ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.01.2016
AUG-2015

Sub orice critică
Sub orice critică

De evitat acest hotel!!

Scriu acest review pentru persoanele care doresc un sejur LINISTIT si cu minime cerinte de igiena din partea personalului hotelier.

In primul rand vreau sa spun ca NU veti fi cazati in camerele pe care vi le prezinta agentia [**8] ci in alta cladire vizavi. Camerele din pozele de pe site sunt pentru germani, englezi, polonezi, italieni =» deci persoane cu alte venituri decat romanasii nostri. Noi, romanii, avem rezervate camere la parter, cu mucegai pe pereti care miroase inca din intrarea in camera. AVIZ FAMILIILOR CU COPII, EVITATI HOTELUL!!!

Am ales Thassos pentru frumusetea insulei, nu suntem un cuplu cu standarde ridicate, ci o familie modesta. Am vrut doar un pat unde sa ne odihnim dupa plimbarile din timpul zilei si o baie unde sa ne spalam de nisipul fin al plajei Golden Beach...

Am dat peste o camera (nr. 5) la parterul unei cladiri de 2 etaje. Marele plus este ca fiind la parter era foarte racoroasa, nu am avut nevoie sa platim pt aerul conditionat, in rest... :

- iti duceai singur gunoiul

- lenjeria de pat a fost schimbata cu 2 zile inainte de plecare

- ENORM de multe albine, viespi mari si periculoase, trebuia sa avem in permanenta draperia trasa peste usa de la intrare altfel riscam sa nu dormim toata noaptea...

- baia... o mare dezamagire... in prima zi am gasit capul de la dus plin de mucegai pe langa orificiile unde iesea apa cu care trebuia sa ne spalam! Prietenul meu a hotarat sa il desfaca si sa ne spalam direct cu furtunul insa am reusit sa luam legatura cu o femeie de servici si ne-a adus altul, dar de data asta plin de calcar??!!

- usa de la baie se tinea doar intr-o balama si de aceea trebuia efectiv sa fie rezemata de toc...

Din pacate nu am poze sa dovedesc cele mentionate anterior, nu am avut in cap atunci ca voi face acest review, insa pot spune ca pentru banii dati pe o astfel de cazare este o mare NESIMTIRE din partea agentiei (176 euro cazare + 329 lei transport =» de persoana).

Pe viitor sfatuiesc persoanele sa evite acest hotel, sa evite agentiile din tara noastra, sa achzitioneze pachete de sejur direct de la detinatorii hotelurilor/pensiunilor de acolo pentru ca le luati mai ieftine si la conditii de necomparat!

Noi ne-am invatat lectia.

Referitor la insula, chiar merita! Nu ratati croaziera pe mare, chiar aveti ce vedea, inclusiv delfini ce se apropie de vas nesperat de mult si ofera un spectacol minunat.

Trimis de alina5688 in 16.01.16 13:44:58
Validat / Publicat: 16.01.16 14:47:18
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2245 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alina5688); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.01.16 13:56:01]

@alina5688: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 16&ridAnt=66469

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Emerald Hotel [Skala Panagia], THASSOS" (deja existentă pe sait)

Dan-Ioan
[16.01.16 16:44:57]

@alina5688 -

Scurt, dar bun/foarte util. Debut promițător. Ține-o așa! Bun venit în comunitate!

alina5688AUTOR REVIEW
[16.01.16 17:02:59]

@Dan-Ioan: Multumesc. O sa incerc sa gasesc si niste poze in vederea completarii review. ului. Toate bune!

calatorul
[02.03.16 16:22:01]

Multumim pentru informatii si sfaturile oferite, imi pare rau de neplacerile intampinate, este posibil oricand mergi prima data intr/un loc necunoscut. Iar din relatarile de pe AFA se pare ca unii au avut surprize in locuri unde reveneau multumiti de prima vizita. Pana acum noi am avut norocul sa nu patim astfel de intamplari, dar surprizele pot aparea oricand si oriunde. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

alina5688, calatorul, Dan-Ioan
Alte impresii din această RUBRICĂEmerald Hotel: