Nunți, botezuri, revelioane, alte evenimente temporare în București și împrejurimi

01.02.2016
Avatar cosminp
înscris/ă în 13.08.09
MEMBRU: SENIOR
JAN-2016
TIP:

NOTĂ: ARTICOL OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC TEMPORAR ori RESTRÂNS

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

Revelion 2016 la Casa DANTE

„Casa Dante”, al carui nume este inspirat din numele liceului in spatele caruia se afla (Liceul Dante Aligheri), este localizat la intrarea in parcul IOR, vis-a-vis de intrarea in strandul Cara (Titan).

Locatia este extraordinara, avand optiunea de a te plimba, inainte sau dupa masa, prin parc sau pe malul lacului, unde ai si locuri de distractie pentru copii.

Restaurantul este dispus pe doua niveluri, parter si etaj, cu circa 50 locuri, respectiv 40 locuri, cu terasa si cuptor pentru pizza. Aici am mancat una din cele mai bune pizza.

Revelionul l-am arvunit, fara avans, prin luna octombrie si l-am achitat la inceputul lunii decembrie. Pret: 260 lei/adult si 200 lei/copil (fara bauturi alcoolice).

La parter a fost organizata o petrecere mai zvapaiata, iar la etaj erau cupluri, prieteni si familii cu copii. Recomandarea a fost ca familiile cu copii sa petreaca la etaj.

Meniul a fost conceput astfel incat sa ai de toate, a fost bine gatit, frumos prezentat, apetisant.

Bautura: open bar-whisky, votca, vin, campari, gin, ... si altele.

Muzica: DJ. Imediat dupa ora 10 jumate, seara, a venit o formatie de dansatori (≈16-20 ani), super: dansuri populare, ursul, capra, tiganesti, plugusorul. De bun gust si de mare efect.

A fost loc de dans iar la miezul noptii s-a vazut jocul de artificii din parc, organizat de Primarie.

Noi ne-am simtit foarte bine si, foarte probabil, urmatorul revelion sa-l petrecem tot aici.

In restul anului, poti savura linistit orice din meniu. Personalul este amabil si rabdator.

Sa nu va asteptati la enșpe stele Michelin, dar nici la puburile din mall-uri. Oricum, mie mi se pare peste media restaurantelor de cartier.

Ah, era sa uit: portiile sunt generoase. Preturile sunt medii, de circa 30-50 lei/masa/persoana cu bautura.

Sa aveti vremuri frumoase!

Impresii încărcate de cosminp in 01.02.2016 14:35:09

Validat / Publicat: 01.02.16 15:44:51

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cosminp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  9450 PMA (din 15 voturi) nota2