Complex turistic Alpina-Casi

MEMBRU: CHIBIȚ
OCT-2015
REGIM MASĂ Cu 2 mese incluse
Nu-l mai stiu

Frecvența cu care s-au trimis reviews-uri la această pensiune, în ianuarie, a fost cu peste 1.000% mai mare decât media celorlalte cazări. În circumstanțe excepționale, se IMPUN verificări excepționale
Alte review-uri trimise vor fi publicate doar dacă sunt însoțite de dovada plății cazării
Măsura se aplică în perioada 31.01 - 28.02.2019 (poate fi extinsă până la revenirea la normalitatea statistică)
[mini]Articol de tip EVALUARE [nivel detaliere insuficient pt publicarea ca "review" SAU subiect de interes turistic TEMPORAR ori RESTRÂNS]:
  • notele conţinute SUNT luate în calculul mediei
  • [mini]Articolul NU ESTE anunţat în lista "Cele mai recente impresii" din prima pagină
  • [mini]Articolul NU ESTE inclus în lista "Impresii din sejurul la Complex turistic Alpina-Casi"
  • [mini]Articolul este inclus, în schimb, în miniLista EVALUĂRI, accesibilă la sfârşitul listei "Impresii din [Complex turistic Alpina-Casi]" (se deschide prin click pe acel link)

Exact ce trebuie!!!

Am fost in urma cu cateva luni si, sincer, mi-a placut foarte mut!!! In general sunt foarte pretentioasa, dar camera arata bine, calduroasa si priveliste foarte buna!!!

Mai mult de atat e si foarte aproape de partie 😁😁😁.

De mancare nu mai zic :). Noi am vrut doar doa mese pe zi: dimineata si seara si am avut parte de mancare foarte buna.

Seara, pentru cine voia, putea sa asculte muzica, sa danseze... sa se distreze.

Si, da... o sa revin!!! :) Nu e doar mesajul din partea mea, ci si a prietenilor cu care am fost.

Impresii încărcate de AndradaP in 14.01.2016 22:45:40

Validat / Publicat: 15.01.16 14:53:10

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (AndradaP); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 0 PMA (std) nota1  &  -11 PMA (din 11 voturi) nota2
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[14.01.16 23:26:38]

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii şi naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce un set minimal de poze care să dovedească prezenţa acolo în calitate de turist plătitor.

NOTĂ: Fotografiile nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru.

[15.01.16 14:52:52]

Nici în acest caz autoarea nu a considerat potrivit să răspundă solicitării.

În lipsa unor dovezi sau indicii din care să rezulte o neconformitate cu Regulamentul, articolul este publicat cu premiza "bune intenţii".

- iulian68
[15.01.16 15:05:10]

@webmaster - nu sunt cinci minute de cand a fost publicat un articol din aceeasi luna (CARMENU), iar intre ele un altul cu trei randuri dar cu notatii maxime. In afara de asta sesizez faptul ca majoritatea celor care au scris sunt inscrisi in ziua sau preziua inserarii articolelor si fara a publica o poza.

Desigur, in urma acestor articole media de recomandare a pensiunii a crescut remarcabil, iar review-urile negative si posibil credibile au intrat in setul total de impresii invizibil fara accesarea rubricii. Cel mai frapant lucru este acela ca, de la inceputul anului nicio pensiune nu a mai inregistrat ataea impresii si nici atatea note mari ca Alpina. Cred ca ar trebui totusi examinata aceasta chestiune.

Puteți evalua ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB
- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[15.01.16 16:39:15]

@iulian68 - se abuzează de o carență a regulamentului și se forțează acceptarea de „impresii” pe motivul „bunei-credințe”.

Poate se va putea concepe într-un viitor oarecare o metodă de a descuraja astfel de practici, sau măcar de a le scădea gradul de încredere (deși logica elementară ne conduce ușor către aceeași concluzie), dar poate sunt și cititori care nu o folosesc și pică în capcană...

[15.01.16 16:45:41]

Ok, (şi) urmare a sesizărilor de mai sus: am reanalizat textul trimis şi am comcluzionat că nivelul de detaliere insuficient nu îngăduie publicarea impresiilor ca review (articol distinct).

Recomandările vor fi, în schimb, re-publicate ca "EVALUARE" = miniArticol, CU note, cu statut de "mini-review".

• notele acordate în cadrul acestor miniArticole SUNT luate în calculul mediei
  • miniArticolul NU ESTE anunţat în lista "Cele mai recente impresii" din prima pagină
  • miniArticolul NU ESTE inclus în lista "Impresii din sejurul în destinaţia X"
  • miniArticolul este inclus, în schimb, în miniLista EVALUĂRI, accesibilă la sfârşitul listei "Impresii din sejurul în destinaţia X" (afişată SUB lista cu impresii)
  • evaluările NU SUNT anunţate abonaţilor la impresii noi din această destinaţie [nu se trimit înştiinţări la publicarea lor]

N. B. : Dacă nivelul de detaliere crește până la minimul suficient acceptării ca şi "articol distinct", EVALUAREA va fi transformată în REVIEW de către unul dintre Administratori.

- pentru eventuale completări ale textului cu alte detalii potenţial utile celor intersaţi în alegerea acestei destinaţii puteţi folosi linkul EDIT IMPRESII- atâta timp cât review-ul nu este încă publicat; ulterior puteţi aduce completările fie prin rubrica ECOURI (cea de faţă), fie iniţiind O SESIZARE (vezi linkul sub articol)

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

- iulian68
[15.01.16 17:33:19]

Ca sa nu ma mai "roada " povestea acestei pensiuni, am sa mai scriu cateva randuri dupa care voi incheia subiectul. (doar sa nu mai ploua cu impresii de aici)

Opinez ca domnul "Cristinelu" daca ar fi fost norocos si nu ar fi beneficiat de atata sprijin de la fostii sai clienti care efectiv au stat la coada ca sa se inscrie pe saitul nostru si care, au aflat instant de existenta sa, asadar daca ar fi fost norocos si ar fi ramas cu replica si pozele sale, ar fi avut mai multa credibilitate. Asa insa, de la dreptul acestuia la replica si pana acum in acest moment, din data de 07.01 au aparut 11 (unsprezece) review-uri (spuneti-mi web cate pensiuni au avut atatea in 8 zile)...

Din cele 11 sunt 4 note de 10, una de 9,90, una de 9,80,3 de 9,70, una de 9,60 si o ultima cu cea mai proasta nota, de "doar" 9,50...

Cei care au scris, in afara de faptul ca sunt in regiuni geografice comune, intr-o proportie covarsitoare sunt nou veniti pe sait, inscrierile corespunzand cu data inserarii articolului, cu mici deosebiri. Noi, cei care suntem mai trecuti pe aici pe sait, vorba unei colege, nu suntem in situatia de a fi "prostiti" dar altii care doar folosesc acest sait ca punct de informare, si nu sunt atenti la rubrica "vezi toate impresiile " pot sa cada foarte usor in capcana "fabuloasei, minunatei, incantatoarei" idei de a te caza undeva anume. De aceea cred ca va trebui gasita o solutie de a verifica mult mai amanuntit expeditorii.

O propunere pe care o supun atentiei este urmatoarea : un user inscris pe sait, care in ziua aceea sau in perioada imediat urmatoare posteaza o impresie, indiferent de laude sau ponegriri despre o unitate hoteliera, dupa care timp de 6 luni nu posteaza niciun review sau nici macar un ecou la articolele aparute sa fie exclus din lista utilizatorilor. Nu pierdem nimic, dar nici nu mai suntem intoxicati.

Puteți evalua ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB
- banal
[15.01.16 18:58:29]

@iulian68 - Ca sa ma bag si eu in seama, notele sunt ca ale Nadiei la Montreal :)