ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2016
DEC-2015

Către satisfăcător
Sub orice critică

Dezamagitor...

O sa incerc sa ilustrez cat se poate de obiectiv cum poti ajunge sa te simti penibil, pe banii tai.

Parcarea – o gluma buna, mica, folosita si de angajati, total insuficienta pentru capacitatea de cazare.

Conditii de cazare in general bune avand in vedere ca hotelul este nou construit…. si implicit putin folosit. Desi atentia la detalii a fost sublima… lipsind cu desavarsire. Spuma de fixare a tocului usii de intrare era mascata de-o lavabila, pe langa peretele holului iti puteai face o idee despre structura interna a peretelui, rama superioara a usii de la baie era cazuta. Baia desi mare era iluminata foarte prost, cabina de dus era de fapt un perete de sticla si jos doar gresia pusa prost (apa iesea din “cabina” si se scurgea la al doilea sifon de pardoseala), fara vre-un covoras antiderapant… fara vreo sursa de incalzire si cu un ventilator ieftin si zgomotos.

Atmosfera de primire… de-a dreptul “glaciala”… Desi eram in 30 decembrie… ne-au asteptat cu camera la 15 grade… iar pe holuri mai putin. Sistemul de climatizare a avut nevoie de mai bine de 24 de ore pentru a ajunge la 23 grade… iar in ajunul Revelionului apa calda era o gluma buna… sau vreo dorinta fantezista.

Mancarea… alta gluma sinistra. Mult ieftin si prost pare sa fie deviza… dupa care se conduce bucataria. Ceva zeama lunga de/cu cartofi, similar ceva cu legume si miros de peste…, multa fasole, varza, mamaliga si paste. Pui la greu, tocaturi… la fel, nimic de calitate. Carnea de porc plina de grasime… (poate erau fani “mangalita”… si nu ne-am priceput noi). Bauturile “botezate” considerabil… (sprite-ul era de fapt sifon gol) cafeaua doar ness… La salate iti mai puteai alege cate ceva, datorita faptului ca era destul de diversificat sortimentul… in schimb si-acolo totul parea taiat cu barda.

Restaurantul unui hotel de 4 stele… aduce mai degraba a cantina studenteasca… Si pentru ca totul sa fie si mai penibil… ne-am trezit in seara de 31.12.2015 ca la ora 21… 21:15 nu avem locuri la masa. Dupa circul de rigoare care-a inclus o sefa de restaurant ce nu vorbea altceva decat bulgara, ne-au “plasat” undeva dupa niste stalpi de beton. Servirea la fel de jenanta… la ora 23 si ceva inca nu ajunsesera cu meniul principal… iar la 23:50… inca nu terminasera de impartit sampania. Chelneri obositi/plictisiti (camasi sifonate de ziceai ca i-ai luat din pat) care carau in sictir din bucatarie cate 2 farfurii… inclusiv femei de 60-70 de ani pe care a doua zi le-am vazut facand curatenie prin camere.

Daca ai pretentia la internet in camera, platesti extra… (nu mult, vreo 5 leva/zi) partea proasta este ca poti conecta doar un singur dispozitiv… (laptop, tableta sau telefon) … cu celelalte… platesti roaming la “date mobile”… ca doar de-aia ai abonament…

In tot hotelul suspectez ca au vreo 3 persoane vorbitoare de engleza, uneori zic ca pricep si germana dar cand intrebi ceva iti raspund in bulgara, daca cineva a cerut in rusa un desfasurator al programului festiv i-au dat unul in engleza. Si la predarea cardului, doamna de la receptie m-a pus sa-I scriu pe hartie numarul camerei… ca era prea greu pentru ea sa proceseze onehundredtwelve.

In concluzie… din punctul meu de vedere, recomandat doar pentru masochisti!

Trimis de Alex SB in 04.01.16 10:56:49
Validat / Publicat: 04.01.16 12:18:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur, Admiral

VIZUALIZĂRI: 2716 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alex SB); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 11900 PMA (din 15 voturi)

webmasterX [04.01.16 12:17:05] »

Bun review de debut, merită remarcat

@Alex SB: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo — ai putea încărca? Ar ilustra perfect textul, fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=19001

fanespoitorul [04.01.16 14:08:10] »

@Alex SB - Salut. Ceva poze ai?? Inteleg ca mancarea a fost mai naspa ca la noi + ca a costat 366 euro 3 nopti 2 adulti iar noi am dat 384 euro 3 nopti 3 adulti apartament cu un dormitor. Daca ma gandesc noi am iesit un pic pe plus Pe viitor cand iti da voie la internet doar cu un telefon/calculator, te conectezi si apoi faci hotspot.

fanespoitorul
Alte impresii din această RUBRICĂArena Mar Hotel (ex Smartline):