, nu numai ca nu mi s-au parut a fi 4 zile, ci parca timpul s-ar fi condensat intr-o capsula de cateva minute... Toata intalnirea, toate persoanele dragi din comunitatea AFA, toate evenimentele imi ruleaza prin minte si tot nu pot sa cred ca cele 4 zile au fost chiar 4.

Am sa incep asadar cu desteptarea la orele 05, facutul ultimelor bagaje si fuga de acasa ca ma sunase inca de la 5:10 Traian (Leuca) sa ma intrebe pe unde sunt... Pai in bucatarie, unde sa fiu, pipai telefonul ca nu-l vad prea bine... Nu ma dezmeticesc ca suna Adi (expertul) sa ma intrebe unde am ajuns; pe pipaite, cred ca am ajuns la baie! Am reusit sa deschid ochii mari cand am dat de apa la vreo 4 grade, si parca am intrat in priza. Nina, hai mama ca e tarziu, ne asteapta oamenii, Nina fa aia, fa-o pe ailalta, hai, hai, de era sa ma puna in cui! Dar cu cine sa vorbesc si eu, cui sa ma vait daca nu am reusit sa ma barbieresc, daca nu stiu unde imi e cureaua, ciorapii, puloverul gri, daca nu cu ea? Ca la vecina mi-e rusine sa apelez... Intr-un final reusesc sa cobor cu o parte din bagaje. In fata blocului vecinul de la scara 5 isi plimba catelul.

- 'Neata vecine, ce faci?

- Sa traiesti vecine, uite, la o plimbare...

- Mda, bine, bravo...

Ma intorc cu al doilea rand de bagaje, le bag in portbagaj, se uita el lung, dar nu mai zice nimic, trage de lesa catelului. La a treia coborare nu se poate abtine :

- Mai ai bre' multe?

- Mai am o tura si gata, zic...

- Faci Pastele acolo?

- Mai nea' Mihai, duminica ma intorc...

- Hai bre da-o incolo, si ce faci cu atatea haine, le dai de pomana?

Adevarul e ca am devenit mai confuz pe masura ce trebuia sa plec si adunasem aproape toate hainele groase, puloverele, geci, hanorac, caciuli si mai stiu eu ce, de parca mergeam sa locuiesc intr-un iglu, nu intr-un hotel, vila sau ce-o fi...

Asadar dupa alte cateva apeluri de la Traian si Adi am pornit si noi, am facut o ultima oprire pentru alimentare cu motorina si doua lazi de Tuborg si da-i bataie spre A3, la capatul careia am ajuns la 7:10 fix. Colegii mei plecasera, dar stabilisem ca ne vom astepta pe drum. Pe A1, dupa Sibiu, am reusit sa facem jonctiunea trei masini, continuandu-ne drumul spre Prislop dupa care mergeam la hotel.

Trebuie sa-i multumesc lui Traian ca a ocolit un pic ca sa ma conduca pana in Hunedoara unde trebuia sa las pe cineva dupa care, impreuna cu expertul care si el ne astepta in oras am pornit catre manastire. Cred ca nici daca am fi vorbit nu ne-am fi putut sincroniza cu pepsi70, Mihaela (sotia lui) si Maria55, sa parcam masinile aproape concomitent. Cu mentiunea ca ei plecasera de la Constanta, adica inca vreo 300 de km peste ce am facut eu. Bucurie mare, pupaturi, etc. Tot atunci ne-am "pupacit" si cu pasagerii de la Brasov ai lui Traian, Claudiu Urjan si Liliana, sotia lui.

Dupa ce ne-am recules pentru cateva minute la mormantul parintelui Arsenie Boca si in biserica manastirii, am pornit catre Cincis.

Am ajuns foarte repede si dupa ce am parcat au urmat alte pupaturi cu Cornel care ajunsese si el si cu Dragos care ne astepta de vreo saptamana! Nu glumesc, stiti ca el ne-a povestit tot despre drum, temperaturi, lacat pe poarta, etc... Din cauza lui am luat toate hainele de acasa!!! :)) Cam o data cu noi a ajuns si mimisor cu sotul sau si cu masina lor parcarea cea mica era plina.

Acum ajunsi la receptie, prin bunavointa lui Cornel am ramas o noapte in hotel ca sa pot face o comparatie cu conditiile de aici si din vila in care urma sa stau. Pana sa ma apuc de prospectiuni, ma suna Traian si imi zice ca are niste sampon de prune in camera si ma invita sa ne dam pe cap cu el, ca el si Claudiu deja scapasera de matreata dupa prima spalare! Nu am asteptat a doua invitatie si in secunda trei am urcat cu Nina. Bun asa, fetele, cu doamna Cecilia sotia lui Traian pe post de gazda primitoare, deja pregatisera masa iar noi ne-am dat refugiati in balcon, la soarele care chiar ne incalzea (erau 15,5 grade) si am inceput tratamentul cu sampon... Asa de gust ne-a dat Traian si niste bucatele de carnati de Plescoi, asa ca dupa terapia asta nu imi mai era foame, dar mi se facuse somn rau! :)

Asadar culcat la 8 pm, trezit la 0:30 si gata de socializare! Probabil cu ursul, lupul, mistretul, mai ziceti si voi cateva. Pustiu, liniste, bezna sa o tai cu cutitul si un frigggg... Am iesit imbracat si incaltat de strada in balcon si dupa 3-4 minute imi luam la revedere de la spiritele lacului si intram val vartej in camera.

Dimineata ora 9 mic dejun, ma intalnesc cu draga mea colega iulianic si cu sotul sau, apoi duc bagajele la vila si le las gramada, ma pup cu mama Michi si cu Rila, pe care eu si Nina i-am numit a treia pereche de parinti ai nostri, complimente contradictorii (mama michi zice "vai ce bine arati, ai mai slabit! Rila zice: ce bine arati, te-ai mai ingrasat!) ora 10:30 plecare la Castelul Corvinilor unde Cornel si Ovidiu pepsi70 urmau sa premieze unitatile de cazare din zona. Cu aceasta ocazie am putut vedea ce influenta poate avea aceasta comunitate din care facem parte. Mai multe televiziuni locale asteptau cateva cuvinte de la Cornel, in fata castelului se adunau personalitatile din zona, primarul Hunedoarei, viceprimarul Devei, subprefectul judetului, presedinta Camerei de Comert si Industrie, si alti functionari din administratia judeteana.

Primirea in castel s-a facut cu fast, ca in vremurile apuse, cu cavaleri, arcasi, archebuze si focuri ''pe bune" — la primul foc era sa scap aparatul! :) . Am fost placut surprins de interesul acordat comunitatii AFA, de disponibilitatea aratata de toti hotelierii pentru promovarea acestei zone a tarii. Tot acolo, in timpul manifestarii, in timp ce oaspetii erau invitati sa incerce sa traga cu arcul, mi-au atras atentia doi turisti care se agitau dind din maini sa le fac o poza... Hai ma sa le fac, saracii, mi-am spus si dupa doua cadre, cand si-au dat ochelarii jos, sa cad dupa scari: Papone si Pufoshenia! Au venit msdn, consoarta, zoazore cu al sau sot, expertul cu Oana, sotia sa si nu stiu daca am sarit pe cineva.

Dupa festivitati ni s-a pus la dispozitie un ghid cu care sa facem un tur al castelului. Am uitat sa precizez ca la castel, cu ocazia decernarii diplomelor de merit, am avut ocazia de a-l cunoaste pe d-nul Vladimir Brilinsky administratorul Sarmisegetusei Regia, prim amabilitatea caruia am putut vizita si afla istoria leaganului poporului roman iar acestei vizite ii voi dedica o sectiune aparte.

OK, inapoi la oile noastre, la vila noastra vreau sa spun... Surpriza, clau70 abia sosise, pana sa apara papone si Andreea (pufosenia), Cornel se milostiveste si ne da o jumatate de margea, si aia trei sferturi, si cu una de doua "carate" pleaca la restaurant, sa dea la "baietii" care tot soseau. Eu vin cu cea mica la clau70 care ma intreaba dupa ce vede ca e trei sferturi pe unde m-am mai oprit. "Nu m-am oprit frate nicaieri, asa am primit_o!" il linistesc eu. Hai sa punem in paharele, cand colo ce sa vezi: la cativa metri de noi privind cu jiind la paharele nostre si cu o figura de sinistrat, cine-i oare? Cornel!!! "ce faci Cornel, ce te uiti asa? - pai ma uit ca am dus sticla, am iesit putin din restaurant si cand m-am intors nu mai era nimeni si nici sticla!" Ca niste daci cinstiti ce suntem il invitam sa bea din putinul nostru si iaca asa s-a dus repede toata margica!

Am mancat ceva pe fuga si am furat o ora de somn pentru ca la 18:30 trebuia sa ne apucam de focul de tabara... Dupa lupte seculare de asezat lemnele, noi ca niste ingineri ce suntem, studiind legile gravitatiei, teoria probabilitatii, teorema lui Pitagora si mai stiu eu ce, dupa ce legam in trepte lemnele si asezam totul, dpdv teoretic "beton" il asteptam pe dragos cu al lui bidon de motorina. Gata, ura! s-a aprins! Fuga cu Cornel dupa o masa, urc-o in "carca" n-spe trepte, aseaza paharele pentru vin, sticla de palinca, caut-o pe irinad care pune la bataie niste slana si branza, o rog sa se duca la bucatarie sa-i roage pe cei de acolo sa le taie, vine un baiat cu platourile, lumea se bucura: "ce dragut din partea lor, a celor de la hotel" (Nina era prima in aprecieri) ca ne-au adus astea! Ei as! sunt de la irinad, stati linistiti, de la hotel e numai masa, si aia carata de noi! S-a baut vinul lui claudiu71, s-a mancat tot ce era de mancat, s-a baut jumatate de sticla de palinca, apoi vinul de la kelyboy cu condimentele lui Cornel. S-a cantat langa foc, a cazut focul, mergem inainte, papone vine cu un tip sa mi-l prezinte, zice : "il cunosti?" zic "nu" zice "e ma..." zic "mama789?" zice: "da" zic "carevasazica ma cautai bibicule?" zice (tata123) "da nene Iancule", "si eu te cautam bibicule"!!! Desigur am parafrazat dar cam asa a decurs discutia noastra. Ce sa zic chiar baiat simpatic, si bucurestean si din cartier, ce sa mai, il trec la prieteni :))

Gata focul, hai in resturant sa-i cantam "La Multi Ani!" lui Ovidiu, care primise un tort de la cei pe care i-a premiat impreuna cu Cornel, mai avea unul de Mihaela, si, fara falsa modestie, cel mai frumos l-a primit din partea vilei 3, cel pe care Cami roth l-a "gandit" si s-a inspirat dupa una din pozele lui. Chiar i-a placut, din moment ce a facut poze cu el la noi pe terasa! :)) Ne bucuram Ovidiu ca am putut sa-ti facem o surpriza placuta! Dar ce sa te faci, ca nu era o masa pe care sa pui torturile: Cornel fuga cu cineva sa ia masa de la foc... eu fuga dupa ei sa le spun ca masa facuse "picioare" imediat dupa ce plecasem de acolo... ei fuga la hotel sa nu apuce aia sa o coboare pana jos ca iar ne iesea sufletul pana o urcam... interceptie in ultimul moment si masa e recuparata.

Dupa felicitari, poze si urari, "vila 3" se retrage pe terasa aferenta constructiei, pune gratarul adus de cami, se aduc carnea si carnatii de la papone, micii de la expertul, carnatii albi si branza halloumi de la claudiu71, carnatii de plescoi cu Traian paznic la ei, ciupercile de la cami si nu mai stiu ce mai era, dar era fum, caldura, bere multa (la usa vilei se aflau patru navete de bere si cateva baxuri tot de bere, dar la doza), prin voluntariat se stabileste ca expertul (specialist IT) este cel mai in masura sa se ocupe de gratar iar noi stam in jurul sau si facem galerie cu berea din dotare.

In cele mai mult de trei ore de gratar, timp in care i-am afumat bine pe cei care ieseau pe terasa restaurantului, ne-am saturat mai mult de miros si de sticlele care se "topeau" ca prin minune decat de mancare! :) Si am avut si musafiri, pe oricine a dorit sa treaca pe la noi. Apreciem ca Ovidiu a venit si ne-a adus o sticla de sampanie!

Dupa ce am mancat ce a mai putut fiecare, am facut putina ordine si am inceput repetitiile pentru dansul fetelor de la Capalna. "Ce mai vaiet, ce mai zbucium"! Nu se lega nimic, mai putin limbile! Am incercat ce am incercat, am ras de ne-am strambat (intre timp ni s-au alaturat si stefan cristina cu Catalin cei care i-am cooptat la masa noastra de a doua zi) si pe la 3-3 si ceva ne-am dus la somn.

Sambata dupa ce ne-am plimbat care pe unde a dorit (vila 3 in grup compact plus adi expertul si Oana) am revenit la vila, am mai furat o ora si ceva de somn, si am mers la festivitate...

Intru sa beau o cafea, pana ne adunam il vad pe creivean, la masa cu ariciu si crima... Asa si? Ma pup si cu ei, schimbam cateva amabilitati, (ne aflam in societate, nu?) si ies cu cafeaua la terasa si tigara. Vorbarie la greu cu nicole 33, Carmen Ion, Cristina si sotul sau (iarta-ma dar krisstinna mi se pare mai greu!), nashu (trecuse si pe la gratar cu o seara inainte) am apucat sa-l salut si pe domn' profesor Costi, am mai stat in prajma Arrei, a Teonei, cu crismis si sotul ne vazusem si la Regia, Artemisei 24 i-am ajutat la acomodarea la masa, cu ochii pe ia pe care o purta si care ne-ar fi trebuit pentru fetele de la Capalna, cu kelyboy ma mai vazusem in treacat si nici nu banuiam ce va urma cu el in echipa, m-am salutat cu Ioana 74, cu Cosmin Zichil m-am vazut inca de vineri pentru ca venise cu clau70, la xpac si simpatica sa sotie am trecut pe la masa plina cu vin din toata Grecia, cu mogly am schimbat doar un cuvant (dar l-am schimbat!) mai pomenesc de zlatna, de Bogdan Dsn caruia ii multumesc inca o data pentru cadoul de la tombola, de Floria, de Anilu, Bujie, Ion Raita care ne cauta de joi, geosler, cunostinta veche, Pe bujie nu l-am abordat dar o voi face data viitoare, dianamea, neilsimon si daca am omis pe cineva chiar imi cer scuze, dar la cata lume a fost si la ce du-te vino era chiar nu mai stiu cu cine m-am intersectat si cu cine nu... Apoi am primit prin papone un cadou special de la elviramvio, costand intr-o sticla de Jim Beam a carei destinatie initiala fusese focul de tabara, insa cum acolo bautura mai si ramasese cred ca s-a potrivit la masa, mai ales ca sticla de palinca de la Cornel a "fugit" cine stie pe unde... ;))

A inceput si festivitatea de premiere, apoi a trecut si tombola...

Dupa ce am mancat ce am gasit prin farfurie, si ma refer la senzationalul snitzel elvetian, mare cat roata carului cu boi din pictura in marime naturala a lui Grigorescu, apoi efectiv m-am delectat cu delicioasa salata de fructe (adica de mere) venita intr-un pahar de marime medie, l-am luat pe Cornel mai mult pe sus si am mers la vila sa pregatim primul moment artistic. El habar nu avea de coregrafie dar, uimitor a prins-o din mers, si cu ajutorul franei de mana a lui papone (stiu ei care e aia). Alta surpriza am avut-o cand l-am vazut pe kelyboy ca se baga "in hora" fara nicio ezitare si uite asa a iesit ce a iesit. La momentul doi, nimeni dintre protagonisti nu stia in ce consta o coregrafie macar minimala, asa ca dupa cinci minute in fata laptop-ului lui Cris, sotul lui cami roth, am improvizat ceva cu tematica. Bineinteles ca aceste momente ar fi fost aproape imposibil de realizat daca adri-nico nu s-ar fi dat peste cap sa ne faca fustele, fotele, pampoanele, sa ne aduca ii si cate si mai cate... Multumim draga nostra colega, datorita tie am demonstrat inca o data ca nu suntem normali! :)) Sper ca reprezentatia noastra a placut marii majoritati, si chiar daca au fost si unii care au considerat cine stie cum aceasta iesire, daca am avut un procentaj de 80% ovatii, suntem multumiti!

Pe la 2 poate si mai tarziu, ramasesem doar "vila 3" si inca cativa in tot restaurantul, motiv pentru care am hotarat sa ne mutam la noi acasa. Si a venit si kelyboy, cu traditionalele sticle de vin AFA, si cu doua borcane de muraturi... Si cu saratele "made by Zoazore", plus altele aduse de cami, la care adaugam, desigur multa bere, ne-am "lungit" pana undeva dupa 4. Trebuie sa stiti ca s-a ras cat pentru un an intreg, si trebuie sa ma credeti ca nu exagerez cu nimic cand spun asta. De cand nu vi s-a mai intamplat sa va tineti cu mana de burta si sa va sufocati de atat ras? Noua de sambata!

Imi doresc mult sa va revad pe toti, cat mai curand, pentru ca toti imi sunteti dragi, ma simt bine in compania voastra a tuturor, si ma bucur ca "vila3" a fost cea mai tare de langa parcare! Ma gandeam acum, daca s-ar fi filmat tot ce am facut in living, s-ar fi ras ca pe vremuri la filmele de comedie adevarate... Si sa mai stiti un lucru: AFA merge inainte si cu grei si cu usori, atata timp cat toata lumea vine cu inima deschisa!!! Doamne Ajuta!!!

P.S . De azi inainte trupa noastra de "soc" formata din clau 70, papone, cristi heim si subsemnatul la care a aderat si kelyboy va forma un tot unitar, intangibil si indestructibil, bazat pe principiul "buna-i apa, nu-i ca vinul!" Dar pe bune ca la prima ocazie asa ne cazam ! Pe Cornel nu-l stresam cu asta, cand are timp vine si el... Ne gandim la piesele Alba ca Zapada, Barbierul din Sevilla, Spargatorul de nuci... si lista e deschisa! :))

Trimis de iulian68 in 23.03.16 18:15:58
Validat / Publicat: 23.03.16 18:57:57

VIZUALIZĂRI: 2116 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P09 Cu Clau70, Daniela si Nina, in asteptarea intregirii "neamului"...
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 22061 PMA (din 61 voturi)

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 3

se afișează ecourile [1 - 30] din total 64
[23.03.16 18:39:27]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 64&ridAnt=67682

[23.03.16 18:55:19]

Te rugăm să acorzi o note la rubricile "SERVICII/CADRU NATURAL/DISTRACŢIE/RELAXARE" şi să ne comunici dacă recomanzi sau nu recomanzi prietenilor - cunoscuţilor. Mulţumim.

==

A fost o eroare în program și nu au putut fi acordate !

Carmen Ion
[23.03.16 19:15:26]

@iulian68 - Omule, m-am tăvălit de râs, pe bune! . Noroc să sunt momentan singură acasă, doar căţelul m-a amuşinat, mirat nevoie mare

papone
[23.03.16 19:19:13]

@iulian68 - Hihi! Ma' frend, ti-am luat-o inainte cu numai cateva ore cu scrierea. Esti mortal, asta se stie. Cam la fel cum se stie acum ca "noi nu suntem normali"

Oricum, daca ne cazam oriunde asa cum ai spus, trebuie sa fim mai izolati de restul, ca altfel nu doarme nimeni. Si pana la urma e normal si asa trebuie, ca doar suntem grupul gAFA.

Hai sa ne vedem cu bine si cat mai urand!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[23.03.16 19:31:40]

@webmasterX - trebuie sa ma inveti sa acord notele alea, ca nu stiu pe unde sa o iau!

[23.03.16 19:35:30]

@webmasterX - maine bag si poze... de la 100 in sus... pe bune!!!

[23.03.16 19:38:51]

@iulian68 - Le poţi scrie aici şi modificăm noi în caseta tehnică. Acordă te rog o notă şi pentru cadrul natural. Mulţumesc.

krisstinna
[23.03.16 19:47:13]

@iulian68 - Multumesc, sunt de acord cu tine in ceea ce ma priveste. Dar, TU stii povestea

Felicitari pentru articol!

[23.03.16 19:50:29]

@krisstinna: Cu tine m-am intersectat mai des, ca și cu soțul tău dealtfel, dar nu am mai menționat nimic ca invidia e mare" ????????????????????

[23.03.16 19:53:54]

@webmasterX: desigur, pentru cadrul natural nota maxima. Le poți însă prelua din prima parte a articolului...

iulianic
[23.03.16 20:00:19]

@iulian68 - Deși în mare parte cunoșteam aventurile voastre - din relatări verbale personale, din bârfe, din poze și chiar din filme - am citit pe nerăsuflate articolul tău. Ai un stil, măi frate, că parcă fugărești omul. Gâfâi și acum când scriu. De oameni ca tine este nevoie pentru ca o societate să fie veselă. N-ar trebui să lipsești de la nici o întâlnire AFA și dacă poți, molipsește-i și pe alții cu veselia și cu tonusul tău!

Editez pentru ca să-ți spun că superbonusul vine de la mine. Nu știu de la cine va veni Zuperbonusul. Că va veni, cu siguranță!

traian.leuca †
[23.03.16 20:15:38]

Ca de obicei, antrenant şi plin de umor!

carnatii de plescoi cu Traian paznic la ei

Cum să nu-i păzesc dacă un "anormal" de la gAFA se abonase la ei şi nu mai avea răbdare să aştepte masa colectivă.

"buna-i apa, nu-i ca vinul! "

Nu prea mai convins! Eu m-am întors acasă cu cei 4 litri de vin pe care îi promisesem prin telefon la puţin timp după înscrierea la întâlnire.

[23.03.16 20:15:55]

@iulianic: Iulia, nu am lipsit decât la prima întâlnire și asta doar pentru ca nu știam de AFA. De atunci sunt ca Mos Crăciun "Niciodată n-a lipsit! " Și mereu de joi!!! ????Toată stima Augustei dvs persoane! ????????????

[23.03.16 20:18:21]

@traian. leuca: Traian, pe tine te lăsasem deja fără șamponul de prune... Și fără cârnați! (A pro pos tare buni, dacă Nina care nu se atinge de carnea de vita a mâncat de s-a umflat!)

Zoazore
[23.03.16 20:49:30]

@iulian68 - Alert stil, așa-i, dar atât de spumos... Ca berea aia de pe marginea drumului! Și-ncă odată s-a dovedit că am dreptate! Iar am câștigat!

Mai ții minte conversația asta?

” - Zoazore [24.01.16 09:02:28]

@iulian68 - Anul trecut căutați coregrafii pentru dansuri de băieți și de fete. De ce n-am face și anul ăsta așa ceva? Eu cred c-ar fi distractiv.

- iulian68 [24.01.16 09:13:47]

@Zoazore: E mai complicat, trebuiesc repetiții pentru asta, o steme, etc... Dar e în lucru! ????

- Zoazore [24.01.16 09:44:53]

@iulian68 - Nu, tocmai asta-i ideea! FĂRĂ repetiții! Improvizații de moment!

- iulian68 [24.01.16 10:25:04]

@Zoazore: Nu are cum sa iasă la improvizație... Și asta era doar un moment artistic nu ceva de anvergura care sa antreneze tot grupul... Dacă vei revedea acele clipuri îmi vei da dreptate... ????”

Ei? Îmi dai dreptate? Au avut succes improvizațiile? Au ieșit cel mai fain!

Of, of, of, că d-aia te iubesc io pă tine! Că ești duuus rău!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
[23.03.16 20:52:24]

@Zoazore: Nu voi uita niciodată berea aia! Ce sete îmi era! ????

Zoazore
[23.03.16 21:00:23]

@iulian68 - Da' și mie! Cât despre dansurile tematice...

Și-acum râd și privesc. Râd...

P.S. Pot să pun pozele cu berea la tine la articol?

mogly
[23.03.16 21:11:44]

Data viitoare promit ca aduc mai multe cuvinte cu mine, ca sa le putem schimba. Ma bucur ca ne-am cunoscut si oricum a fost doar inceputul, am zis ca nu mai scapati de mine, nu?

[23.03.16 21:30:00]

@Zoazore: poți!?

maria55 †
[23.03.16 21:32:10]

@iulian68 - da ce?! Eu eram pe sens unic?! Cu mine de ce nu te-ai intersectat?!

M-am suparat si inca rau de tot! Ca atare, Vila 1, cea mai tare... ca d'aia'i 1... sac!

Michi
[23.03.16 22:05:37]

Ăsta e şi mai tare. De unde scoţi domle atâtea situaţii hilare? Îmi muşc mâinile că nu am mers pe mâna ta cu maşina că mi-aş fi asigurat un loc lângă autor şi o febră a muschilor abdominali de atâta râs.

[23.03.16 22:11:23]

@maria55: Iubita sa ne intelegem: ne-am intersectat, ne-am pupat dar m-am simțit hăituit când știai după mine: "tombola, adu' tombola, mai ai doua minute! "... Și era joi!!!

roth
[23.03.16 22:15:03]

O prezentare aproape perfecta a situatiei per ansamblu, as mai adauga doar cateva... mici amanunte, poate neinteresante dar care vor completa povestea la capitolul... date exacte:

Sambata dimineata incepe cu inventarierea sticlelor de bere care nu prea ieseau la numaratoare, semn clar ca seara se bause nu se mancase, gratarul a fost asa de camuflaj... acum oricat as carcotii e cert ca nu puteati repeta pe uscat dansul lebeelor si nici cu burta plina fetele de la capalna

Una peste alta, asa de incheiere spun ca a fost cea mai tare alegere de cazare... O companie minunata, ma bucur pentru alegera facuta.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[23.03.16 22:16:49]

@Michi: mama Michi sa nu dea Cel de Sus să-mi mai faci și data viitoare faza asta! Și îți garantez gimnastica "la greu", în fapt terapie prin ras!

[23.03.16 22:22:32]

@roth: nu-ți spun "soro" ce noroc pe capul nostru! Cat despre Cristi, e de pomina deja pe grup faza în care cobori dimineata la prima ora și întrebi unde e tortul de ciocolata la care te-ai gândit toată noaptea iar soțul tău răspunde foarte natural : "l-am pus în congelator"... Nina a primit același răspuns... Fantastic! Dar asta e talentul nostru! Sa va facem sa râdeți! Pentru ca ati rămas râzând și așteptând sa se dezghețe! ????despre sticlele de bere ce sa spun, eram convins ca lada de la fund era plina...Îți spun,nu știi cat am fost de dezamăgit sa vad ca era goala. Adică în prima seara vila 3 consumase doua lăzi și ceva... În prima seara! Dar ne-am gospodărit și la sfârșit au și rămas vreo 4 sticle!

papone
[23.03.16 22:55:24]

@iulian68 - Iulianeeee, fata Cameliei cand a aflat ca e tortul in congelator nu s-ar putea compara vreodata cu fata ta de setos pe marginea drumului! Ai fost maxiiiiim, man!!!

diana2015
[23.03.16 23:59:26]

@iulian68: superb, fenomenal deci eu nu mai pot de râs și asta pentru că mi-a plăcut enorm articolul.

Am trăit intens fiecare moment, fiecare cuvințel care ne introducea în povestire, mai ștergeam câte o lacrimă și asta pentru că de atâta râs au început să se exprime și glandele lacrimare, mă dor mușchii abdomenului (de parcă aș fi tras la jug nicidecum de la citirea unui articol)

Pot spune cu regret că din diverse motive n-am putut participa, dar sper din tot sufletul ca la următoarea să răspundem prezent și să trăim LIVE acele momente că tare faină mai este această comunitate din care sper că facem și noi parte (eu și Gabi) chiar dacă nu suntem așa "cunoscuți" participând doar la două mini-întâlniri

Aștept cu interes și alte relatări

Vacanțe cât mai multe și însorite

[24.03.16 06:23:33]

@diana2015 - Cred ca nu e recomandabil sa participi "live"... Spun asta pentru ca, daca din ceea ce am scris ai inceput sa te tii de burta de ras, daca ai fi fost acolo nu te-ai mai fi intors in viata. Daca stau bine sa ma gandesc insa, nici cei care au fost acolo nu ar fi scapat daca ar fi vazut cam ce a fost in vila 3. Pot insa confirma fetele, care au fost spectatoare si din cand in cand ne-au mai taiat elanul, insa si ele erau "pe jos"!!!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[24.03.16 07:43:01]

Nu pot sa spun decat BESTIAL, cu toate sinonimele lui. Iar ca sugestie daca tot ai zis ca lista e deschisa "Ali Baba si cei 40 de hoti" adica Cornel si cei ce au furat margelele. Am ras citind articolul iar protagonistii cred ca si mai si retraind cele intamplate. Vreau si eu????

[24.03.16 07:44:18]

@mishu: Nu rata următoarea întâlnire!!!

adri-nico, diana2015, expertu, iulian68, iulianic, kelyboy, maria55, Michi, mishu, mogly, roth, tata123 🔱, teona, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂ2016 Întâlnire AFA - Complex Diamond, Cinciş HD: