Pensiunea Lidana

DIN Vama [SV]
înscris/ă în 09.11.10
FEB-2016

Drept la replică

Dreptul la replică se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):
"Dezamagitor"

Considerăm natural să învăţăm din critici, atunci când reflectă realitatea. Dar credem că toată lumea este de acord că nu am "cerşit" cele 4 stele ci ne-au fost acordate de către instituţiile abilitate, pe considerente de confort şi calitate.

Ne bucurăm atunci când turiştii apreciază superba piscină care este parte integrantă a Centrului de Agrement şi ştim că toţi parametrii aditivilor care conduc la recircularea şi igienizarea apei sunt atent monitorizaţi. Acelaşi lucru putem afirma şi despre temperatura din incintă. Despre anumite sensibilităţi specifice, care diferă de la persoană la persoană, putem discuta.

În ceea ce priveşte aspectul camerelor, acesta se integrează în linia generală a locaţiei şi a fost gândit să satisfacă exigenţele majorităţii turiştilor. Dacă există persoane care ar prefera ciucurii şi pernele dintr-un iatac turcesc sau, dimpotriva, s-ar simţi excelent în condiţii spartane, recunoaştem că nu am optat pentru extreme.

Pe de altă parte, rareori ni s-au ridicat probleme la achitarea notei. Într-o unitate în care servicii de genul „din partea casei” sunt la ordinea zilei, bănuieli de genul celei exprimate sunt cel puţin exagerate. Sigur, suntem conştienţi că relaţia directă dintre turist şi ospătar poate să conducă la genul acesta de asperităţi, în cazul în care acesta din urmă, dacă se întâmplă să fie de sex feminin, insistă să afişeze o verticalitate morală, greu acceptată de o serie limitată de clienţi. Ne bucurăm totuşi că personalul nostru reuşeşte să fie pe aceeaşi lungime de undă cu majoritatea turiştilor.

În ceea ce priveşte mărimea şi greutatea bilelor din sala de bowling, ne asumăm critica dar suntem convinşi că respectă cerinţele.

Aşadar, ne bucură că motivul pentru care veţi reveni ţine de deliciile scoase din bucătăria pensiunii.

Vă mulţumim!

Impresii încărcate de pensiunealid in 15.02.2016 17:26:18

Validat / Publicat: 15.02.16 17:55:41

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pensiunealid); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 1 voturi) nota2

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos