Transilvania Hotel

înscris/ă în 24.08.15
MEMBRU: PREMIUM
FEB-2016

Hotel Transilvania - cazare bună

Hotelul Transilvania este de 3*** și de 4****. Noi am avut o cameră de categoria 3***. Din păcate poze nu am făcut însă camera arată așa cum am văzut-o pe net. Camera nu este extraordinar de mare însă suficientă pt timpul petrecut în ea (doar să dormim 😴). Hotelul beneficiază de lift, noi am avut camera la etajul 1. Din păcate camera noastră cu nr114 a avut vederea în curtea interioară (vedeam blocuri) însă după cum am spus nu am stat prea mult în ea deci a fost ok. Noi am fost 3 persoane (2 adulți și 1 copil de 9 ani). Nu am cerut un pat în plus pentru că patul pe care-l avem era suficient de mare pentru toți 3.

Dimineața am luat mâncare dejun suedez care este destul de consistent: cafea, lapte cald, cereale simple și cu ciocolată, ouă ochiuri și omletă, crenvurști, brânză și cașcaval, măsline, bacon și cârnăciori prăjiți, roșii, castraveți și ardei gras, chec, fursecuri cu și fără ciocolată, croissant cu 🍫 și gem, dulceață, fructe proaspete dar cred că erau pt fresh de fructe. Cred că toată lumea ar putea fi mulțumită de micul dejun.

Personalul hotelului este amabil și mi-a plăcut în mod deosebit de cameristă, o doamnă de 45-50 de ani care a fost extrem de drăguță, ne-a zâmbit, ne-a mulțumit că am ales hotelul lor și ne-a spus că ne mai așteaptă și cu altă ocazie.

Locația hotelului este perfectă la mai puțin de 2 km de mers pe jos până la Alba Carolina.

Recomand hotelul celor care caută o cazare bună!

Impresii încărcate de Lale in 12.02.2016 19:22:30

Validat / Publicat: 12.02.16 20:14:29

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Lale); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[12.02.16 20:15:01]

@Lale - Mulțumim pentru impresii!

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 70&ridAnt=66947