ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.03.2016
ÎNSCRIS: 14.11.10

A fost bine!

Pentru noi (eu si sotia), aceasta intalnire a fost una in care nu am stiut daca putem veni decat cu 2 zile inainte de plecare. Cei cu copii mici ma vor intelege mai bine stiind ce inseamna sa dai copilul la cresa sanatos si sa se intoarca de acolo dupa cateva zile cu cocktail de virusi. :)

Asadar cu 4 zile inainte de intalnire a trebuit sa o duc pe cea mica la socri, inca cu o mica raceala si pe cei 150 km de intoarcere acasa ne faceam scenarii cu posibile "situatii de salvare" in caz ca se intampla ceva rau. Din fericire cea mica ne-a demonstrat ca este rezistenta ca subsemnatul si ne-a lasat sa avem o iesire in 2 dupa mai bine de 2 ani. :)

O sa scriu aici doar de intalnire deoarece nu imi pot da cu parerea despre cazarea in complexul Diamond noi fiind cazati in Hunedoara la vila HD.

Pentru noi a fost o bucurie sa revedem prieteni dragi din toate colturile tarii. Nu vreau sa dau nume deaorece sigur voi uita pe cineva si nu as vrea sa supar pe nimeni.

A fost pentru prima data cand am ajuns de joi la intalnire si pot sa ma felicit pentru aceasta alegere. La intalnirile precedente eram tot timpul pe fuga si simteam ca am facut atat de putine lucruri. Acum a fost cu totul altceva deoarece seara de joi a fost folosita pentru refacere si de vineri am putut explora obiectivele turistice ale Hunedoarei.

Tot vineri am fost "investit" grataragiu sef de cateva persoane (nu vreau sa le dau numele aici ca poate o sa citeasca :)) care erau prea ocupate cu licorile bahice.

Drept urmare am fript in jur de 20 kg de carne suficiente sa hranim un batalion intreg.

Cred ca gratarul a avut succes deoarece am fost vizitati de multi colegi care erau "fortati" sa guste din bunatatile pe care le aveam, unele facute chiar de colegii AFA.

Am incheiat gratarul cu un somon cu ciupercute si branza halloumi pentru sufletul AFA, adica roth.

Dupa cateva repetitii si sfaturi pentru surpriza de sambata seara m-am retras la baza trecut fiind de ora 2.

Sambata facand un adevarat tur de forta al vizitarii celor 2 cetati Sarmisegetuza si a bisericii din Densus am ajuns la cazare cu gandul sa ne pregatim pentru seara ce va urma. Planurile ne-au fost intrerupte de un somn de ~ ore care a venit odata cu deschiderea usii de la camera care ne astepta cu caldura si la propriu si la figurat.

Putin dupa ora 9 PM am reusit sa ajungem si noi la petrecere fiind inca sub influenta patului. Am reusit sa ne revenim dupa ce am primit minunatul snitel elvetian in valoare de 50 RON. Noroc ca mancasem bine inainte si ca sotia nu prea se da in vant dupa carne prajita.

Am continuat socializarea care este intodeauna insuficienta din cauza timpului la aceste intalniri si dupa ora 3 PM ne-am retras din nou la baza nu inainte de a mai rade in hohote inca odata in livingul unei vile care s-a potrivit manusa pentru noi.

Cam acestea ar fi gandurile la cald acum cand suntem pe picior de plecare spre casa.

Urez distractie placuta celor care mai stau pana spre seara la Diamond si drum bun spre casa tuturor colegilor.

Sper sa ne vedem cat mai curand pentru ca deja imi este dor de voi!

P. S.

La multi ani Ovidiu!

Trimis de expertu in 20.03.16 10:56:51
Validat / Publicat: 20.03.16 16:10:49

VIZUALIZĂRI: 1249 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2041 PMA (din 41 voturi)

webmaster [20.03.16 16:09:57] »

@expertu -

noi fiind cazati in Hunedoara la vila HD

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

papone [20.03.16 19:28:04] »

@expertu -

Tot vineri am fost "investit" grataragiu sef de cateva persoane (nu vreau sa le dau numele aici ca poate o sa citeasca care erau prea ocupate cu licorile bahice.

Da, i-am vazut si eu Oricum, s-a vazut clar ca investirea ta a fost cea mai buna alegere si e momentul sa ti-o spuna cineva: Multumim si saru'mana pentru masa!

Dap, vila aia "ne-a venit" chiar bine. Probabil cei ce se vor caza acolo in lunile urmatoare vor auzi noaptea peretii vibrand de la rasetele noastre. A fost misto, ca am fost oameni misto. Si vorba lui @clau70... noi nu suntem normali

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
traian.leuca † [20.03.16 19:52:40] »

Chiar că "A fost bine"!

Felicitări "expertule " pentru îndemânarea de a face nişte preparate la grătar pe cinste!

iulian68 [20.03.16 21:17:07] »

@expertu: Și zi asa, erau ocupați cu licorile bahice și tu te-ai "spetit"! Parol monchêr nu dau nume, dar tu nu ai consumat nimic? Și ia zi, cine-s persoanele? ????

expertu [21.03.16 10:44:15] »

@webmaster -Daca puteam sa scriu impresia in timp ce conduceam o faceam deja.

Cum o sa am putin timp liber o sa scriu si o impresie despre cazare mai ales ca merita spre deosebire de mizeria (din camera) de anul trecut de la Belvedere.

Daca puteam sa scriu impresia in tim ce conduceam o faceam deja.

pepsi70ro [21.03.16 16:30:15] »

La multi ani Ovidiu!

Mulțumesc frumos!

iulian68 [21.03.16 16:45:34] »

@papone: voi nu, am constatat și eu... ???? Și fii naiba mai atent ca ne facem de ras!

webmaster [21.03.16 21:08:38] »

@expertu - Un "bug" (neobservat până acum) în noul form de adăugare / editare articol "tăia" posibilitatea acordării de note la articolele despre Întâlniri.

Te rog indică o notă pentru

- distracţie şi relaxare

- cadru natural

Eventual şi pentru celelalte rubrici, dacă vrei (deşi notarea acestor capitole = cazare, servicii, restaurant) ar fi mai potrivite, în opinia mea, la eventualele reviews-uri de cazare = despre hotel / vile).

expertu [22.03.16 15:27:50] »

@webmaster - 10 pe linie. Sa nu stricam nota intalnirii.

kelyboy [22.03.16 15:35:44] »

@papone -... noi nu suntem normaliiii!!! Ura drăguţa mea, noi nu suntem normaliiii... !!!

webmaster26 [22.03.16 15:52:29] »

@expertu - rezolvat!

expertu, iulian68, kelyboy
Alte articole din această RUBRICĂ2016 Întâlnire AFA - Complex Diamond, Cinciş HD:

• pagină generată în 0.037642002105713 sec