ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.02.2010
ÎNSCRIS: 28.12.08
FEB-2010
2 AD. + 2 (12 si 5 ani) COPII

O alegere fericita

In vacanta petrecuta la Eurodisneyland am ales sa ne cazam la acest hotel dupa ce am gasit multe impresii pozitive despre el si nu am fost dezamagiti.

Este situat in apropierea Park-ului, cu shuttle bus-ul gratuit faceam cam 10 min pana la intrarea in Disneyland, bus-ul circula cu o frecventa de 20 min intre 6. 30-9. 30 dimineata si 21-24 seara si la 15 min in celelalte ore ale zilei.

In sezonul in care am fost noi preturile au fost reduse la jumatate, la receptie erau afisate tarifele pentru trei sezoane care variau intre 86 euro acum si 163 euro la vara, noptile din week-end fiind mai scumpe decat cele din timpul saptamanii.

In pret intra micul dejun, masa tip bufet, care chiar daca a fost aceeasi in fiecare dimineata, era consistenta continand sunca de doua feluri, cascaval, oua fierte, iaurturi de mai multe tipuri, compoturi diverse, gemuri, ciocolata gen finetti, cereale, lapte rece dar si fierbinte, cafea simpla si cu lapte, ciocolata calda, ceaiuri si sucuri la dozator si nu in ultimul rand delicioasele croisante. Ce au lipsit au fost salatele, pe care le-am gasit la cina. Toata lumea facea sandvisuri la pachet si nu a spus nimeni din personal ceva. In Park mancam de pranz din pachetel.

La check-in am fost intrebati la ce ora vrem sa servim micul dejun si ni s-au inmanat niste bonuri, fiecare cu alta culoare, pentru fiecare zi, pe care era ora stabilita de noi pentru mic dejun, si astfel era evitata aglomeratia din restaurant. In seara cand am ajuns la hotel am luat cina, tot tip bufet, gustoasa si bogata dar pretul ni s-a parut cam piperat: 20 euro de adult, copilul pana la 12ani, insotit de un adult, gratuit, si cu toate ca eram pregatiti sa platim 9euro pentru cel mare, pentru ca depasise varsta, am avut surpriza sa-l treaca cu vederea.

A doua seara, cand am intrat in Disney Village am vazut ca 20 euro nu mai parea asa de scump comparativ cu celelalte preturi intalnite, dar cu toate astea urmatoarele seri am mancat la McDonalds cu 24 euro 4 persoane.

Camera in care am fost cazati avea un pat mare matrimonial si doua paturi suprapuse pentru copii dar comode si pentru un copil de aproape 13 ani ca al nostru. Caldura o reglam singuri de la termostatul din camera, baia era igienizata zilnic, prosoapele zilnic schimbate, televizorul LCD si ce ne-a placut a fost coltul Welcome Bar cu fierbator pentru apa, ceaiuri la pliculete, ness, bombonele si biscuiti care era completat zilnic cu ce se consuma.

Adevarate 2* europene! In concluzie recomand acest hotel, daca vom reveni la Disneyland mai mult ca sigur ca ne vom caza tot aici pentru ca merita calitate-pret

Trimis de bitnic in 08.02.10 22:02:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în FRANȚA

VIZUALIZĂRI: 4566 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bitnic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Interior camera, paturile suprapuse
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 72.25 EUR pe cameră

bitnic [08.02.10 22:04:31] »

Webmaster, rog sa treceti locatia hotelului in Magny le Hongre, Disneyland Paris, eu nu am reusit. Multumesc

bitnic [08.02.10 22:14:11] »

Va rog stergeti P06, cea din parcul Disneyland, am incarcat-o accidental, multumesc

webmaster7 [08.02.10 22:15:26] »

Am adaugat in denumirea hotelului localitatea Magny le Hongre, aceasta unitate administrativa neavand rubrica dedicata pe site.

Disneyland si imprejurimile sunt incadrate in Ile de France, Paris.

Pe viitor, vom studia posibilitatea de a initia o noua rubrica pentru Magny le Hongre, daca numarul de impresii din aceasta locatie justifica masura.

Seara faina!

webmaster7 [08.02.10 22:31:34] »

Sters P06.

danait [20.02.10 20:36:39] »

Cu ce ati calatorit?

bitnic [20.02.10 20:42:51] »

Cu avionul, cu Wizzair am scris mai multe la review-ul despre Parkul Disneyland.

spezam [23.06.10 23:20:12] »

Multumesc pentru informatii. Vom ajunge la inceputul lui iulie si noi acolo!

webmasterX [10.05.15 12:40:00] »

@bitnic: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

bitnic [10.05.15 17:03:01] »

@webmasterX: Este ok, aceasta e poziţionarea hotelului, mulţumesc.

bitnic, danait, relu1988, spezam
    Alte impresii din această RUBRICĂKyriad Disneyland Hotel [Magny le Hongre]: