ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.03.2016
ÎNSCRIS: 07.04.10

Un martisor cat o mie de cuvinte

Era o zi frumoasa de primavara (1 martie) si m-am dus un magazin sa cumpar martisoare. Am gasit niste felicitari superbe cu flori de primavara. Era primul an in care am ales sa dau fetelor felicitari in plic. Cand am ajuns la casa, domisoara mi-a spus cu o usoara invidie in glas: Oooo, da aveti multe fete sa le dati martisoare! Da, cunosc multe fete si fiecare este speciala in felul ei.

I-am urat o primavara frumoasa si am plecat. Au trecut ceva ani de atunci, dar in fiecare an am continuat sa ofer cu mare placere martisoare-felicitare tuturor colegelor, prietenelor, vecinelor, de la femeia de servici pana la directoare, intr-un cuvant doamnelor speciale din viata mea.

A sosit timpul sa va ofer si dumneavoastra, dragi doamne si domnisoare cititoare de pe amfostacolo un martisor si sa va doresc o primavara frumoasa, cu multe bucurii si realizari!

Cu drag,

IONUT, alias mugur007

Trimis de mugur007 in 01.03.16 14:04:58
Validat / Publicat: 01.03.16 14:46:59

VIZUALIZĂRI: 965 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 O primavara frumoasa va doresc!
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2025 PMA (din 25 voturi)

elviramvio
[01.03.16 14:51:38]

@mugur007 -

Primit cu drag "mugur" de primavara, chiar daca e un celebru 007, multumesc mult.

Zoazore
[01.03.16 14:57:37]

@mugur007 - Multumesc, "nume de primavara".

Multumesc si pentru toate cuvintele-martisoare pe care ti le-am citit pana acum!

Mearga-ti pana si-n continuare! Sa fii sanatos, iubit si fericit!

[01.03.16 15:42:08]

Multumim foarte frumos, de asemenea o primavara frumoasa si inMUGURita

Carmen Ion
[01.03.16 16:16:23]

@mugur007 - Mulţumesc frumos de urări. numai bine şi ţie!

irinad
[01.03.16 16:59:20]

Mulțumim, cele mai frumoase gânduri şi pentru tine! ☺

monaca
[01.03.16 18:37:59]

Dragut!!!

teona
[01.03.16 22:20:35]

O primavara frumoasa si tie si... sa nu-ti pierzi acest obicei, de a darui.

ANILU
[03.03.16 16:28:48]

Multumesc pentru urari "mugur".

Eu si acum mai primesc felicitari cu sau fara martisor, in cutia postala.

Stii cat de placut este.

ANILU, elviramvio, irinad, mishu, monaca, teona, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂFilozofări de suflet (mai puţin turistice):