Cabana Cerbul [pârâul lacului Oașa]

înscris/ă în 03.01.16
DEC-2015
REGIM MASĂ Masa rev, mic dejun
+ COPII: 3 -- varsta: 0,4,4,5

Nu recomand! Tineti cont de recenzii!

Va recomand sa luați in calcul recenziile celorlalți membrii, pentru ca cele relatate reflecta intru-totul realitatea din teren!

Experiența noastră a început in data de 30 Decembrie, seara, cand in fapt patronul uitase ca venim! Ni s a comunicat in seara respectiva, asa cum negociasem prin telefon ca avem 4 nopți incluse, masa de revelion si micul dejun!

Peste noapte in camere a fost frig, centrală nu face fata, in camere nu aveam sobe (am fost cazați la etaj), in bai nu exista calorifer, trebuie lăsată usa deschisă la camera pt a putea face un dus!

In prima zi a înghețat instalația si ultimele 2 camere, in care era cazat si un copil de 4,5 luni nu au mai avut apa calda! Au încercat sa încălzească țevile cu feonul insa fără nicio reușită.

Televizorul nu a funcționat in camera mea! Am facut baie in camerele prietenilor mai norocoși cărora încă nu le înghețase instalația!

Pe hol e ca afara (peste noapte -18, -20 grade).

Dimineața, după seara de revelion, ni s a comunicat ca nu mai avem micul dejun inclus ca n fapt doar unul singur era inclus restul trebuiau plătite!

La masa de revelion nu s a respectat meniul (tortul ne a fost servit a doua seara, la preț de 10 lei Porția).

Am stat doar trei nopți căci faza cu 3 sau 4 nopți la același preț e decat un mod de a atrage clienții, căci evident nimeni nu rezista n astfel de condiții!

In ultima zi, patronul a agresat verbal si a încercat sa agreseze fizic un client nemulțumit care si a permis luxul de a cere sa i se returneze o parte din sumele achitate! NU s a eliberat bon fiscal si factura deși am insistat in acest sens motivat de faptul ca trebuie sa plătim si TVA-ul, deși pachetul de 500 lei persoana avea TVA ul inclus!

Deși ni s a garantat ca se poate servi mâncare in cadrul restaurantului, la cerere, contra cost, NI S A REFUZAT acest lucru in ultima zi, motivat de faptul ca ne am permis sa ne revoltam si drept consecință nu mai au chef! Deși cu noi erau si copii sub cinci ani!

Asadar, pana autoritățile vor proceda la luarea unor măsuri împotriva patronului acestei pensiuni, întrucât nu vom putea rămâne indiferenti fata de cele întâmplate, va sugerez sa luați in calcul cele expuse si sa încercați sa nu faceți aceeași greșeala pe care noi n am facut o (n am ținut cont de recenzii) si sa va abțineți sa vizitați aceasta locație!

Impresii încărcate de Anca Patru in 03.01.2016 21:49:06

Validat / Publicat: 03.01.16 23:35:13

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Maramureș, Bucovina, Valea Prahovei etc

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Anca Patru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 9 voturi) nota2

[03.01.16 23:34:56]

@Anca Patru: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=17875

[03.01.16 23:42:04]

@Anca Patru: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

[04.01.16 20:28:36]

@Anca Patru - Eu nu spun ca nu cred absolut fiecare cuvant al tau, insa sunt nedumerit ca ati acceptat toate acele conditii si mese, si mai ales ca ati plecat fara factura! Adica nu exista macar Politie acolo? Va luati bagajelul, ieseati pe poarta pensiunii si sunati la 112... Ca poate la OPC nu era nimeni...

Autoritatile procedeazala luarea unor masuri atunci cand se poate proba o reclamatie... Pe "vorbe" nu merge decat D. N. A. -ul! :)

[04.01.16 21:01:33]

@iulian68: Iulian, in cazul in care sunam la 112 si la fata locului se deplasa un echipaj al poliției, care probabil ar fi trebuit sa vina din Sugag, adică de la 30 km fata de cabana, aceștia ne ar fi sugerat sa depunem plângere împotriva patronului! Nici măcar polițiștii nu l puteau forța sa elibereze factura si chitanța! Demersurile le facem acum, prin depunerea unei plângeri penale si sesizarea ANAT, ANPC etc! Din păcate in România nu exista încă o instituție care sa se sesizeze imediat si sa ia măsuri pe loc! Te țin la curent cu demersurile efectuate, pt ca nu vom renunța la a face demersuri pana ce, cei care se fac vinovați de asta nu vor plăti! Nu e necesar sa convingem pe nimeni, daca nu ne crezi pe noi poți încerca un sejur la aceasta cabana ca sa te convingi singur de cele relatate de noi!

[04.01.16 21:10:20]

@Anca Patru - Anca, poti fi sigura de faptul ca desi era la 30 km, Politia ar fi venit! De cand cu "112", nu-si permit sa intarzie prea mult... Altfel, daca i-ati fi chemat, ei ar fi incheiat un proces verbal de constatare, care ulterior v-ar fi fost foarte util... Eu zic totusi ca, pe viitor, in orice situatie in care credeti ca aveti dreptate, sa-i chemati (pe politisti, desigur) pentru ca s-au schimbat multe in bine, si vad asta chiar eu care de regula, ii contestam in multe cazuri...

[04.01.16 21:56:39]

@iulian68: Mulțumesc frumos pt sfaturi! Am sa procedez asa pe viitor, dar crede ma ca ma lovesc des de situații in care din păcate reprezentanții acestei instituții nu își fac datoria!

De aceea am ales sa demaram demersurile in scris, pt că daca o sesizare de genul celei ce trebuia făcută se finaliza cu un pvb de constatare, o plângere penală conduce la o cercetare ce se finalizează cu tragerea la răspundere penală, in cazul de fata, apreciez eu!

Si cel mai important, urmărim ca pe viitor acest patron sa nu si mai poată permite sa își bată joc de clienți, iar turismul in România sa se facă de persoane oneste cu simt de răspundere!

[04.01.16 22:13:18]

@Anca Patru: ma bucur sa aud ca nu renunțați! Asa ar trebui sa facem cu toții! Succes și sa aveți doar sejururi plăcute!

[14.10.18 11:04:45]

Bună Anca,

vreau să știu dacă ați făcut ceva împotriva acestui *** patron și ce s-a ales de demersurile dvs.

Mulțumesc frumos!

[14.10.18 11:28:54]

@mariusică: Nu, am abandonat ideea, pentru ca au promis ca își vor revizui comportamentul! Sa înțeleg ca nu s a schimbat nimic! Dacă i așa, va sfătuiesc sa sesizați dvs organele competente!

[14.10.18 11:38:53]

Am rezervare făcută pt. ianuarie 2019 și am să renunț pt. că nu vreau să am surprize cu acel patron.

Eram curios să văd dacă cineva / ceva autoritate i-a făcut ceva. Mă nedumirește booking că nu a făcut nimic împotriva lui atâta timp cât nu respectă prețul rezervărilor. Am o rezervare pe 6 nopți la 1.026 lei / 3 persoane și sunt aproape sigur că-mi va cere mai mult pt. că pe booking acum, o rezervare ca a mea apare la 2.100 lei.

Deci sigur n-o să-i convină.

[14.10.18 12:02:22]

@mariusică: Ai putea sa-l suni totusi pentru confirmare si vei vedea si ce pret ramane. Daca ai rezervat prin booking, e greu penyru el sa-ti modifice pretul. Daca totusi va face "figuri" anunta-i pe ei (pe booking) si vor rezolva, cu siguranta. Succes!

[14.10.18 12:31:31]

Am anulat deja rezervările. Nu-mi place să mă complic și să risc. Toate postările de aici sunt defavorabile. Nu-mi dau seama cum de nu m-am uitat aici înainte de a rezerva.

[14.10.18 15:42:03]

@mariusică: Trebuia să fi văzut cum reacționa după ce l-ai fi "fiert" puțin... 😊