Arora Hotel [Yavansu]

înscris/ă în 16.07.09
JUL-2015
cu transport AUTOCAR

O vacanta reusita.

Desi au trecut luni bune de cand am petrecut concediul in Kusadasi, ne-au ramas in minte minunatele clipe petrecute acolo.

Deoarece comentariile anterioare erau de cele mai multe ori nefavorabile hotelului, cred ca este de datoria mea, pentru ca intr-adevar ne-am simtit bine, sa fac cateva comentarii.

1. Drumul cu autocarul din Bucuresti. Obositor sa stai 24 de ore intr-o masina, dar pentru noi a fost un lucru inedit, iar cu ajutorul ghizilor am aflat destul de multe despre locurile pe unde am trecut.

2. Aceeasi Claudia ne-a intampinat si cu ajutorul ei am rezolvat rapid cazarea, precum si excursiile optionale.

3. Camera curata. S-a schimbat lenjeria o data si prosoapele parca de 2 sau 3 ori. Am avut camera spre partea opusa marii, dar nu ne-a deranjat.

4. Mancarea a fost proaspata, multa, gustoasa si pentru toate gusturile. In plus seara se faceau multe gratare...

5. Excursiile. Am fost cam la tot ce se putea. 5 excursii si nu regretam nici un minut asta, chiar daca a insemnat sa stam destul de putin pe la hotel.

6. Piscina si marea. La piscina era aproape mereu aglomerat, iar animatia destul de slabuta.

Sezlonguri la mare erau cam impracticabile, datorita faptului ca plaja este foarte ingusta si este destul de circulata zona.

7. Kusadasi. Am fost de cateva ori in bazar si la plimbare. Totul a fost ok.

8. Raport pret/calitate spre maxim (parerea mea.)

Impresii încărcate de all4u* in 16.01.2016 21:12:33

Validat / Publicat: 16.01.16 21:58:09

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (all4u*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 13 voturi) nota2

[16.01.16 21:57:48]

@all4u: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

***

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 59&ridAnt=66475

***

- catalinioan
[04.07.17 03:09:11]

@all4u: Anul acesta nu a fost nimeni la Arora Hotel?

Publicitate    [23.09.19 17:09:04]

• Vacanta vesela (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 9.40 (scris in 17.06.14 de Grigorie Mihail din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Dezastru (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 2.25 (scris in 24.08.13 de gabibuzau din BUZAU) - NU RECOMANDĂ
  • Vacanta cu peripetii (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 6.55 (scris in 26.07.13 de Luminita Rebej din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Modest (Jun.2013) - punctaj satisfactie: 0.50 (scris in 08.11.13 de VOIAJ din BACAU) - NU RECOMANDĂ
  • Dezamagire totala!! (Oct.2012) - punctaj satisfactie: 3.00 (scris in 04.10.12 de Azaleea din ALEXANDRIA) - NU RECOMANDĂ
  • Horrora (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 2.70 (scris in 29.09.12 de turkishdelight din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Sejur low cost (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 8.15 (scris in 16.09.12 de cristi.ene1976 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ