ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.03.2016
APR-2010
single

la PMM* = 486 CNY

Bine amplasat

Hotelul este foarte bine amplasat in imediata vecinatate a Orasului Interzis si a pietii Tienanmen.

Camerele sunt mari si spatioase, baile foarte frumoase si mari (cu unul din pereti din sticla :)).

Amplasarea pare usor dubioasa in cursul serii/noptii unde incep sa apara tot felul de persoane care-ti ofera "masaj", inclusiv o angajata a hotelului (maseuza la SPA) sa oferit sa-mi faca "masaj" special in camera.

Deasemenea, de reprosat serviciul de intermediere (esti sunat in camera si intrebat daca vrei "masaj" indiferent de sexul ocupantului camerei, important este sa fie singur.

Micul dejun este foarte bun cu diversitate mare insa la capitolul cina este spatiu de imbunatatit in privinta cantitatii si a calitatii mancarii.

Inca o data, amplasarea si serviciile per ansamblu, il face un hotel demn de luat in seama.

Trimis de adichi in 15.03.16 09:54:22
Validat / Publicat: 15.03.16 10:51:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CHINA. A mai fost în/la: Chongqing, Tianjin, Shanghai, Hong Kong, Guangzhou

VIZUALIZĂRI: 2293 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adichi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Exteriorul hotelului se incadreaza in tipul de arhitectura cunoscut si pe la noi.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 486.00 CNY pe cameră

webmaster26 [15.03.16 10:51:06] »

@adichi - Sunt mai multe Crowne Plaza în Beijing. Dacă nu l-am nimerit pe cel bun - Wangfujing - te rog să ne spui.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Crowne Plaza Beijing Wangfujing Hotel, BEIJING" (deja existentă pe sait)

mishu [15.03.16 11:57:51] »

Acum ce sa spun, varsta si sexul tau poate ca au facut sa fii solicitat pentru servicii de masaj . Lasand gluma de o parte Beijing este un oras prin care am trecut si eu de vreo 2-3 ori insa de innoptat doar o data si-ti recomand sa citesti despre acest hotel in care am stat aici vezi impresii pentru situatia in care eventual vei mai merge in China. Mi-a placut locul respectiv si daca ai sa citesti o sa gasesti si explicatiile de rigoare. In rest daca ai fost in China in mod sigur mai ai multe de spus (asa cum am avut si eu insa am spus mult pe scurt fata de cate ar fi fost), este o destinatie aparte si pot fi scrise lucruri frumoase. Calatorii placate in continuare.

adichi [15.03.16 13:41:38] »

@mishu - Cu siguranta, China este o destinatie de vazut si gustat in toata splendoarea ei (cu cele bune si cele rele). Aici, incerc sa-mi spun parerea despre hoteluri si mai putin impresiile turistice. Ca fapt divers, Orasul Interzis este cam singurul loc in care am fost de doua ori cu foarte mare placere si voi merge in continuare cu aceeasi placere. Deh, eu sunt mai carcotas, defect profesional

mishu [15.03.16 14:49:38] »

@adichi - Ai dreptate in ceea ce priveste ce are de oferit China, cat despre Orasul interzis sunt de acord este foarte frumos insa transformat mult de tot in comercial dat fiind afluxul mare de turisti.

Nu stiu daca ai vazut templul lui Confucius in Qufu, o destinatie mai putin calcata, poate din cauza de transport, insa din cate am vazut este pe traseul de tren intre Beijing si Shanghai astfel incat nu chiar rau, eu am ajuns acolo intr-un alt context (eram cazati in Linyi si am facut ceva drum cu masina mica), si daca te intereseaza o prima impresie despre acest loc poti citi aici vezi impresii, pe mine m-a fermecat senzatia pe care o simteai acolo, fiind ceva mai ocolit de toti turistii agitati din Beijing si ceva mai "verde".

O zi frumoasa

adichi, mishu