Royal Holiday Palace

înscris/ă în 14.03.16
JUL-2015
REGIM MASĂ Ultra all inclusiv

O experienta placuta

PRO- personal bine pregatit, priveliste frumoasa, animatori sociabili, mancare foarte buna si variata, curatenie impecabila.

CONTRA- internet aproape deloc, intrarea in mare foarte brusca (adanca la mal), inafara de activitatile animatorilor nu prea ai ce face.

=========

Durata sejurului a fost de 7 nopti (8 zile) in ultima saptamana a lunii iulie 2015. Initial am cumparat bilete la royal wings insa ajunsi la hotel ni s. a propus sa fim mutati la royal holiday ori adam si eva (toate 3 facand parte din acelasi lant).

Am ales royal holiday si nu imi pare rau de alegere fiind un hotel mai mult pentru tineret. Hotel nou, curatenia impecabila, iti era mila sa calci, curatenie zilnic in camera. Ziua avea ce face datorita animatorilor care aveau o gama variata de activitati pentru a nu te plictisi, animatori foarte sociabili (cu care am ramas prietena), personalul primitor - te intalneau pe hol, iti zambeau si te intrebau daca ai nevoie de ceva, chiar daca totul era pus la dispozitia ta.

Mancare variata, foarte multa, mancare chiar si dietetica. La capitolul dulciuri se stie ca turcii sunt as avand o gama variata.

Mare f curata dimineata, dar destul de adanca la mal. Preferam piscina care este aproape cat toata curtea hotelului. Internet doar in loby dar mergea f greu datorita numarului mare de persoane (cam 10 min sa se incarce o pagina). Fiind vorba de resort nu prea ai ce face si unde sa te plimbi, pe partea opusa hotelurilor fiind campuri.

ATENTIE! Nu cumparati suveniruri din zona hotelului deoarece preturile sunt chiar triple fata de orasul antalya. Nu recomand excursiile, se pierde o zi majoritatea fiind foarte departe de locatia hotelului. Apa nu este potabila in Turcia dar acest lucru vi se va comunica de catre ghid. Exista peste tot in curtea hotelului frigidere cu apa imbuteliata.

Temperatura poate ajunge si la 45 de grade (foarte cald).

Acestea fiind spuse este un hotel foarte bun, si se merita banii.

Impresii încărcate de Ralucamih in 14.03.2016 17:57:19

Validat / Publicat: 14.03.16 18:49:33

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ralucamih); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 13 voturi) nota2

[14.03.16 18:48:51]

@Ralucamih: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- artemisa24
[14.03.16 19:36:57]

am fost la RHP dar de revelion asa ca nu prea mi-am dat seama de adancimea marii la mal. in rest... sunt de acord cu tine, Royal Holiday este un hotel foarte bun

Publicitate    [25.08.19 11:14:51]