Pensiunea Ellemar

DIN Iaşi
înscris/ă în 26.01.16
JAN-2016
REGIM MASĂ FARA MASA

Nu chiar 4* la Ellemar, dar OK; mancare si servire exemplare in schimb la Casa Bucovineana, 2*

3 cupluri am decis sa mergem la Vatra Dornei pentru un week-end prelungit, cu intentia de a sarabatori ziua de nastere a unui prieten.

Am ales Pensiunea Ellemar fara sa ne bazam pe recomandarea cuiva, la noroc. Am ajuns vineri seara in jurul orei 20.00 si prima surpriza nu musai neplacuta, dar cel putin deconcentranta a fost sugestia de altfel eleganta a gazdei de a ne descalta la intrare. Am facut-o, si de pe hol am ajuns direct in sufrageria comuna unde alti turisti cazati deja acolo serveau cina. Ne-am cam speriat cand am vazut asa de multi copii, dar intrucat ii avem si noi acasa am strans din dinti si am trecut peste.

In pensiune foarte cald si foarte curat, dar nu stiu daca merita toate cele 4*: unul din noi a ramas cu sertarul in mana, TV-ul asezat in fata oglinzii, o singura priza in camera. Gazda nu s-a mai facut prezenta pana la decazarea noastra luni, deci nu am simtit-o foarte implicata.

Pentru a evita conflictul cu parintii copiilor care bineinteles ca dormeau la ora 22.30, cand noi am vrut sa jucam Remy, ne-am mutat in separeul de afara, unde s-a facut foc pentru a incalzi camera (foarte placuta atmosfera, dar fumul destul de deranjant).

La 8.00 dimineata am inceput sa auzim copiii jucandu-se, izolarea fonica a camerelor lasa foarte mult de dorit, lucru deranjant pentru toata lumea cred.

Am intrat tot la noroc la restaurantul Casa Bucovineana, unde ne-a servit cel mai amabil si profesional ospatar din cati am vazut: dra Alina, foarte placuta si o mancare geniala.

In rest, fara zapada, prea multe nu mai sunt de facut in Vatra Dornei, dar am avut un sejur relaxant.

Impresii încărcate de Suza in 05.02.2016 11:09:41

Validat / Publicat: 05.02.16 12:19:15

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Suza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 11 voturi) nota2

[05.02.16 11:41:31]

@Suza: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Pensiunea Ellemar, VATRA DORNEI" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 29&ridAnt=66799

• N-a fost rau... la Ellemar (Feb.2018) - punctaj satisfactie: 8.83 (scris in 13.02.18 de DOINITA din BOTOșANI) - RECOMANDĂ