ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.01.2016
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 30.01.16
JAN-2016

O mare pacaleala

O zi buna va urez tuturor celor care vor sa vina in Mauritius.

Va scriu din Hotel Shandrani.

Suntem in a doua zi de cazare.

Este un hotel de 3 stele adevarate nu de 5. Masa este de 2 stele.

Aceeasi mancare in acelasi loc nici macar nu se schimba pozitia.

Am platit 10 zile all inclusv dar este o mare teapa.

Seara ne obliga sa circulam in pantaloni lungi (barbatii) in conditiile in care masa si barul sunt acelasi locatii ca cele din timpul zilei, cald, locul nu este ventilat si un adevarat disconfort.

Seara locul in care se serveste masa este foarte slab iluminat, greu sa gasesti si sa vezi ce mananci si apoi stau sa ma intreb este chiar necesar sa te imbraci in pantaloni lungi?

Daca noi, adultii gasim cat de cat sa mancam ceva care sa fie bun pentru copil e un calvar. Un copil nu poate manca condimentat, sau alte mancaruri cu gusturi ciudate un copil vrea o supa, vrea un pui, vrea un fresh, pe care nu le gasim decat seara. in nici un loc nu am vazut supa servita doar seara si aia una singura, nu ti se ofera optiunea de a alege din mai multe feluri. Fructele sunt putine si foarte urate, neapetisante.

Am mai intalnit aici un grup de romani care au copii si au aceeasi problema in asigurarea mancarii.

Masa de dimineata este intre ora 07:00-10:00. Daca nu ai mancat in acest interval (sa nu uitam copii pe care trebuie sa-i trezim) trebuie sa asteptam ora 12:30.

Am comandat dupa ora 10:00 la receptie si greu am obtinut un sadwich rece si uscat la ora 11:30 care nu era nici pe departe pe gustul copilului iar pentru hotel de 5 stele nu trebuie sa mai amintim.

Bauturile nu pot sa ma exprim dar am baut un mojito si un gin tonic dar nu pot sa spun ca seamana cu ceea ce am baut in alte locuri.

SPA : O MARE, MARE TEAPA dar nu mai fac comentarii.

Entertainment foarte foarte foarte... slab dar ma simt "bine" ca sunt in pantaloni lungi seara si cream o atmosfera de "5 stele"???!!!

Au un loc de joaca pentru copii care este mai mult inchis si au si program (trebuie sa ne jucam dupa program)

Plaja, fasia de nisip ingusta, pe litoralul romanesc ne putem lauda cu o plaja de supercalitate dar aici suntem in Mauritius.

Daca mergi la plaja putin mai departe trebuie sa ai apa cu tine, mancare... Nimeni nu vine la tine.

Nu vreau sa par un carcotas dar am fost in multe locuri atat in concediu cat si in interes de serviciu si am fost cazat in hoteluri de la 2 la 5 stele din care cauza pot sa fac diferenta.

Doresc sa fac cunoscut acest hotel celor care vor sa vina aici si sa se gandeasca bine inainte sa plateasca 8500 de euro.

Trimis de Borat in 30.01.16 12:59:51
Validat / Publicat: 30.01.16 13:40:25
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MAURITIUS

VIZUALIZĂRI: 4660 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Borat); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 300.00 EUR pe cameră

[30.01.16 13:39:19]

@Borat - @Borat: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

[30.01.16 13:40:06]

@Borat - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 70&ridAnt=66702

• Alte impresii din această RUBRICĂShandrani Hotel [Blue Bay]:

• pagină generată în 0.031611919403076 sec