ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.03.2016
ÎNSCRIS: 09.01.13
MAR-2016
colegi

Liniste si pace

Prima experienta la Satul Prunilor a fost una foarte agreabila.

Zona nu este foarte spectaculoasa, mai degraba de deal, sub-montana, dar privelistea este foarte placuta. Evident depinde ce-ti doresti si ce iti place sa faci. Daca vrei liniste, aer curat dar si confort intr-un loc retras si primitor, poate ca merita sa alegi Satul Prunilor.

Am sa punctez in primul rand ce consider eu ca este atractiv la aceasta locatie:

In primul rand nu este pe DN1 ceea ce pentru cei din Bucuresti este un avantaj;

Vilele sunt facute pentru a merge in gasca, atat in varianta de autogospodarire (complet utilate cu bucatarie, living, terasa, gratar, central termica etc.) cat si in varianta comoda de restaurant sau pensiune completa;

Camerele sunt dotate toate cu televizor, baie etc. si fiind la etajul vilei iti dau posibilitatea de a petrece in livingul de la parter si cand nu mai poti urci la camera si te culci;

Noi am fost in grup destul de mare si ne-am grupat toti in livingul uneia din vile, unde am incaput 15 persoane fara probleme si mai era loc si de dans;

Mancarea din restaurant este mai degraba traditionala, fara chestii fistichii dar foarte gustoasa.

Punctele negative identificate de mine sunt:

Am primit camera ceva mai tarziu decat restul grupului pentru ca nu era inca eliberata;

Data fiind aceasta intarziere, au fost schimbate doar asternuturile si prosoapele insa curatenie nu s-a mai facut. Si cel putin in baie a fost chiar neplacut: praf, par cazut pe jos, prin cada etc. Iar unele insecte moarte de sub paturi si pe dupa usi indicau ca acest lucru nu este o intamplare izolata. Am facut si niste poze pe aceasta tema dar nu am sa le postez pentru ca nu consider acest aspect ca fiind definitoriu pentru acest complex;

Gazonul este impecabil, nimic de zis dar eu as fi preferat mai multi copaci in curte.

Cred ca nu se doreste a fi un loc pentru familii cu copii pentru ca, desi este loc berechet, nu am vazut niste atractii pentru copii, ceva. Doar un leagan pentru adulti, destinat mai degraba unei seri romantice.

Restaurantul simplist, destul de curat, dar gustul mancarii este intr-adevar excelent;

Personalul nu este profesionist insa am apreciat foarte mult amabilitatea si bunavointa.

Ca sa concluzionez, recomand acest loc pentru grupuri si m-as intoarce cu placere acolo.

Trimis de mristi in 09.03.16 15:02:03
Validat / Publicat: 09.03.16 17:30:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MOROENI.

VIZUALIZĂRI: 2481 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mristi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Aurici
[10.03.16 10:46:56]

@mristi - Cunosc foarte bine zona, bântui destul de des pe la Dealul Frumos, satul de lângă vilele despre care ne-ai povestit, dar m-ai debusolat complet.

În caseta tehnică avem regim masă, pensiune completă iar la preț sejur, 260 lei exclusiv masa. Cred că este vorba despre 130 lei doar cazare pentru o noapte. Înțeleg bine?

Poți să-mi spui câte camere sunt în fiecare vilă?

Și cum înțeleg că voi ați mâncat acolo și nu v-ați autogospodărit, poți să ne spui cât a costat pensiunea completă pentru o zi?

mristiAUTOR REVIEW
[10.03.16 13:20:43]

@Aurici -

Intr-adevar pretul scris de mine se referea la tariful standard al camerei 130 lei/noapte.

In fiecare vila, la etaj, sunt cate 3 dormitoare, dintre care 2 cu cate 2 paturi si unul mai mare care are pat matrimonial si balcon. Iar la parter este livingul mare cu bucatarie deschisa si o baie micuta.

Preturile referitoare la pensiunea completa sunt afisate pe site-ul complexului insa in cazul grupurilor mai mari se pot negocia.

Aurici
[10.03.16 13:39:40]

@mristi - Mulțumesc pentru detalii. Poate fi o variantă și pentru noi.

Bogdan C*
[16.03.16 14:41:19]

@mristi - Buna ziua si multumim mult pentru impresiile placute si aprecierile pe care le-ati postat aici si ne cerem scuze pentru disconfortul aparut in momentul cazarii.

Intr-adevar a fost un late ckeck out al grupului cazat anterior, dar asta intr-adevar nu reprezinta o scuza si din pacate nu am reusit sa fim fermi si sa asiguram eliberarea tuturor vilelor in timp util, astfel, asa cum spuneti, pregatirea camerei (sper din tot sufletul sa fi fost singura) nu a fost corespunzatoare in totalitate.

Imi pare sincer rau ca nu ne-ati atras atentia, in acest fel cu siguranta si cu scuze am fi remediat pe loc situatia.

Va asigur ca ne-am insusit pe deplin observatiile dvs si va asteptam cu drag sa reveniti la Satul Prunilor.

NB Bogdan C* este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][2 voturi]