ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.01.2016
ÎNSCRIS: 20.12.15
JAN-2016

Extrem de nemulțumit

Therme Otopeni Waterpark - DEZAMAGIRE

JALNIC față de așteptări.

Am fost în Galaxy PE 16. ianuarie. La toboganele pentru copiii mici scara era neterminată. Cum au obținut autorizația de funcționare?

Pentru patru tobogane se urca pe o scară de 1 metru lățime. Scara trebuia să aibă laterale de sticlă sau de orice dar așa copiii pot cădea în orice clipă. La finalul toboganelor despre care vorbesc nu era nici un îngrijitor. Degeaba striga o fată disperată prin stație ca nu venea nimeni.

Au fost multe accidente astăzi. Sus la toboganele cele mari NU MAi Da-ti voie cu copii mici. Accidentele au fost multe.

Galaxy trebuie să aibă o capacitate. Astăzi le-ați dat drumul ca la vite fără să estimați câți au intrat. Parcă era la piață.

În zonă Galaxy există decât un mini restaurant care are 12 mese pentru toată multimea de oameni din interior.

Apa nu avea 33 grade. Era mai rece. La vestiare credeți ca e suficient un uscator la 66 de vestiare???

Nu trebuie să mai spun ca șezlongurile nu erau suficiente nici pentru 1/5 din oameni. Era o harababură și toți se certau cu supraveghetorii. La piscinuta mică pentru copiii de până la 3 ani cum v- ați gândit sa-i faceți interiorul din piatră? Alt material mai tare pentru micuți nu a-ti găsit?

De ce nu sunt piscine în Galaxy cu temperatură diferită?

Am întrebat o fata din staff care stătea pe telefon undeva sub toboganele cele mari dacă găsesc un plasture sau pe cineva care să îmi dea un ajutor pentru rană și nu știa nimic. Ulterior am găsit încăperea după mai multe întrebări.

Nu știu cine v-a montat amaratul ală de microfon dar când se făcea câte un anunț toată lumea se strâmba. Nimeni nu înțelegea nimic. Nici macar personalul. Se auzea un zgomot tare și neînțeles.

Dacă a-ti făcut parcare în 2015 de ce nu există măcar 70 cm pentru pietoni??

Nu am timp să mai scriu dar...

Trimis de DanielPirvu in 17.01.16 23:12:47
Validat / Publicat: 18.01.16 00:08:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 8081 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DanielPirvu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Aceasta este piscina din Galaxy cu toate atracțiile ei. Mini restaurantul este undeva la etajul 1 în dreapta imaginii

webmasterX [18.01.16 00:08:25] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 47&ridAnt=66492

webmaster [18.01.16 00:23:42] »

Și nu în ultimul rând, @DanielPirvu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Și... de asemenea, mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vizită.

DanielPirvu [18.01.16 02:24:52] »

Mda... dacă citim regulamentul lor, nu avem voie să folosim aparatul foto sau telefonul decât dacă pozam numai membrii familiei (ceea ce mi se pare normal) dar cum să fac asta la câtă lume era pretutindeni? La cât de supărat eram nu- mi mai ardea de poze

DanielPirvu [18.01.16 02:37:41] »

@webmaster: am mai scris ecou la hotel Amano Berlin (de bine). Îmi voi face timp să scriu și despre See life Berlin care e super.

fanespoitorul [18.01.16 15:35:56] »

@DanielPirvu - http://www.click.ro/news/bucuresti/vrei-balaceala-de-lux-pregateste-te-de-cozi.

Cred ca mai este de lucru sau o fi facut special pentru noi.

Poate ne spune cineva care a fost la vecini, la ei cum o fi??

criss6dia [21.01.16 14:06:19] »

Prea multe greseli gramaticale, mai ales intr-un articol atat de scurt. "NU MAI Da-ti voie", "În zonă Galaxy există decât un mini restaurant", "a-ti făcut parcare"... Sincer, Webmaster, ar trebui luate masuri in asemenea cazuri...

webmaster [21.01.16 14:44:04] »

@criss6dia -

Sincer, Webmaster, ar trebui luate masuri in asemenea cazuri...

Nu împărtăşesc *deloc* acestă părere.

Felul în care un autor scrie impresiile contribuie în mod natural & firesc la modul în care acestea sunt percepute de fiecare cititor. Unii cititori se vor regăsi într-un anumit mod de a scrie (şi vor da o pondere mai mare impresiilor scrise de oameni asemenea lui), alţii - dimpotrivă.

Nu intervenim niciodată asupra gramaticii impresiilor. La urma urmei, suntem totuşi un sait de turism, care se adresează în egală măsură atât celor cu exprimare "riguros-academică", precum şi persoanelor din cealaltă extremă. Fiecare poate alege ce-i place.

traian.leuca † CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [21.01.16 17:17:21] »

@fanespoitorul - In plin sezon estival este cam la fel. Turisti multi veniti cu autocarele, agomeratie, sezlonguri putine, restaurant cu putine locuri. La un astfel de strand termal acoperit uscatoarele de par lipseau cu desavarsire!

Sindrom [26.01.16 03:45:43] »

Nu vreau sa fiu luat in nume de rau, dar de ce te-ai duce undeva unde stii ca o sa fie nebunie.

Nici altii nu sunt mai cu mot in vest. Tin minte acum 3-4 ani am fost la Europa Park de ziua Elvetiei. Si cat de pare e parcul n-aveai loc sa te misti. Numai zic de 2-3 ore asteptare la fiecare carusel.

Iar la noi... asa e tot timpul la o deschidere de genul sau la un obiectiv mai rasarit.

criss6dia, DanielPirvu, fanespoitorul, Sindrom
Alte impresii din această RUBRICĂTherme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti]:

• pagină generată în 0.064635992050171 sec