ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.01.2016

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Dezamăgitor și rușinos

Am cumparat, conform ofertei lansate, sapte pachete pentru Revelion 2015.

Din momentul in care am fost cazati am constatat ca doua din camere aveau probleme cu caldura. A doua zi am fost mutati in alta camera (neplacut). Ce a fost dezamagitor este modul in care a fost organizat programul, mancarea si servirea in toate cele cinci zile petrecute in acesta locatie.

- Camerele sunt foarte mici iar in cele cinci zile petrecute acolo nu sa schimbat nici o data lenjeria.

- Sa servit acelasi fel de mancare la micul dejun in toate cele cinci zile petrecute acolo si trebuia sa astepti pentru a se face refill-ul pentru ca personalul ori era prea putin ori nu erau coordonati sau indrumati de catre o persoana calificata.

- La pranzul vanatoresc organizat afara la minus 10 grade, sau servit numai platouri cu racituri, gulas si gratar de carnati si pui, vin si tuica care se raceau aproape instantaneu. Ce nu am inteles este de ce sa numit vanatoresc, Poate ca la aceasta intrebare o sa poata cineva din conducerea unitatii sa dea un raspuns.

- Masa de Revelion a fost un dezastru deorece continutul felurilor de mancare a fost foarte saracacios si lipsit de gust. Sa nu ai carne de vita si legume, da dovada ca persoana sau persoanele care au alcatuit meniul nu au nici o pregatire in acest domeniu.

- Programul artistic a constat in a asculta inreaga seara muzica de camin cultural din anii 1990 la un difuzor. Pana nu am ajuns la receptie nu am stiut ca bauturile nonalcoolice si alcoolice se servesc numai la masa de Revelion.

Pentru a concluziona, asa cum am specificat si la inceput, in afara de serviciile oferite la piscina si centrul SPA, totul a fost dezastruos si lipsit de bun gust. Managementul locatiei, daca exista asa ceva, este la pamant.

Sfatul meu este sa va ganditi de doua ori daca se merita sa mergeti in aceasta locatie.

Trimis de Budini in 07.01.16 10:20:32
Validat / Publicat: 07.01.16 11:25:42

VIZUALIZĂRI: 2449 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Budini); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.01.16 10:53:08]

@Budini: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo — ai putea încărca? Ar ilustra perfect textul, fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie...
    Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=8155

[08.01.16 06:50:30]

@Budini - Pot sa jur ca, de cand am inceput sa citesc acest review, eram sigur ca unitatea are recenzii bune. De ce spun asta? Pentru simplul fapt ca, daca vrei sa fii carcotas, nimic nu te poate opri... Sa explic :

- Nu s-a schimbat lenjeria in 5 zile... Hmmm, iarna se poate schimba la 5 zile? Si la 3 stele? Scuza-ma dar pot sa pariez ca nici macar tu, acasa nu o schimbi la mai putin de o saptamana...

Pranzul vanatoresc, chiar daca nu avea vanat, din ce ai descris, si sunt sigur ca a mai fost ceva i meniu, mi s-a parut a fi destul de bogat, iar daca tuica si vinul se raceau instantaneu, nu era vina nimanui... Probabil era foarte frig, ca in toata tara probabil!

Sa nu ai carne de vita si legume, lamasa de Revelion, da, e strigator la cer! Musai de vita, si vita argentiniana, nu locala! Scuza-ma dar asta e prea din cale afara! De fapt meniul sigur l-ai vazut in prealabil, nu afost o surpriza!

Despre bautura nu ma pot pronunta, din moment ce nu e specificat in caseta tehnica ce regim de masa ati avut, insa sa stii ca si la 4 *, si "afara " si in tara, nu e musai sa primesti si bautura in restul zilelor state. Bina ca a fost bine la spa...

Inca o data, imi cer scuze, dar nu cred ca oamenii aia meritau o asemenea "mustruluiala"! Nu am fost acolo, nu-i cunosc, poate nici nu voi ajunge, dar nu pot fi de acord cu parerea ta...

[08.01.16 16:45:01]

@iulian68 - Am sa-ti raspund punctual la cele semnalate de tine, cu toate ca, dupa cum ai spus, nu ai fost acolo, ceea ce inseamna ca esti in afara subiectului:

- Faptul ca acasa schimb lenjeria la ce perioada vreau eu, asta nu inseamna ca o unitate hoteliera nu trebuie sa respecte prevederile legale care obliga unutatile clasate la patru stele sa schimbe lenjeria la doua zile.

- Meniul, continutul lui si programulpentru cele cinci zile de cazare le-am primit la sosirea in receptia hotelului, asta daca citeai cu atentie recenzia.

- De ce numesti Pranz Vanatoresc ceva care nu are nimic de a face cu mancarea vanatoareasca. Probabil ca porcul si puiul au fost impuscate. Asta inseamna pur si simplu inducerea in eroare a consumatorului pentru a vinde ceva ce nu ai. Obligatia locatiei era de a face tot ce este posibil ca bauturile servite sa fie calde (fierbinti).

- Nu cred ca a spus nimeni de vita argentiniana dar malitiozitatea din comentariul tau ma face sa cred ca nu ai habar de intocmirea unui meniu si ce anume este oblgatoriu sa contina. Ce poti face cu persoanele care sunt vegetariene sau lactovegetariene.

Nu cred ca este obligatoriu sa mergi afara ca sa-ti dai seama ca a fost o BATAIE DE JOC.

In incheiere am o curiozitate, ce fuctie ocupi in acest hotel?

[08.01.16 17:11:32]

@Budini: draga coleg de sait, dacă te-ai fi uitat la profilul meu ai fi observat ca sunt un simplu turism care însă chiar călătorește! Așadar, asa cum am spus, nu am cunoștințe acolo, nu am fost acolo și probabil nici nu ma voi duce. Retine ca ai fost la o unitate de 3 stele, nu de 4 si mai revizuiește schimbul lenjeriei. Dacă esti atât de pretențios și vrei neapărat schimbarea lenjeriei la 3 zile du-te la 5 stele și poate te vei bucura atunci. Însă când pleci undeva sa te simți bine nu te iei de lenjerii, și nu-ți bați joc de oamenii aia care roboțelul toată ziua sa schimbe cearșafuri când vinul și țuică înghețat instantaneu. Totuși dacă nu puteai sa dormi, puteai cere și gata!

Prânz vânătoresc? Aici chiar sunt depășit, dar din nou, dacă erai nelămurit întrebai. Poate se găsea ceva căprioară, cerb, mistreț sau o laba de urs...

Ceea ce ma deranjează personal e remarca cu vita și neștiință mea despre un meniu... Colega, dă-o dracu', ce s-a întâmplat, a ajuns vita fel de mâncare obligatoriu în meniul de revelion sau ce? Spre deosebire de tine am făcut revelioane la 5* în locuri "de fitze" (asa s-a nimerit nu ma dau în vant) și nu mi-au dat aia vita la masa! Niște țărani!

casmirmarian
    [08.02.16 19:35:27]

@Budini - Bună ziua. Am o întrebare în legătura de comentarii. Am petrecut acest revelion la hotel, și am fost acolo de mai multe ori. În seara de revelion, ca și fel principal a fost servit o friptură de vită, cu roșii cherry și curcan cu sos de rodii. În fiecare seară, lângă masă suedeză mai era și un bufet suedez, cu niște salate și legume. Meniul a fost variat (porc, pui, vită, pește, curcan... și legume), deci aveau de toate... Lenjeria de pat a fost schimbată după două zile... Acest hotel nu are piscină sau centru spa... are o saună mai mică. În acest pachet nu a fost inclus nici un prânz vânătoresc. Vă rog să-mi spuneți dacă vorbim despre aceeași hotel.....sau despre aceeași pachet

[09.02.16 11:00:53]

@casmirmarian - Buna ziua,

Parerea mea este ca vorbiti de un alt hotel nu cel in care am fost noi cazati.

[09.02.16 11:10:50]

@Budini - te-am ruga totuşi să confirmi, FORMAL, că hotelul la care aţi fost este Ozon din Harghita-Băi

[09.02.16 11:16:27]

@webmasterX - Este vorba de hotel Ozon din Baile Tusnad.

[09.02.16 11:23:17]

@casmirmarian: acum ar fi ideal și recomandabil sa scrii un review despre acest hotel. Eu unul chiar as vrea sa îl citesc! Și câteva poze ne-ar edifica daca ce același hotel, pentru ca la părerile voastre, despre aceeași locație în aceeași perioada, voi crede ca ati fost acolo doar în universuri paralele! ????

[09.02.16 11:23:34]

@Budini - Mulţumiri

Atunci avem de-a face, evident, cu o confuzie — am mutat articolul, la reorganizare, în rubrica "O3zone / Ozon Hotel [ex Olt Hotel], BĂILE TUȘNAD" (deja existentă pe sait)

Budini, casmirmarian, iulian68
    Alte impresii din această RUBRICĂO3zone / Ozon (ex Olt) Hotel: