ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.01.2016
NOV-2015
team-building

încărcat de pe telefon!
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

As reveni oricand cu cea mai mare placere

am petrecut un weekend minunat alaturi de colegii mei.

Gazda ne-a surprins inca din prima zi, asteptandu-ne cu niste platouri traditionale. Efortul depus de gazda nu a favut decat sa ne faca mini vacanta mai frumoasa. Recomand papanasi cu mare placere :).

Serviciile de cazare sunt ce trebuie pentru cine nu este foarte pretentios, baie in camera, tv, mobilier nou.

Locatia este una superba, aproape de pirtie. Drumul pana acolo este putin cam greu, la un moment dat exista o portiune cred ca in lucru, ca erau putine gropi.

Trimis de ionut_aron in 15.01.16 09:57:57
Validat / Publicat: 16.01.16 21:22:22

VIZUALIZĂRI: 1070 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionut_aron); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -8 PMA (din 8 voturi)

webmasterX [16.01.16 21:18:35] »

@ionut_aron: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca mai multe foto din sejur ori minisejur: click aici...

iulian68 [16.01.16 22:37:12] »

Iarăși? Nu mai pot!!! Mi se încarcă mail-ul numai cu pensiunea asta! Dacă ar fi singura disponibila, și nu m-aș duce acolo! Sau, dacă as avea ni se bani în plus, de care m-aș putea lipsi, îmi iau toata"dotarea", fac poze la fiecare pas și aflu adevărul... Pana atunci, m-am saturat de aceasta pensiune! Puneți-o în "top 3 ₩pensiuni din Romania" și gata...

Michaell [17.01.16 10:57:36] »

Ce poate fi mai placut decit sa descoperi ca insfirsit cineva sa incumetata sa posteze impresii despre acest minunat loc. Pentru cei care au avut norocul sa fie in aceas perioada alaturi de voi acolo, au trait desigur momente de neuitat...

iulian68 [17.01.16 13:54:47] »

@Michaell: trebuiau puse ceva ghilimele sau ai scris "pe bune"? Ca nu sunt decât vreo 17-18 impresii de la începutul anului... ceva gen "una pe zi de matty "...

Michaell [17.01.16 14:18:42] »

@iulian68 - Evident, am uitat ghilimelele... - )

iulian68 [17.01.16 15:51:46] »

@Michaell: M-am gândit eu... ????

papone [17.01.16 16:41:30] »

@ionut_aron - Poza e total elocventa... un grup, intr-o parcare, langa un autocar; wooow, ne-ai convins

ionut_aron [17.01.16 23:58:24] »

@papone: (...) Ca nu inteleg remarca ta. Daca ai fost acolo este posibil sa recunosti parcarea... Daca nu era elocventa nu o aprobau... Te plictesti in general?

webmaster [18.01.16 00:14:03] »

@ionut_aron - un răspuns demn de un organizator de team-building la Alpina.

Două zile de pauză pentru liniștire și reconsiderare a modului de adresare față de alți membri ai comunității (pentru fragmentul șters din ecoul de mai sus).

iulian68 [18.01.16 05:02:18] »

@papone: papi, tu ești băiat deștept, îți strici cheful cu probleme din astea minore? Iar cu pensiunea asta e treaba serioasa, sunt planuri sa o bage în top "cele mai bune 3 pensiuni" din Europa centrala și de est! Și mai intra și la cea mai încăpătoare unitate, ca Enterprise -ul lui Picard. La cati s-au cazat acolo... Și nu au scris toți, încă mai sunt în bloc starturi... ????

zlatna [18.01.16 15:18:28] »

@papone - Vad ca se incarca articole despre aceasta pensiune la greu anul acesta, dar nici unul concludent, cu poze din camera, la toate apare ba un grup intr-o parcare, ba un copil langa o cladire, eu cred ca e reclama mascata la acesta unitate de cazare. Asa ca draga @papone ar trebui cum zice si @iulian68 sa nu ne mai pierdem timpul cu ei.

iulian68 [18.01.16 18:21:14] »

@zlatna: Cred ca a înțeles, și e de apreciat faptul ca a dat dovada de mult bun simt, fata de acel turist ale cărui rânduri nu le-am citit în totalitate datorita web... Sunt de acord cu tine, dar parca as mai vrea niște impresii noi despre aceasta mirifica destinație... ????????????

papone [18.01.16 19:58:37] »

@iulian68 - Normal ca toata lumea s-a prins de acesta reclama subtilapefata, dar asta nu inseamna ca nu-mi deranjeaza retina Stii bine ca am bun simt, si mi l-am pastrat pentru ca eu nu am vazut acea portiune decupata din ecou (mai bine!).

In ceea ce priveste pozele din parcare sau cele cu o casa in fundal... e ca si cum te-ai fotografia in fata Operei din Milano si te-ai lauda ca ai vazut live La Traviata cu cei 3 tenori, sau in parcare la Nou Camp si-ai spune ca ai vazut El Clasico

Recomand papanasi cu mare placere

- Doar ca si glumita: am auzit de papanasi cu dulceata si smantana, dar papanasi cu mare placere... n-am auzit

iulian68 [18.01.16 20:28:46] »

@papone: subscriu întrutotul! Cu amănuntele ne vom delecta cum am stabilit! ????

ionut_aron [20.01.16 09:10:30] »

@papone: si raspunsul meu a fost de bun simt. Dar, daca un asa zis webmaster considera cuvintele "gol", "dus" si "poza" (poate asa intelegeti la ce m-am referit) obsecene, m-am lamurit si cu site-ul asta. Luand in considerare libertatea de exprimare am solicitat stergerea acestui review. Daca tu crezi ca Traviata este cantata de 3 tenori este bine(poate 3 acte sursa wiki), inseamna ca ai vazut-o in 94 live. Eu sunt cu manelele nu am cultura ta in muzica simfonica. Dar de obicei nu scriu despre ceva ce nu cunosc, daca vreau sa ma dau mare macar ma documentez.

Cius

iulian68 [20.01.16 09:25:46] »

@ionut_aron - fara suparare, dar si ironiile ar trebui considerate un fel de jigniri... Daca tu, dupa doua zile ai "pandit" sa se faca timpul de intra urgent pe acest site, inseamna ca nu "te-ai lamurit "deloc, ci dimpotriva!

Si rogu-te, daca tot ai fost acolo, in acel paradis, suplimenteaza fotografiile ca sa ne convingi! Una peste alta, si fara gluma o imresie postata trebuie sa ramana o impresie si sa fie exprimata intr-un mod civilizat si, de ce nu, cat de cat neutru.

webmaster [20.01.16 09:46:01] »

@ionut_aron - Într-adevăr, cuvintele menţionate nu sunt, luate separat, "obscene" (în fapt ofensatoare, peiorative la adresa altora), însă contextul în care sunt folosite poate fi.

Nici " a împrumuta", de exemplu, nu e «obscen»; "împrumută-mi nevasta 2 nopţi" este însă peiorativ şi ofensator.

Libertatea de exprimare nu poate fi invocată pentru jigniri, ofense, promovarea unor atitudini şi manifestări contrare bunului simţ, moralei sau legii.

Cât priveşte solicitările dvs:

1. Ştergerea comentariului nu este aprobată. Cf "Termenilor şi condiţiilor de folosire" (cu care aţi fost explicit de acord la aderarea pe sait), articolele publicate nu pot fi şterse.

2. Fotografia, conţinând elemente asimilabile "datelor personale", a fost ştearsă.

3. Cf aceloraşi "T&C de folosire", conturile create pe AmFostAcolo nu pot fi şterse. La solicitarea deţinătorului, ele pot fi însă închise definitiv, prin banare, cu ştergerea datelor personale.

În cazul în care doriţi închiderea definitivă a contului, prin banare, rog reveniţi cu o solicitare în scris.

Răspunsul îţi va fi trimis şi prin email.

ionut_aron, iulian68, Michaell, zlatna
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex turistic Alpina-Casi: