ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.01.2016
ÎNSCRIS: 13.01.16
AUG-2015

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Placut

Aceasta proprietate e in centrul orasului, de unde te plimbi pana la plaja mica, care este foarte aglomerata (noi aici pe aceasta plaja am mers doar o singura data dupa ora 4 si inca erau foarte multi, nu gasesti loc nici pt un prosop), multe magazine, restaurante in apropiere, piata, tot ce vrei.

Casa are parcare proprie in curte, dar urcusul este foarte abrupt. Incap 7-8 masini, insa iesirea e un pic mai complicata.

Gazdele ne-au fost mereu la dispozitie, ne-au asteptat la intrarea in oras si ne-au ghidat spre locurile ce merita vizitate.

Apartamentul in care am stat noi, nu a fost foarte mare, dar ne-a ajuns. Un pat mare si o canapea extensibila, kichineta, baie. Are si bucatarie comuna, unde gasesti vesela suficienta, daca ai nevoie, loc de facut gratare, barbeque. Loc pt intins haine, chiar si masina de spalat (contracost).

Loc ideal, pentru cei care raman pe loc, adica fac putine miscari cu masina, seara strazile pline, barurile, restaurantele la fel, preturile sunt foarte acceptabile si in majoritatea locurilor se vorbeste engleza. Este si parc de distractie, noi am gasit si un restaurant cu loc de joaca pt copii, nu scump.

Preferatul mal la care mergeam este la 1,5 km, cu nisip si apa mica, ideal pt cei cu copii mici, cum suntem si noi, se numeste Plaja Lunga, cu sezlong si unbrela, la 5-6 euro/zi, doar umbrela cu 3 euro/zi. Plaja asta e foarte lunga si fiecare portiune se numeste altfel.

Cea mai frumoasa, curatata si ingrijita este MCM Beach, are si loc cu topogane, balansoare, etc. Bine'nteles pe plaja e bine sa iti duci de toate pt ca preturile sunt mai arzatoare! Langa Milena, chiar daca cei de acolo nu prefera acel capat al plajei, nu sunt valuri aproare deloc si se puteau folosi fara grija plutitoare, colacurile.

O alta plaja frumoasa este Valdanos, drumul ce duce in colo este plin cu maslini, foarte frumos, e un golf, dar malul este cu pietre si apa e adanca. Intr-adevar gasesti multa umbra pt ca sunt pini in jur si parcarea e mare (de fapt ca peste tot si libera, fara taxa).

Inapoi la proprietari. Noi ne-am imprietenit cu ei, ne-au fost mereu amabili, sunt pedanti.

Casa, camerele, curtea, coridorul, mereu curate, iti scimba cearsaful daca stai mai multe zile, dar nu e hotel sa iti dea zilnic alt asternut! Nu au restrictii, nu inchid portile la o anumita ora.

Este si taxi-yacht, care te plimba de pe un mal pe altul, noi nu am fost, insa exista excursie cu vaporul din portul urmatorului oras frumos, Bar. Proprietarul casei ne-a rezervat locuri prin telefon:)

Per total am fost multumiti cu tot ce ne-au oferit si ne-ar face placere sa ne revedem cu ei. Am petrecut o vacanta frumoasa cu 2 copii mici.

Trimis de Trini in 13.01.16 21:09:28
Validat / Publicat: 13.01.16 22:00:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MUNTENEGRU. A mai fost în/la: Am fost in Donji Stoj, adica in apropierea Plajei Lungi, la Buzuku house. Este la 10 min pe jos de malul marii.

VIZUALIZĂRI: 2380 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Trini); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera cu patul, canapeaua extensibila, o masuta cu 2 scaune langa kichineta

[13.01.16 21:38:39]

@Trini: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[13.01.16 21:43:34]

@Trini - rog aruncă o privire peste următorul link goo.gl/maps/6K92eTAigP72.

• - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • zlatna
    [14.01.16 07:55:38]

Bun venit pe acest site si din partea mea.

Am fost anul trecut (2015) in Muntenegru si am facut o vizita de cateva ore la Ulcinj, in care am vizitat Cetatea si ne-am plimbat prin oras si pe plaja mica. Mancarea mi s-a parut ca este putin mai ieftina decat in alte statiuni din Muntenegru, iar pretul la suveniruri mai mic.

Va doresc concedii placute.

Nicu
    [14.01.16 13:27:04]

@ Trini

Nici multumit, nici nemultumit. un 50 %

Am fost pe toate plajele enumerate mai sus de mai multe ori in ani diferiti si toate aceste plaje difera total una de alta mai ales aia lunga de tot din afara orasului denumita Velica Plaja.

Parerea mea ca fiecare plaja trebuie notata separat, nu se poate compara plaja mica din oras cu aia mare din afara orasului.

In ultima vacanta de anul trecut am avut cazare si in zona plajei din oras si in zona cealalta din afara lui.

Una e in oras si alta e sa stai in zona cealalta.

mmunteanu
    [22.01.17 22:40:49]

Ai putea sa povestesti mai multe despre excursia cu vaporul?

mmunteanu, Nicu, Trini, zlatna
    Alte impresii din această RUBRICĂOleander Apartments: