ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.03.2016
ÎNSCRIS: 22.04.12

Ce frumoasă eşti, AFA!

Scopul

Ne-am propus sa participam la Intalnirea AFA:

- sa cunoastem in carne si oase cat mai multi user-i AFA,

- sa socializam,

- sa gasim afinitati,

- sa schimbam impresii,

- sa respectam traditia de a degusta din felurite surse de bauturi.

Prolog

Ne-am dorit ca debutul nostru – @Dan&Ema – la intalnirile AFA sa fie … anul trecut la Intalnirea de la ex-Cioplea. Ne-am inscris atunci, cu mic cu mare, anume Denisa&Emi&Ema&Dan, dar datorita unui moment important care s-a suprapus cu data anuntata de AFA, ne-am retras si l-am rugat pe Mos Timp sa scurga mai repede nisipul din clepsidra pana la Intalnirea AFA din 2016.

In zi de ianuarie 13 a anului 2016 se posteaza pe amfostacolo.ro anuntul despre Intalnirea anuala AFA, care urma sa se desfasoare intre 18 si 20 martie la Cincis, jud. HD, fief-ul principal purtand numele Hotel Diamnond. Primul gand a fost sa ne inscriem de indata, sa nu ramanem pe dinafara si om vedea noi detaliile ulterior. Gandit si facut.

In faza pregatitoare, au urmat pe AFA zeci de pagini de informatii, ecouri, agitatii, intepaturi, imbratisari, idei, propuneri etc. Ca sa o scurtez, ca urmare a acestora am decis sa lasam copiii la vatra (motive: ecouri de anul trecut, putin copii anul acesta si oferta de meniuri).

AMR 10, AMR 9, … AMR2, AMR 1 pentru noi (altii erau deja la Cincis, dar eu inca parcurgeam unele din sutele de km din totalul de 2430 km strabatuti in saptamana marii petreceri pana sa ajungem la Cincis).

17 martie. Faceam planuri la ce ora matinala sa plecam ziua urmatoare sa prindem premierea unitatilor de cazare din zona de la Castelul Huniazilor unde doream sa facem o surpriza cuiva care ne-a omenit si ne-a facut sa ne indragostim de Tara Hategului cu 7 ani in urma (vezi impresii) si cand colo ce sa vezi … a intervenit ceva deosebit de important care presupunea prezenta noastra obligatorie pe 18 martie la ora 12 la Bucuresti! Cést la vie sau asa e in vie (ca am venit si cu vin din Moldova daca tot am rulat atatia km) ! Si palinca de Salaj! 17 martie, seara - organizare preluare copii cat timp parintii vor chefui 3 zile, ca si asta face parte din prolog…

Dan&Ema, noi, AFA

Si acum sa ne prezentam. Eu sunt Dan, eu sunt Ema, tu cine esti? Dar tu cine esti? Si timp de trei zile incepem sa asociem fete de oameni reali cu nume de user-i. Enumar acum dupa grad, nu dupa grade

-unii deja cunoscuti - cornel, iulianic, michi, traianleuca, dragos, pepsi70ro, carmenion, bogdandsn, msnd, floria, roth, papone, iulian68, kristinna, zoazore,

-pe altii tocmai i-am cunsocut in cele 3 zile de la Cincis - nicole33, costi, tata123, crismis, irinad, urjanclaudiu, claudiu71, adrinico, zlatna, maria55, kelyboy, andreea_c, cosminzichil, stefancristina, ara, ioanraita, mogly, anilu, mimisor, clau70, xpac, ioana74, expertu

-imi cer scuze celor pe care nu i-am numit, dar sunt multe nume noi cu care probabil nu am prea apucat sa socializam sau pur si simplu imi scapa. Prea putin 3 zile, din care 2 ciuntite!

Important! Toti sunt cu litere mari si foarte mari, chiar daca v-am scris cu „minuscule”.

Intalnirea noastra de debut

18 martie, orele 13:30 plecam de la capitala pe drumul cel mai rapid (alias Valea Oltului) catre intalnirea mult asteptata. Doar cateva fire de nisip mai erau in clepsidra lui Mos Timp!

Pe DJ-urile care ne-au condus pe ultimii km catre Cincis am prins si apusul de soare si iata-ne ajunsi in parcarea Hotelului Diamond de pe maulul lacului Cincis pe la vreo 7 - 7 jumate pm.

Prima voce AFA care ne-a interpelat – cea a lui @dragos:

-Dane, parcheaza mai in spate ca aici se vor desfasura activitati incendiare! , mi-a transmis cu vorbele lui stalpul falnic si musatcios al site-ului si unul din putinii AFA-isti pe care deja ii cunosteam face to face.

Am coborit, am salutat in masa „Buna seara! Buna seara! Buna seara!” Ne-am scurs spre intrarea in hotel Diamond (despre care voi scrie separat ca sa il critic, dar si ca sa iau puncte, sic!).

In holul de la receptie suntem intampinati de @maria55 (fata noua pentru noi si supersimpatica pentru toti) si @roth (o mare inimoasa din lumea iepurasilor, craciunitelor, pe care o stiam de la Beraria H si mai apoi de la vizita comuna la Muzeul BNR). Predat obiect tombola, inregistrat pe liste, primit ecuson, zertificat in alb spre completare, card camera; tropa tropa pas pas pas pana la etajul 3, tup tup tup inapoi la parter si apoi in fata hotelului unde se adunase deja AFA.

Dragos inaltase deja ceea ce avea sa fie nu peste multe minute frumosul foc de tabara al serii de intampinare. Atmosfera tot mai faina, asa cum se cuvine a fi la un foc de tabara. Ba mai era si un vin fiert si o branzica, alea, alea…. Si palinca lui Cornel. Da, buna! Recunosc pentru ca e cu adevarat buna, nu pentru ca si el a recunoscut despre a mea la fel, atunci cand a avut placearea sa o deguste. Erau deja grupuri, grupulete, era evident ca unii se cunoasteau si au petrecut ore / zile de viata impreuna, altii apareau mai mult sau mai putin timizi in aceasta comunitate. Multi debutanti!

Si a-nceput o cantare cu alde: „Andri Popa”, „Ma dusei sa trec la Olt”, „De sambata pana luni… ”, „… sa dau cu cutatu-n chiatra” si altele, de la care nu am putut sa ma abtin sa nu behai si eu din corzile vocale, noroc ca erau mai multe voci care se formau si sper ca o ascundeau pe a mea. Cred ca vorba aia cu speratul degeaba se potriveste totusi pentru ca eu imi auzeam propriile behaituri, ba chiar si ragete! ….

A urmat cina. Am stat la masa 3 cu @andreea_c, @ara, @mimisor. Despre meniu nu aici! Lecturati dragilor ce voi scrie despre hotel ca acolo isi are locul. S-a mancat, s-a baut, mai tarziu a rasunat muzica in difuzoare, s-a dansat, si iar s-a dansat, s-a socializat, (era sa ma scap cu ora cand s-a dat ultima comanda la bar), s-a baut, s-a chefuit.

A doua zi. Seara de gala. Seara de gAFA

Sambata 19 martie au existat mai multe variante de ocupare a timpului peste zi. Unii colo, atii dincolo, care dupa cum a vrut sau cum a considerat mai apropiat gusturilor proprii. Noi am bifat obiectivele: Castelul Huniazilor, Santamaria Orlea, Densus, Sarmizegetusa, despre unele dintre acestea voi gasi curand ragaz sa scriu, adica acelea unde pot aduce elemente importante de noutate fata de cele deja postate anul trecut cand am fost groso modo cam pe acelasi traseu.

Seara mult asteptata. Seara festiva AFA.

In program se anunta papica, bauturici (mai multe), festivitate de premiere, tombola, tort, surprize, dans. Pai nu suna bine?

Festivitatea de premiere s-a referit la aprecierea in mod public a celor care au contribuit cu scrierile lor incununate de voturile cititorilor la imbogatirea AFA cu informatie. Chiar daca devin putin mai serios pentru cateva randuri, trebuie sa spun ca @admin, alias Cornel chiar a punctat acest aspect in scurtul speech introductiv. Este de apreciat cu adevarat munca tuturor acelora care au consumat din timpul lor pentru a imparatasi comunitatii, tuturor. Eu, am mai spus-o si o repet, pentru ca acesta este crezul meu, acest site devine mai valoros si mai util pe zi ce trece, cu fiecarea articol postat. Asta pentru ca o data cu insumarea mai multor articole despre un obiectiv, reprezentativitatea notelor sau aprecierilor creste. Si astfel cei ce scriu ii ajuta pe cei ce citesc. Si daca vrem ca atunci cand avem nevoie de o impresie relevanta despre o locatie, un obiectiv, sa avem mai multe pareri, mai multe impresii de citit, atunci trebuie sa contribuim fiecare dintre noi la aceasta scriind la randul nostru. Daca vreau sa primesc ceva, trebuie sa ofer ceva. Vreau informatie, ofer informatie. Acesta este mecanismul dupa care eu ma ghidez si motivatia mea sa scriu. Motivatai e data insa in mare masura si de incurajarile voastre, ale cititorilor, ale votantilor. De aceea eu vreau sa multumesc acum public tuturor celor care posteaza articole si care isi spun parerile, trairile, prezinta documentarea obiectivelor din surse sau „de pe teren”. Apreciez in mod special cand cineva este sincer in articolele postate si aduce si critici si nu ascunde minusurile sub pres. Apreciez si ponturile, sugestiile, informatiile utile, adica amprenta personala a fiecaruia. Bineinteles acum ca unii au talent la scris, unii chiar cu caru’, iar altii ca mine, mai putin talent, adica nici macar cu paharu’.

La premiera, in ordinea clasamentului de anul trecut, s-au situat si au fost invitati de Cornel sa isi ridice premiile:

-campionul @traianleuca, mare plimbaret prin Europa cu stimata lui doamna distinsa,

-tata123 care l-a debutul sau la o inatlnire AFA a fost la un pas sa ajunga in Champions League si

-subsemnatul, mandru tare in tricoul galben de firma (AFA), aflat tot la debut.

Va rog sa imi permiteti sa va rog sa considerati cel putin pe locul 3 la egalitate pe @mama michi, decana de varsta a site-ului, o doamna in fata careia ma inclin, o admir si ii sarut mana, care in decembrie a lasat-o moale cu postarile, pentru ca avea de pregatit prajituri si sarmale pentru copii, nepoti si nu numai, in timp ce altii le cumparau sau le mancau in vizite. Dl. Rila, respect si va strang mana si Dumneavoastra. Sa fiti amandoi sanatosi si puternici si sa ne mai povestiti mult timp pe unde calatoriti! Mama Michi sa nu va retrageti de pe AFA inaintea mea!

Dragi cititori ai articolelor mele!

Va multumesc din suflet pentru ca m-ati citit, pentru ca m-ati votat, pentru ca m-ati primit in familia AFA asa de calduros, de parca as fi fost dintotdeauna aici. Multumesc si celor care m-au criticat sau mi-au facut voalat cate o obseravtie, cu multe am fost de acord si cred ca au contribuit la formarea in timp a unui stil de articol marca @dan&ema.

Si trebuie sa multumesc familiei mele dragi, care a acceptat sa stau ore in sir inchis sau semi-inchis in camera ca sa pot compune un articol, ca sa pot tria poze, ca sa pot raspunde la un CMR, ca sa pot citi pe AFA ce scrieti Dumneavoastara, ca sa pot scrie ecouri. Nu este un bla- bla, este purul adevar, am postat aproape 80 articole anul trecut, mai mult de unul pe saptamana, iar fiecare articol are la mine o faza de documentare inainte de vizita, una in timpul vizitei si cel mai important impresiile mele sincere.

Multumesc Cornel ca exista AFA, pentru ceea ce ai creat, multumiri si celor ce te ajuta in administrarea site-ului si business-ului AFA, la organizarea evenimentelor, festivitatilor, excursiilor, etc si ca ai creat un spirit AFA in care ma regasesc.

Au urmat premiantii AFA unii apreciati nu numai pentru locul in clasamentul anului trecut ci si pentru realizarile all-time precum @iulianic, singurul Augustus al AFA, altii si pentru poze precum si @cosminzichil si @urjanclaudiu, altii pentru debut, tinere sau vechi sperante, unii primind chiar si doua premii. S-au impartit, cupe, diplome, geci AFA, alte premii.

Inca o data va multumesc pentru ca m-ati urcat pe locul 3 si am si eu acasa o cupa si o geaca albastra „Elita AFA (mai castigasem un Oscar cu niste ani in urma, dar asta nu tine de AFA si o mentiune in clasa a 5-a la scoala).

Seara a continuat cu alt moment asteptat – tombola – si unul mult gustat – tortul.

La tombola dupa o metoda traditionala participantii la joc au primit respectiv inmanat cate un cadou. Eu am avut onoarea sa daruiesc @iulieinic si sa primesc de la @zlatna. M-am ales cu o piesa de ceramica de Horezu in care voi manca felul 2 sau muraturile, care vine in completare la strachina din lut marca tot Horezu din care mananc in mod traditional ciorba. Multumesc, @zlatna!

Sa inceapa dansul, sa curga vinul, sa spumege pocalul, sa pluteasaca voia buna, sa socializam, sa dansam, sa ne iubim, sa ciocnim un pahar: La multi ani!

Si uite-asa in excelenta atmosfera care se instalase s-au gasit sa apara – incredibil! - fetele de la Capalna. HAIUL DE PE LUME! Ce fete! Ce fete? E drept ca nu s-au prezentat rase pe picioare, ca le cam jucau sutienele, cele care purtau, dar la asa productie romaneasca, asa talent marca gAFA, care circula deja pe youtube, s-a ras cu gurile pana dupa urechi, am ras de m-am tavalit, am ras cu plans…. Dragelor! Sunteti bune!

Nu ne-am tras prea mult rasuflarea, ca iata da lacul Cincis pe afara si aduce pe ringul de dans prea gratioasele lebede celebre din prea celebrul vals, frumoase, albe ca varul, dar si una neagra ca taciunele, care au dansat imperial si ne-au dezvelit piciorusele lor zvelte si paroase. HAIUL DE PE LUME REDIVIVUS!

Dupa talentul afisat de artsistii gAFA pe ring, mi-am propus sa imi depun CV-ul cu poza decenta pentru eventuale selectii viitoare, (daca se vor organiza si daca voi fi eligibil).

Am ras de m-am saturat, adica trebuia sa ma opresc ca ma durea burta. A venit tortul si inca nu-mi trecuse burta. A trebuit sa prestez pe ringul de dans cate ceva ca sa ajut la digestie si sa fac loc tortului aniversar AFA. Aici am fost umbrit indiscutabil de micuta si adorabila Stefania, fiica cuplului @stefancristina, careia ii sarut degetelul inca o data!

O seara minunata, care pentru noi s-a terminat pe la unu – doua, dupa gust. Au existat si user-i care au jucat prelungiri.

Frumoasa petrecere, frumoasa seara festiva, multumim sincer organizatorilor si tuturor celor care au contribuit sa fie posibila aceasta seara magica!

Chiar se termina? Sau ziua a 3-a

Duminica dimineata, dupa micul dejun, pe la orele 10:30 s-a strigat convocarea pentru poza sau pozele de grup. Shooting-ul s-a tras pe malul lacului, fotografi amatori si profesionisti / premianti au imortalizat cu siguranta mai bine decat noi momentul.

Au urmat, e drept, momente grele. Momente de „La revedere”! Da, LA REVEDERE! Ati citit bine: sa ne revedem cat mai curand cel putin la fel de haiosi si de sanatosi.

Ma bucur foarte mult ca am debutat la intalnirea (oficiala) AFA, ca mi-am atins scopurile pentru care am venit, ca v-am cunoscut, dragi prieteni! Pe cand urmatoarea? Inscrieri, ceva?

Trimis de Dan&Ema in 22.03.16 22:09:07
Validat / Publicat: 22.03.16 23:13:50

VIZUALIZĂRI: 2131 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P26 poza de grup pe malul lacului cincis
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 22065 PMA (din 65 voturi)

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 36
webmaster [22.03.16 22:42:58] »

E cea mai completă "radiografie" (din cele publicate până acum) a evenimentului.

Dan&Ema [22.03.16 22:58:34] »

@webmaster -

Multumesc. Ma onoreaza! Primesc ca pe un nou premiu!

mishu [22.03.16 23:24:25] »

Felicitari intr-adevar pentru articol, chiar ma gandeam ca vor mai urma postari, dar cum vor arata ele. Este inca o dovada asa cum ai remarcat a cresterii AFA. Am citit cu mare placere si bucurie pentru tine acest articol si cu o urma de nostalgie pentru mine, insa Mos Timp isi duce pasii mai departe asa ca poate si eu vad luminita AFA 2017 la capatul tunelului.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Dan&Ema [22.03.16 23:27:22] »

@mishu:

Iti urez sa ne vedem la AFA 2017

Multumesc de aprecieri

mogly [22.03.16 23:32:48] »

Felicitari pentru premiu si nu numai. Ma bucur mult ca v-am putut cunoaste, pe voi DanEma si astept sa-i cunosc si pe cei mici, Emi si Denisa.

maria55 † [22.03.16 23:47:29] »

@Dan&Ema - "fata noua" te felicita din inima! Apropos, geaca iti vine foarte bine... cat despre tricou, ce sa mai zic?! Ai marcat seara festiva, imbracandu-l, ceea ce dovedeste inca odata ca AiFostAcolo cu sufletul!

Dan&Ema [22.03.16 23:54:02] »

@mogly:

Multumesc mogly

Ma bucur ca acum ne-am vazut. Imi cer scuze ca n-am socializat mai mult. Ne vom revedea poate si in formatie completa.

Dan&Ema [22.03.16 23:58:49] »

@maria55:

Sarut mana, Maria. Esti un suflet mare iubit de toata AFA. Esti deosebita. Felicitari tie pentru implicare. Multumesc pentru complimente. Sa stii ca amfostacolo cu sufletul, cu tricoul si mai nou cu geaca. Tricoul l-am purtat in multe locuri si sa stii ca multi stiu de AFA si unii sunt mai atenti cu purtatorii de tricouri AFA. Sigur si de geci. Daca as avea 4 tricouri le-ar purta toata familia, iti garantez!

Sa ne revedem sanatosi. Ma bucur ca te-am cunoscut.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Dragoș_MD [23.03.16 00:00:33] »

@Dan&Ema -

gratioasele lebede celebre din prea celebrul vals

Și totuși... parcă Ceaikovski a scris un balet, nu?

Dan&Ema [23.03.16 00:03:14] »

@Dragos:

Un cititor vigilent ca intotdeauna care corecteaza tot ce prinde spre buna informare a altor cititori. Multumesc.

La urmatorul foc de tabara ma inscriu la faza pregatitoare.

maria55 † [23.03.16 00:28:48] »

@Dan&Ema - si eu ma bucur ca v-am cunoscut, demi-family, pt ca inteleg ca mai sunt doi membri juniori...

Cat despre numarul tricourilor, poate o rezolva admin-ul fiindca se pare ca le purtati cu drag, iar in ceea ce priveste utilitatea lui in vacante, da... se pare ca au inceput sa fie din ce in ce mai atenti cu "purtatorii" lor!

Sa ne re/vedem cu bine si la urmatoarele intalniri si-ti multumesc pt frumoasele cuvinte!

Salutari si Emei, de aici de la malul marii!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
papone [23.03.16 01:02:09] »

@Dan&Ema - Daneee, cat si Emaaa! O placere sa ne revedem, oricand! Bravos si cat mai sus in clasament! Ma inclin!

zlatna [23.03.16 02:07:58] »

M-am nimerit eu la 2 noaptea cu votul pentru superbonus. ???????? Desi sunt sigur ca acest articol v-a primi un zuperbooonuuus.????.Imi pare rau ca nu ne-am intalnit mai repede sa facem un schimb si de palinca, de Zlatna cu cea de Zalau.????????.

Foarte bun articolul, ca de altfel toate articolele voastre de pe acest site.

Felicitari si sa ne vedem cu bine.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [23.03.16 06:50:13] »

@papone:

Anul asta e mai soft cu clasamentele. Ne mutam din Bucuresti... In Bucuresti dar suficient sa taiem ceva iesiri de pe lista. In plus 2017 va debuta cu ceva pe fond negru precum una din lebede: Africa neagra mai exact Kenya. Lista de amatori si profesionisti e deschisa. Oferte deja la purtator. Dar asta se continua pe PM pentru cei interesati.

Multumesc pentru cuvinte.

Numai de bine unor haioshi nativi, Pufoshenia si Papone. Ne revedem!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Dan&Ema [23.03.16 06:53:50] »

@zlatna:

Asta inseamna ca trebuie sa ne vedem si inaintea urmatoarei intalniri oficiale asa cum am si stabilit. In afara de palina de zalau mai exista la purtator si vodca cu mesteacan de la moldoveni sau neamuri de 3 vinuri.

Asa ca?

Multumesc pentru sb si urari si aprecieri!

Dan&Ema [23.03.16 06:58:14] »

@maria55:

O sa creasca valoarea tricourilor si in curand vor fi tot mai vanate. Asa in topul premiilor saptamanale poate doar premii precum weekend gratuit sau bilete gratuite sa le mai intreaca in curand ca interes. Iar o geaca d-aia misto care imi sade bine ar putea fi bagata ca premiu lunar ca sa avem si o noutate pe anul asta. Na, ca m-am trezit vorbind ca nu e greu sa butonezi romaneste pe telefon, m-am trezit ca e ora 6:57 si... La munca!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
irinad [23.03.16 07:28:41] »

@Dan&Ema - O radiografie a evenimentului bine realizată de tine. Mulţumesc pentru aportul în acţiunea de readucere a încărcătorului meu de telefon uitat la Cinciş care trebuie să apară zilele astea acasă.

Am văzut că ai menţionat brânzica (era şi o şunculiţă acolo) de la focul de tabără, asta înseamnă că a/au fost pe placul tău şi eu mă bucur că am fost sursa!

Numai bine!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Maya_C [23.03.16 07:46:35] »

@Dan&Ema -

Eu sunt Dan, eu sunt Ema, tu cine esti?

Eu sunt Maya_C. Un fel de junior pe-aici. Tocmai am implinit o luna si o saptamana. Si pot spune cu mana pe inima ca familia in care am nimerit e una frumoasa. Abia ce m-am prins cine-i mama, cine-i tata, care-s fratiorii, verisori, unchi, matusi, nasi, fini, de toate.

Imi pare rau ca anul asta am fost prea timida sa ma bag in gasca, da' pana la anu' poate mai cresc un pic si prind curaj. Si inca ceva. Stilul de articol marca @dan&ema imi place ca are de toate. Da' il iubesc pentru umor si optimism.

felicitari si un vot calduros!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Dan&Ema [23.03.16 08:14:10] »

@irinad:

Multumiri surselor de bunatati de la focul de tabara, evident si tie, multumiri, ma bucur ca ai apreciat acest articol si ca reusesti sa iti recuperezi incarcatorul. Eu nu am dat de urma a lor mele, dar neatentia costa. Numai de bine!

Dan&Ema [23.03.16 08:46:22] »

@Maya_C:

Bine ai venit in AFA, cum cred ca ti-am mai urat o data de curand! Retine momentele de timiditate de la inceput. Au farmecul lor. Mie imi place sa ma uit peste ani in urma si sa vad ce articole modeste postam la inceput, unele nici de un superbonus nu strangeau si inca le lipsesc si acum 1-2 voturi in acest sens, acum unele obtin sau sunt usor la limita zuperbonusului asteptand inca 1-2 voturi. Dar lasand bonusurile la o parte, imi amintesc cum la inceput nu intelegeam ce cauta aici articolele despre restaurante si mi s-a explicat, apoi nu ma pricepeam sa boldesc sau sa structurez un articol, apoi am avut retineri in a poza farfurii si acum primesc premiu cu asa ceva, despre fetele noastre cred ca nu le-am postat pana la inceputul acestui an, intre timp am aflat cum se insereaza videouri sau filmari, da, imi place sa vad de unde am pornit.

Pe tine te vad deja cu un start mult mai lansat decat al meu, iti urez succes si sa ne vedem!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
iulianic [23.03.16 10:09:29] »

@Dan&Ema - Felicitări pentru "radiografia" de profesionist pe care ai făcut-o întâlnirii noastre!

Personal, nu am scris nimic (și probabil că nici nu o voi face) pentru că - în opinia mea - două sunt categoriile cărora trebuie să li se dea prioritate: premianții și noii veniți la întâlnirile AFA.

Felicitări pentru poziția de pe podium și pentru premiile câștigate! Și nu în ultimul rând mulțumiri pentru cadoul pe care sorții de la tombolă au decis să mi-l oferi. Am fost în Thassos și probabil că voi mai merge. Cadoul tău este un nou imbold.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
tata123 🔱 [23.03.16 11:02:45] »

@Dan&Ema - O expunere corectă a evenimentelor ce au avut loc pe malul Lacului Cinciș - felicitări.

În anul 2015 am jucat în semifinale, așa a vrut soarta și voturile să se întâmple .

Pata de culoare galbenă a ieșit în evidență întreaga seară. Mă bucur că v-am cunoscut și am apucat să purtăm mici discuții, foarte interesante de altfel.

Să ne vedem, auzim, citim cu bine.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Michi [23.03.16 11:25:55] »

Am citit cu multă plăcere reviewul tău care a avut calitatea unei filmări pe viu. Aşa cum ţi-am spus încă de anul trecut ai condei şi o extraordinară uşurinţă în a scrie, mai pe româneşte. ai cuvintele la tine. Ar fi păcat să nu onorezi sugestia pe care ţi-am făcut-o. Mulţumesc pentru cuvintele calde şi frumoase deşi ar fi trebuit să mai tai coada vulpii. La cât mai multe reviewuri! .

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
mishu [23.03.16 11:38:53] »

@Dan&Ema - ma amuz teribil citind vorbele tale, primul meu articol din 2009 a primit 2 voturi, atunci nici nu stiam ce inseamna asta, imi placuse locul unde fusesem si am scris despre asta. In 2011 am mai scris un articol, AFA incepuse sa creasca, am primit 11 voturi (asta am constatat acum ca atunci nu stiam ce inseamna asta), dar nu cred ca din cauza felului "maiastru " in care scriu ci pentru "maiestria" locului. Dupa care tacere pana in decembrie 2015 cand mi-a facut vant un user caruia ii multumesc si astfel am inceput sa scriu si as scrie o multime daca as avea mai mult timp. Acum insa din cauza asta pe unde ma duc imi fac ochii precum girofarul la avarie incat mi-as monta si microfoane si aparate foto care cum clipesc sa faca poza, un scanner sa vad si interior, ce sa mai, microb greu si din fericire fara leac (sper), asa ca inca o data felicitari tuturor mai ales pentru incurajarile pe care le oferiti si sprijinul in momentele mai de "tensiune" (aici prietenii stiu de ce

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Dan&Ema [23.03.16 12:21:38] »

@iulianic -

Sarut mana Iulia,

SI tu esti premianta! Locul 1 all time este ceva ce multi nu stiu cu cata munca a fost obtinut. de cand scriu mai des si aloc timp atat de mult articolelor stiu sa apreciez asemenea investiti in site pe tu, eu, altii le facem. Dar in ce cantitate ai facut-o tu, nu a mai facut-o nimeni! Respect!

Daca ti-a placut micutul cadou din THassos si te va face sa revii acolo, ma bucur!

Multumesc pentru aprecieri

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Dan&Ema [23.03.16 12:24:18] »

@tata123 -

Felicitari si tie! Aduci, asa cum ti-am spus si pe viu grai, foarte mult continut documentar articolelor. Pasiunea, meseria, bravo!

TU meriti cel putin o felicitare in plus fata de mine, pentru ca ai castigat o cupa mai mare si asta inseamna mai multa informatie si aprecieri de la uesr-i!

Sa ne revedem sanataosi!

Dan&Ema [23.03.16 12:29:16] »

@Michi -

Sarut mana! Stiti cat de mult va admir! Cuvintele frumoase pe care mi le adresati ma magulesc si ma motiveaza. Eu voi scrie (aproape) oridecateori voi avea ceva de scris. Din pacate timpul devine un inamic considerabil pentru mine si desi nu credeam vreodata, am ajuns la stadiul in care spun, asta nu mai scriu!

Anul acesta, vom avea mai putine vacante, dar mai multe iesiri scurte. Probabil ca pe undeva se vor compensa. Prioritatea anului la noi, ramane sa ne mutam ceea ce este o operatoie costisitoare si cu multe implicatii.

Ganduri de bine si de sanatate Dumneavoastra si domnului Rila.

PS

Astazi am fost din nou la BNR!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Dan&Ema [23.03.16 12:31:19] »

@mishu -

Mishu, pana acum esti omul anului 2016. Tine-o tot asa! Ai multe de povestit, de citesc cu mare placere.

kelyboy [23.03.16 15:48:53] »

Când nu existau radioul şi televiziunea, când nu existau ziare sau massmedia, existau oameni ca tine, înzestraţi cu darul povestirii în slove, atât pentru cei din vremurile lor dar mai ale pentru cei ce aveau să-i urmeze, la tine e cam pe dos, scrii mai mult pentru contemporani şi abia după aceia pentru posteritate, sau cine ştie... felicitări pentru premii şi activitate... ne mai vedem noi...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Dan&Ema [23.03.16 18:46:01] »

@kelyboy:

Multumesc de vorbele speciale. Astept sa ne revedem

16 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
Dan&Ema, Eugenia55*, hlli, irinad, iulianic, kelyboy, maria55, Maya_C, Michi, mishu, mogly, roth, tata123 🔱, teona, zlatna, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂ2016 Întâlnire AFA - Complex Diamond, Cinciş HD:

• pagină generată în 0.05804705619812 sec