ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.03.2016
DIN: Botoșani
ÎNSCRIS: 27.08.12
SEP-2015

7 nopti la Andreolas Luxury Suites

Cazarea in Tsilivi a fost la Andreolas Suites Luxury, situata chiar pe malul marii. Atat de aproape de mare incat nici plaja cu nisip nu aveam. Sezlongurile (gratuite si suficiente pt. cei cazati in hotel) se aflau pe peluza iar 3-4 trepte te duceau direct in Marea Ionica.

Cladirea, vopsita in culori deschise in armonie cu mediul, dispune de apartamente si suite. Noi am avut 2 suite (am fost 2 familii) cu vedere lateral la mare.

Suita este compusa dintr-un dormitor mare, cu pat dublu (saltea foarte buna) cu 2 noptiere, sifoner, televizor L. C. D. (nu ca ne-ar fi trebuit), aer conditionat, oglinda si support pt. troler. Baia cu cada, uscator de par, iar consumabile e bine sa aveti de acasa. Exista sapun lichid si putin gel de dus.

Suita este completata de un spatiu generos de relaxare (cu o canapea extensibila), o camera de luat masa spatioasa, dotata cu masa si scaune, o chicineta, cu mobilier, frigider, o cana electrica, filtru de cafea, o plita (foarte mica) electrica, ceva vesela si tacamuri…..., regula casei:sa nu se gateasca in camera!

Balconul cu scaune si masuta ofera o priveliste superba cand savurezi o cafea sau un pahar de vin spre seara dupa o zi de umblat sau de plaja.

Lenjeria se schimba la 2 zile, prosoapele zilnic si se ofera si prosoape pt. plaja.

Micul dejun nu foarte bogat si nici foarte variat. Cafeua si sucul limitate, erau servite la masa de personal si atentie daca doresti in loc de cafea un capucino, acesta il platesti!

Acest fapt este un minus si nu cred ca vor avea un profit mai mare taxand o cafea, mai ales ca am avut zile in care nu am servit micul dejun….

Parcarea privata este sigura si foarte aproape de hotel.

Proprietara si personalul vorbesc engleza cat sa te poti intelege.

In apropiere este un supermarket, un aprozar si peste gard de hotel este un bar (Fredi’s) unde se poate si manca. Am uitat sa va spun ca hotelul serveste doar micul dejun si eventual un sandwich.

In 5 minute de mers pe jos ajungi la strada principala si de aici in stanga sau dreapta vei gasi taverne si magazine pe gustul fiecaruia.

In ansamblu un loc bun pentru cazare (cu mici lipsuri), cu marea la picioare, curata si linistita, cu soare mult si oameni frumosi!

Trimis de DOINITA in 08.03.16 08:47:41
Validat / Publicat: 08.03.16 10:34:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2487 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P08 Privelistea din balcon.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster26 [08.03.16 10:34:09] »

@DOINITA - rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=20043.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • ===

Mutat în rubrica "Andreolas Luxury Suites [Tsilivi], ZAKYNTHOS" (nou-creată pe sait)

DOINITA [08.03.16 12:51:40] »

@webmaster26 - 37°49'02.7"N 20°52'06.9"E (Se afla chiar langa Freddie's Beach Bar)

webmaster26 [08.03.16 12:59:34] »

@DOINITA - Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate.

adryana [10.03.16 13:22:37] »

draga mea, sigur nu ai gresit pretul? mi se pare mult, foarte mult in conditiile in care lejer mergeati si cu avionul amandoi la banii astia.

DOINITA [11.03.16 10:57:22] »

@adryana - Intradevar, cazarea nu a fost ieftina dar in suita rezervata puteau fi cazate 4 persoane.

calatorul [11.03.16 15:31:06] »

Multumim pentru informatiile utile si pozele lamuritoare, am satisfactia ca iar am nimerit votul de SB pentru o relatare folositoare. Alegeri inspirate si vacante placute!

adryana, calatorul, DOINITA